Velké shrnutí kola s reportem z mezinárodního utkání ve 3.C lize

05.04.2022

 

 

14. kolo je za námi a tak opět přinášíme krátké shrnutí. 
V 1. lize potvrdila top trojka svoje postavení a vyhrála svoje utkání. Jediný lehce překvapivý výsledek byla remíza mezi High Society (6.) a O. A. Arrows (11.) 2:2. Skvělý výkon předvedl nejlepší střelec ligy Matěj Jahoda (Dortšpunt), který nastřílel v zápase 5 gólů. 
Ve 2.A lize překvapila Sehranka (10.) lídra tabulky Ludmilu A, když zápas skončil remízou 5:5. Toho nedokázal využít druhý tým v tabulce Plán B, který podlehl Pivní partě 1:2. Ta se teď na 3. místě přiblížila k oboum týmům na čele tabulky. Určitě musíme také zmínit výhru posledního celku AG United (12.), když dokázali porazit FC Elitu (6.) 6:2.
Všechny zápasy ve 2.B lize vyhráli favorité. LT u Dubu (3.) navázalo na výhru v posledním utkání, o kterém jste se mohli dočíst ve článku o 13. kole.
Ve 3.A lize došlo k velkému překvapení, když Modřanské svině podlehli Black Bull Kobylisy (8.) poměrem 0:1. Pro Modřany to byla první porážka v sezóně. Na zápase se mohlo podepsat i to, že byli oslabeni o 2 hráče, kteří dostali v minulém zápase červenou kartu. Šanci na přiblížení nevyužil tým Diggers, který prohrál 2:6 s LVFC Prague (6.).
3.B liga už nepřinesla porážku nejlepšího celku a Snow Kids tak napravili zaváhání v posledním kole, když porazili 5:1 tým Kubánští doutníci (4.). 
Toto kolo vynechal ve 3.C lize vedoucí tým tabulky Judo club Jenis, když neměli na programu žádné utkání. O nejlepší zápas kola se tak postarali hráči z Black Gold (2.) a Deportiva Estudiantil (4.). Nikdo však nezískal 3 body, protože zápas skončil 3:3.

 

 

Zde si můžete přečíst report o zápase 3.C ligy:

 

Report ze zápasu Colombia – Sportpivo F.C. (3.C liga)

 

 

Ve 14. kole jsme byli svědky mezinárodního utkání ve třetí lize, kdy se na hřišti Pražačka (Žižkov) potkala Colombia proti Sportpivu F.C. Zápas sliboval skvělou podívanou, když v posledním vzájemném střetnutí vyhráli hráči Columbie 3:2. Museli ale o poločase otáčet jednobrankový rozdíl. Domácí potřebovali 3 body, aby měli na dostřel 4. místo, zatímco výhra pro hosty, by znamenala odrazení se ode dna tabulky.

 

Do začátku utkání přinesl tým Sportpivo velký tlak na soupeře. Obrana soupeře ale odolávala nátlaku a držela nerozhodný stav. Pro Colombii jsou časté výsledky s nízkým počtem gólu. Z celé ligy v jejich zápasech padá naprosto nejméně gólů (59). To se na začátku potvrzovalo. Hra se přelévala ze strany na stranu, větší šance se objevovaly spíše zřídka, jelikož se převážná část hry odvíjela mezi pokutovými územími. Důsledná obranná činnost obou týmů totiž znemožňovala překvapení, ať už z postupné akce, či z rychlého protiútoku. První gól vsítil pro Sportpivo Julian Castillo a skóre se tak změnilo na 1:0. Před koncem prvního poločasu dokázala využít výškovou převahu svých hráčů Colombia, konkrétně Felipe Garcia Restrepo, ten z hlavičky dokázala vyrovnat stav utkání na 1:1.

 

Druhý poločas byl více vyrovnaný. Oba týmy se snažily držet míč od své branky a nic neriskovat. Pro domácí celek bylo pozitivní, že díky většímu počtu hráčů, mohli častěji střídat a šetřit své síly. Na straně Colombie vynikal svou kondicí a fotbalovým umem Sebastian Betancur, který svou rychlostí a technikou dokázal soustavně trápit soupeřovy hráče. Podobnou individualitu měli na hřišti i hosté (Irani Aryan), na něhož se spoléhali při rozvíjení svých útočných akcí. Zápas nakonec rozhodl nešťastný vlastní gól, který si hosté vstřelili při snaze zabránit střílené přihrávce směřující do prostoru brankoviště. O tento smolný gól se postaral Daniel Fernández. Vzhledem k průběhu hry, k množství střeleckých pokusů či délky držení míče lze říci, že domácí byli o kousek lepší a skromné vítězství si zasloužili.

 

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Sebastian Betancur (Colombia)

 

 

Vyjádření vedoucího z týmu Colombia (Enrique Montes): On Saturday it was an interesting match. We had a friendly preparation game before the second league round about three weeks ago. This was a completely friendly and honest game as it was played among friends. We wish the best luck for the Sportpivo team in the upcoming games and we are highly motivated and waiting for next weekend.

 

Vyjádření vedoucího z týmu Sportpivo F.C. (Julian Eliel): Saturday was a cold day, but we were excited because of the game. Unfortunately we lost 2-1. The referee was pretty much accurate with his decisions. In the end of course we learn from our mistakes and we are ready for the next game to take 3 points from it.

 

Autor: Marek Beňo

 

Všechny novinky