SUPERLIGA MALÉHO FOTBALU 21/22 - 5.kolo: SC Koráb Praha - Plzeň.

28.10.2021

S útokem minimálně na čtvrtfinále to SC Koráb Praha myslí vážně. V pátém kole Superligy malého fotbalu zdolal na domácím hřišti Plzeň 3:1 a vede tabulku západní skupiny.

Pražský Koráb v dosavadních pěti kolech ztratil jediný bod a vede o pět bodů před Mostem, který má ovšem utkání k dobru. „Sice se vždycky najde něco negativního, nějaké maličkost, ale zatím to je paráda. Snažíme se vylepšovat drobnosti a myslím, že to bude dobré. Doufáme, že se letos nezastavíme, máme velké ambice a motivaci. Snad vše dopadne, jak má,“ vyhlížel play-off pražský kapitán Jakub Nový.

Naopak Plzeň se v tomto ročníku souží, s jedinou výhrou a třemi prohrami se nachází na páté příčce tabulky. „Poslední měsíc nás trápí spousta zranění, chodí noví kluci a na hře je to znát. Chybí Patrik Denk, Daniel Adamovič, Venca Sklenář. Příští zápase hrajeme se Staropramenem a snad se nám někteří kluci vrátí. Potřebujeme fotbalovost a zkušenosti. Doufáme v body, hrajeme v pátek večer v Chotěšově, kde máme nově základnu a chodí hodně lidí. Když budou všichni kluci zdraví, určitě budeme zdatný soupeř pro každého a popereme se o čtyřku. Šlápneme do toho a jdeme si pro postup do play-off, nikdo nechce hrát jen o deváté až dvanácté místo. Jsme zvyklí na jiné výsledky,“ prohlásil plzeňský obránce Jakub Vavrač.

Koráb na domácím hřišti vedl už po prvním poločase, když se dvakrát trefil Nový. „Koráb určitě nehrál špatně, ale naše mužstvo bylo slátané z nových hráčů. Dostali jsme dva blbé góly, které jsme si dali sami po dvou střelách, mířily vedle, ale tečovali jsme je do brány. Řekli jsme si, že zápas otočíme, šance byly na obou stranách, hrálo se nahoru dolů,“ líčil Vavrač.

Ve 38. minutě pak snížil plzeňský gólman Milan Vančát na 1:2. „Měli jsme další dvě tři gólovky, ale potvrdilo se nedáš – dostaneš. Zkusili jsme power play a dostali jsme gól na 1:3, pak už jsme to nestačili dotáhnout. Milan Vančát chytal v bráně super, hodně nám pomohl, vyzdvihl bych taky Honzu Šebka, který na hrotu odehrál zápas bez střídání, neměl se s kým vyměnit,“ přiblížil plzeňský zadák.

V 55. minutě definitivně zlomil západočeský odpor opět Nový, který zkompletoval hattrick. „V Superlize byl premiérový a myslím, že to byl perfektní návrat, protože jsem nehrál předchozí dva zápasy kvůli pracovnímu vytížení,“ usmál se kapitán Korábu.

Svému týmu neměl po utkání co vytknout. „Samozřejmě jsme spokojení, byl to super výkon, týmová práce, na tom si zakládáme. Tenhle rok se nám zatím daří. Hráli jsme, co jsme chtěli, soupeř měl pár střel, kterými nás ohrozil, ale myslím, že jsme si to v klidu pohlídali. Máme další úspěch, takže paráda,“ uvedl Nový.

Plzeň se vedle soupeře potýkala také se špatným obutím. „Nevěděli jsme, že se nemůže hrát v kopačkách, někteří neměli turfy, takže hráli v botách, což je blbé. Koráb byl k poražení, ale předvedli jsme nemastný a neslaný výkon. Lepší vyhrává a domácí se na nás dobře připravili, taky se k nim přiklonilo štěstí, když dali góly,“ mínil Vavrač.

SC Koráb Praha – Plzeň 3:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 13. Nový (Slánský), 23. Nový (Barták), 55. Nový (Barták) – 38. Vančát (Kutný). Rozhodčí: Kohout – Šťástka. ŽK: Hulinský (Koráb).

SC Koráb Praha: Jakub Kotek – Marek Barták, Petr Hulinský, David Macháček, Pavol Lehotský, Tomáš Jurčík, Tomáš Rothe, Jakub Nový (C), Pavel Slánský.

Plzeň: Milan Vančát – Petr Kutný, Tomáš Kosť, Jan Šebek (C), Yuriy Skalozubov, Jakub Vavrač, Matěj Potoček, Matěj Maur, Istvan Korosi, Jan Kubeš, Michal Meszárosz.

Všechny novinky