Úřadující vicemistr čelil statečnému vzdoru nováčka

18.09.2022

Plán B / Red Team

  • Pátek 16. 9. 2022 19:45 ZŠ Plamínkové
  • Rozhodčí: Roman Vobořil
  • konečný výsledek: 1:3
  • Sestavy a statistiky naleznete na stránce zápasu https://pkfl.cz/zapas/s132123

Původně vybraná utkání z jiných lig byla na poslední chvíli přesunuta, po týdnu se tedy s utkáním kola opět vracíme do 1.ligy.

V páteční sychravý podvečer přivítal další nováček první ligy Plán B na svém hřišti úřadující vicemistry celé PKFL - Red Team. Ti o možnost být nejlepší tým celé soutěže přišli až v závěru loňské sezóny, takže postupujícího z 2. ligy nečekalo nic lehkého a favorit byl jasně daný. Sledovali jsme moc pěkný a bojovný zápas, kdy se nováček fotbalovějšího soupeře vůbec nezalekl a statečně mu vzdoroval. Red Team ukázal svoje kvality a zcela jistě bude opět bojovat o nejvyšší příčky.

PKFL hráč utkání dle rozhodčího - Michal Vávra

 

Vyjádření rozhodčího Romana Vobořila:

Zápas probíhal od začátku v neskutečném tempu, byl plný nasazení, z obou stran hrán velmi tvrdě, ale korektně. Zkrátka byl hodný 1.ligy.

Po několika šancích na obou stranách se v 16. minutě ujal vedení domácí Plán B  po brance Jana Hastrmana. Red Team ale ještě zvýšil tempo a neustále se snažil vyrovnat. K neudržení byl především Vávra a odpověď tak na sebe nenechala dlouho čekat, v 18. minutě vyrovnal Větrovec. Do konce prvního poločasu se hrál fotbal nahoru dolů a oko diváka muselo být potěšeno.

Hned na začátku druhého poločasu Red Team zatlačil na domácí a ve 32. minutě se ujal vedení. Po sérii šancí se trefil nejlepší hráč nejen hostů, ale i celého zápasu Vávra. Poté se hra přelévala na obě strany, ale Red Team postupně ukazoval o něco větší kvalitu ve všech herních situacích. Po zákroku domácího Hanešky se objevila žlutá karta, ale bylo to v zápalu boje a dáno vysokým tempem zápasu. V 51. minutě po sérii nepřesností a šancí Red Teamu udělali domácí chybu, kterou domácí brankář hasil ve vyložené šanci bohužel zákrokem rukou mimo vápno, a logicky obdržel červenou kartu, po které šli domácí do čtyřech. V tuto chvíli bylo jasné, že hosté už zápas dohrají na vítězství, což stvrdili v 56. minutě brankou muže zápasu Vávrou.

Celkově lze říci, že to byl výborný zápas z obou stran, ale kvalita Red Teamu je opravdu velmi vysoká a zaslouženě vyhrál.

 

Za Red Team okomentoval zápas Radek Skuhra :

V našem prvním zápase sezóny jsme se sešli v poměrně hojném počtu a dobře jsme udělali, protože soupeř byl motivovaný, a rozhodně nás nečekal lehký zápas. V první půli se hrál dynamický fotbal a šance byly na obou stranách. Jako první se radoval soupeř, když po naší nedůsledné obraně vsítil gól po autovém vhazování. To nás probudilo a zanedlouho jsme po odražené střele a dobře zavřené zadní tyči také skórovali. Od té chvíle se náš výkon zlepšoval a až na lehký výpadek v části druhého poločasu, kdy nás soupeř na dobrých 5 minut zatlačil, jsme měli zápas víceméně ve své režii. Ze stoupajícího tlaku, a i díky pozdější červené kartě pro domácího brankáře, vzešly dva góly našeho zkušeného matadora Michala Vávry, který se z Ligy mistrů vrátil ve skvělé formě.

Zápas pro nás tedy skončil pozitivně, i když máme pořád co pilovat. Chtěl bych poděkovat rozhodčímu za skvěle odpískané utkání, je vidět, že se kvalita soutěže každým rokem zlepšuje, a to nejen v kvalitě soupeřících celků.

 

Vyjádření vedoucího Plánu B Martina Davida:

Tenhle zápas pro nás byl velká škola a jeden z důvodů, proč jsme si na konci sezóny odhlasovali, že první ligu zkusíme. Tohle jsou zápasy, co nás posunou a můžeme se díky nim zlepšovat. V tomhle matchi jsme mohli jenom překvapit a myslím, že to se stalo. Soupeř ukázal neskutečnou kvalitu a my jí opravdu velmi statečně vzdorovali,věřím, že sám asi ani nečekal, že jim dáme takhle zabrat. Jsem na kluky pyšný a všem děkuji za předvedený výkon. Jediný, co vyčtu, je červená karta Ondry Černýho, protože budeme muset rozbít týmovou kasičku o něco dřív. 

Red Teamu děkuji za pěkný a férový zápas. Hodně štěstí do dalších zápasu. My ho budeme potřebovat určitě, jestli týmy z top 4 hrajou takhle. 

V den zápasu jsme se nechali inspirovat týmem FC Rokycany, trochu jsme zaspamovali náš Instagram a neslo to své ovoce. Máme 3 nové sledující, můžete se přidat taky @planb_since2013.

 
Všechny novinky