SUPERLIGA MALÉHO FOTBALU - 1.kolo: SC Koráb Praha - Staropramen Praha.

30.09.2020

Pražské derby ovládl favorit,rozhodly zkušenosti Staropramenu

Praha – Favorit ukázal svou sílu a po devíti minutách už bylo jasné, že si vítězství nenechá vzít. Staropramen Praha narazil v úvodním kole západní skupiny Superligy malého fotbalu na nováčka Koráb Praha a ze hřiště soupeře si odvezl vítězství 4:1.

Ve druhé a deváté minutě se trefil světový šampion Tomáš Kounovský (na snímku) a nasměroval jednoho z největších favoritů soutěže k úspěchu. „Ze začátku jsme měli utkání pod kontrolou, projevila se zkušenost, protože jsme věděli, do čeho jdeme, zatímco soupeř se rozkoukával. Podařilo se nám z prvních šancí dát rychle góly a už se hrálo dobře,“ popsal duel hostující útočník.

 

Pro výběr Pražské klubové fotbalové ligy šlo o ostrý úvodní test proti dvojnásobným šampionům celostátní soutěže. „Kluky ze Staropramenu znám, s výběrem už jsem jeden takový zápas sehrál, takže pro mě další prověrka, ale pro některé novější kluky to bylo hodně nové. Doléhala na ně nervozita a dost jim trvalo, než se s tím srovnali. Ke konci zápasu už jsme se oťukali, ale výkon v prvním poločase byl hodně opatrný,“ uvedl útočník nováčka Tomáš Rossmann.

 

To patrně mělo vliv i na pokračování duelu, protože pět minut před přestávkou se prosadil Petr Zapletal a tentýž hráč zvýšil čtyři minuty po pauze. Až deset minut před koncem vstřelil první gól nováčka v soutěži David Macháček. „Rozhodlo, že kluci z Prahy spolu hrají delší dobu a mají nacvičené standardky, které jsme podcenili a dostali z nich tři góly. Zatímco my se skoro neznali jmény a nevěděli co jeden od druhého očekávat, projevila se naše nesehranost,“ podotkl Rossmann.

 

Přestože šlo o pražské derby, nepanovala mezi hráči nevraživost a rozhodčí si vystačil s jedinou žlutou kartou. „Znám některé kluky Korábu. Bylo vidět, že je to pro ně první zápas, ale ve druhé půli, když neměli co ztratit, už se začali trochu víc dostávat dopředu a rozkoukávali se,“ řekl Kounovský.

 

Zatímco Staropramen Praha patří mezi největší favority nového ročníku Superligy malého fotbalu, cíle nováčka jsou zcela odlišné. „Tento ročník pro nás bude zkušební, což říkal i náš trenér Kotek, který musel chytat, protože se nám zranili gólmani. Nic neočekáváme, jdeme soutěž spíš poznat, i když se šušká, že Plzeň či Kolín jsou hratelné týmy. Proti Praze jsme nečekali výhru, i když jsme se o ni poprali,“ doplnil Rossmann.

 

Ten už nahlédl do reprezentace na soustředění v Českém Dubu a v pondělí pomohl národnímu týmu k výhře 1:0 v přípravném duelu nad Staropramenem Praha. „Uvidíme, zda dostanu nominaci i na příští zápas,“ přemítal dvaadvacetiletý forvard.

 

Od této sezony doznala celostátní soutěž zásadní změny, když se rozdělila na východní a západní skupinu po šesti mužstvech, z nichž vždy nejlepší čtyři postoupí do play-off. „Jsem z rozdělení úplně nadšený. Jsem strašně rád za kratší cestování a doufám, že to bude opravdu motivace pro víc hráčů. V mém věku už uvítám, aby dvě pětky jezdily i za Prahu, což se nám na delší výlety nedařilo. Doufám, že přesně tomu změna pomůže,“ uvedl devětatřicetiletý kanonýr Kounovský.

 

SC Koráb Praha – Staropramen Praha 1:4 (0:3)

 

Branky a asistence: 50. Macháček (Slavík) – 3. Kounovský (Sochor), 9. Kounovský (Hakl), 25. a 34. Zapletal (Mařík). Rozhodčí: Kubečka – Soukup. ŽK: Stehno (Staropramen). Diváci: 35.

 

SC Koráb Praha: Jakub Kotek – Jan Carda, Jan Doležal, Petr Havlíček, Tomáš Kouklík, Matěj Lačík, David Macháček, Jan Maršál, Jakub Nový (C), Tomáš Rossmann, Tomáš Rothe, Michal Slavík.

 

Staropramen Praha: Jakub Stehno – Petr Zapletal, Tomáš Kounovský, František Hakl, Václav Socher, David Baran (C), Stanislav Mařík, Tomáš Jurčík, Jakub Kubek, Michal Uhlíř.

 

 

 

 

Všechny novinky