The Originals - PKFL od jara posílily čivavy

18.04.2023

Od jarní části se liga rozrostla o 6 týmů, které společně bojují v 3.C skupině. Rozhodli jsme se tentokrát představit Vám jeden z týmů a poprosili jsme kluky z The Originals o pár slov o tom, kdo jsou, jak dlouho spolu hrají a jak zatím vnímají PKFL. 

Představení týmu se ujal kapitán týmu, Daniel Fábry:

Na začátek bych rád poděkoval za nápad představit náš tým širší veřejnosti a vedení PKFL, že nás přijalo do rozjeté sezóny, a vzali nás mezi sebe. Baví nás to tady! 

Tým The Originals prošel několika zásadními změnami za posledních, teď už dokonce, 11 let. 

Na začátku to byla parta lidí (kluků a holek), kteří si chodili společně zakopat na hřiště, a potom přihlásili tým do PRAMAKO ligy. Postupně se tým začal formovat až do dnešní podoby. Z „originálních“ The Originals v týmu zůstal už pouze jeden člen. Hodně se toho od té doby změnilo a já pevně věřím, že všechny změny vedou k lepšímu. Pevně věřím, že parta kluků, co je tu teď, tak mají chuť chodit a zároveň se všichni společně vzájemně zlepšovat. Když bych měl mluvit o cílech, tak je to jednoduché... Tuhle půl sezónu se tady nějak aklimatizovat a příští rok už mířit na titul a postup výše.

Rád bych ještě trochu rozvedl změny, které jsem naznačil už na začátku. Tým The Originals prošel velkou změnou identity, pro kterou jsme se nechali inspirovat ve světě. Velkou změnou pro ty, kdo nás znali a znají, bylo zkrácení celého názvu z původního The Originals 2012. Další velká změna pak přišla s novým logem. Vycházeli jsme z historických barev, což je zeleno-černá, a tomu přizpůsobili jak nové logo, tak nové dresy. S novou identitou přišla idea zakomponovat tam čivavu, jelikož je to prostě „Originální". Nechtěli jsme žádné tygry, lvy atd. Chtěli jsme být prostě originální a já věřím, že se nám to povedlo. Co myslíte? :-)

Velmi se nám líbí formát PKFL, který je právě odlišný od Hanspaulky, nebo Pramaka. Hraje se tady celý rok a s každým týmem lze hrát 2x. Tohle bych hodnotil hodně pozitivně, že si to s každým můžeme rozdat 2x. Holt ne vždy se první zápas povede, ale ta odveta je pak takové zpestření. Velmi se nám taky líbí pravidla o kopačkách, jelikož jsme s tím v minulosti měli velké problémy, kdy soupeři nastupovali snad i v kolíkách, a to je pak na tomhle malém hřišti velmi znát. Jeden dva souboje a do třetího si rozmyslíte, zda půjdete, a stojí vás to pak třeba i některé balóny. 

Děkuji za prostor zde a budeme se těšit až v lize poznáme nové soupeře. Vidíme se na hřišti.

Do toho ČIVAVY!

Autoři: Daniel Fábry, Barbora Klečková

Všechny novinky