• Rozhodčí: František Novotný
  • Konečný výsledek: 1:0
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Tomáš Vostrovský (The Originals)

Zápas pohledem rozhodčího Františka Novotného:

Úvodní minuty utkání přinesly spíše oťukávání obou soupeřů a vyčkávací taktiku, kterou přerušilo jen pár nepřesných ran z větší vzdálenosti na obou stranách. Větší intenzitu do utkání vnesla branka z kopačky domácího Langera, jenž se ve 12. minutě nerozpakoval, a napálil odražený míč za záda bezmocného Hájka - 1:0.

Oba týmy po úvodní brance vystupňovaly nasazení v osobních soubojích a na hřišti se začalo přiostřovat. Důkazem je první žlutá karta utkání pro hostujícího Lukavského, který podrazil unikajícího forvarda LVFC. Leč z následné standardní situace domácí nic nevytěžili. Na druhé straně se musel několikrát vyznamenat gólman Kšanda, když zneškodnil několik velmi dobrých pokusů hostujících nájezdníků. Poločas tak skončil s jednobrankovým náskokem domácího výběru.

Druhé dějství nabídlo velmi podobný obrázek, tedy důraznou hru na obou stranách, optický tlak hostí a nebezpečné protiútoky domácích, kterým velmi dobře čelil brankář Hájek a držel tak šance Originals nad vodou. Naopak horko začínalo být před Kšandovou brankou, kde nejprve překopl poloprázdnou branku Chernyshev, a když se vyrovnání hosté nedočkali ani z obdobné situace zakončené Lukavským, zápas směřoval ke třem bodům pro domácí. Kartami mohl zamíchat ještě přímý volný kop těsně za pokutovým územím LVFC, ale ani z tohoto mraku nezapršelo. Ve velmi důrazném klání tak vítězí LVFC, když si 3 body opravdu vybojovali.

Vyjádření kapitána týmu LVFC Rams Prague Pavla Vacka:

V desátém kole jsme na domácím hřišti přivítali tým The Originals. Už před zápasem jsme věděli, že nás nebude čekat nic jednoduchého, vzhledem k postavení v tabulce a nahranému skóre soupeře.

První poločas začal opatrně z obou stran, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Po pár minutách přišly na řadu první šance, ale obrany obou mužstev si s nimi dokázaly poradit. Po následném dobrém tlaku, jsme donutili soupeře k chybě v obraně, Matyáš Langer výborně vybojoval míč a krásnou střelou nedal brankáři hostí šanci. Šli jsme do vedení, to nám přidalo trošku klidu, přeci jenom to byl zápas o první místo v tabulce. Obě mužstva hrály podobný fotbal, dobré kombinace ve středu hřiště, rychlé přechody na soupeřovu polovinu, ale vše končilo na obráncích, nebo v náručí brankářů. Ke konci poločasu jsme mohli navýšit skóre, bohužel hezkou šanci zastavila tyč soupeřovy branky. Po pár dalších hezkých kombinacích na obou stranách skončil první poločas za stavu 1:0.

První poločas ukázal, že obě mužstva jsou na tom dobře po fyzické i technické stránce, a že si nedarují nic zadarmo. Hra byla vyrovnaná, oba týmy předvedly hezký bojovný a technický fotbal.

Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první, šance byly na obou stranách. Po jedné z nich se dokázal soupeř dostat ke krásné střele, naštěstí pro nás ji zastavila horní tyč naší brány. Přišlo na řadu také pár tvrdších soubojů, po kterých následovaly žluté karty. Snažili jsme se přidat další gól, ale brankář hostí předváděl skvělé zákroky. Ke konci zápasu začal soupeř stupňovat tlak, dostávat se do dobrých šancí, ale nás podržel skvělým výkonem Tomáš Kšanda, který za svá záda nepustil žádnou střelu. V poslední minutě zápasu byl po faulu jednoho z našich obránců nařízen přímý kop z dobré pozice blízko naší brány. Soupeř naštěstí nedokázal z této šance nic vytvořit a tím skončil i druhý poločas.

Zápas nabídl souboj dvou vyrovnaných týmů, i když tomu výsledek moc nenasvědčuje, byl k vidění hezký fotbal. Zápas byl plný tvrdých soubojů, ale všechno bylo v rámci fair play. Musím uznat, že remíza by zápasu slušela asi více, zápas byl do poslední chvíle vyrovnaný, ale my měli nakonec více štěstí. Budeme se těšit na odvetu, ve které snad uvidíme více branek.

Chtěl bych poděkovat soupeři za fair play hru a krásný zápas, který jsme mohli odehrát. Poděkování patří také rozhodčímu Františkovi Novotnému, který předvedl skvělý výkon.