Ve 3. kole ZT proběhl souboj favoritů turnaje

25.02.2022

FC Vyhaslé Hvězdy - Red Team

Neděle 20. 2. 2022 18:00 Na dlouhém lánu

Rozhodčí: Michal Košťál

Nedělní utkání nám přineslo boj o první místo ve skupině C. Ani jeden z týmů ještě nepoznal v turnaji chuť porážky. Zápas nám tak přinesl velmi kvalitní a ostrý souboj, který by se ještě mohl opakovat ve finále.

Hosté se na domácí velmi dobře připravili a od úvodu se hrál velmi vyrovnaný zápas, který přinesl mnoho šancí na obou stranách. Bohužel žádná z nich, neznamenala pro brankáře větší nebezpečí. Už to vypadalo, že první poločas skončí bez branek, to ale změnil po své střele David Macháček z týmu Vyhaslých Hvězd a do pauzy se šlo za stavu 1:0 pro domácí celek.

Druhá půle měla stejný náboj jako půle první. Hrál se rychlý a dynamický fotbal. Hosté vyrovnali stav utkání, díky přesné střele Daniela Michla mezi nohy brankáře. Red Team gól povzbudil a dodal síly do dalšího útočení, branku to však nepřineslo. Po pár neproměněných šancí, se domácí nakonec dočkali gólu, na kterém měl velký podíl František Kotek, který obešel pár hráčů včetně brankáře a naservíroval svému spoluhráči přihrávku do prázdné brány a Vyhaslé Hvězdy se tak dostali do vedení 2:1, které už nepustili. Hosté poté otevřeli obranu a více útočili, to mělo za následek další 2 góly do jejich sítě. Red Team už jen snížil ke konci zápasu a tak se z vítězství 4:2 i prvního místa ve skupině, mohou radovat domácí hráči Vyhaslých Hvězd.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: František Kotek

Vyjádření Jakuba Kotka z týmu FC Vyhaslé Hvězdy:

Zápas nám přinesl pro nas tradičního soupeře který od našeho založení nás dokázal porazit pouze jednou v lize . V poháru jsme s Red Teamem ještě neprohrali a tak jsme si šli pro 3 body a 1.misto ve skupině.  Nic méně soupeř nastoupil na naší hru dobře připraven a nenechaval nás kombinovat , kde nám narušoval uz rozehrávku od gólmana. Red Team má ve svých řadách plno šikovných kluků kteří se objevují i ve Vyberu Korábu do 23 let . Zápas byl celkem vyrovnaný a rozhodli maličkosti , soupeř se rval do poslední chvíle a je škoda,  že svou hru občas narušovali až moc velkou přemotivovaností a hádky se sudim . Jinak byl k vidění svižný a pohledný fotbal .  Klobouk dolů před soupeřem a ať se jim daří v dalším působení v turnaji .

Vyjádření Petra Havlíčka z týmu Red Team:

Na zápas proti Vyhaslým Hvězdám jsme se těšili, protože se jedná o kvalitního soupeře, který chce hrát fotbal, a naše vzájemné zápasy jsou vždy vyrovnané. Myslím si, že v první půli jsme předváděli dobrý fotbal a byli o něco lepší než soupeř. Vytvořili jsme si víc šancí avšak žádnou jsme nepřetavili v gól. V závěru poločasu jsme však bohužel inkasovali a soupeř se dostal do vedení 1:0 Druhá půle byla z mého pohledu opět velmi vyrovnaná. Hrál se rychlý a kombinační fotbal, který přinesl mnoho pohledných akcí. Naše odhodlání přineslo vyrovnání a opět se začínalo od nuly. Poté však přišla ‚,slalomová‘‘ individuální akce Fanyho Kotka a VH se opět ujaly vedení. V této chvíli jsme naši hru více otevřeli a to soupeř bohužel potrestal. V závěru se nám podařilo snížit ale to už byla pouze kosmetická úprava skóre. Myslím si, že oba týmy odehráli dobré utkání ale z vítězství se nakonec radovaly Vyhaslé Hvězdy. Zároveň se však těšíme na další vzájemné utkání, abychom jim to mohli oplatit. Soupeři gratuluji k vítězství a k postupu z prvního místa.