Souhrn po 9. kole

10.11.2023

 

Máme za sebou již 9 odehraných kol a podzimní část sezóny se blíží ke konci. Proto se opět ohlédneme, jak se jednotlivé ligy vyvíjejí.

 

1.liga

Na prvních třech místech se srovnaly tři týmy BK Roura Fellas, Borussia Dortšpunt a Fc Vyhaslé Hvězdy. Pronásledováni nováčkem soutěže FC AVANGARD. Tomu se jako prvnímu povedlo obrat o body Hvězdy, když ve vyrovnaném zápase uhráli remízu 2:2. Hned v dalším zápase však nestačili na Borussii. Další dva zápasy však zvládli, když vyhráli nad Real Vinohrady C.F., a pak v ukrajinském derby porazili PK HUŇÁČ nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Po nadějném začátku trochu došel dech Modřanským sviním. Nejprve ve vyrovnaném zápase nestačili na Borussii a na jejím hřišti prohráli 3:4, následně venku vyhráli nad HUŇÁČem. Největším překvapením je však prohra s Hells, které je třemi rychlými góly ze začátku zápasu zmrazili a nakonec brali výhru 4:2. Smutnou zprávou je odstoupení ze soutěže týmu Chodov 2022. Zajímavý bude víkendový souboj Roury a Red Teamu.

 

 

2.A liga

Tady se na prvním místě nic nezměnilo. BLYSKAVKA F.C. dále přehrává všechny týmy a bez ztráty jediného bodu vede skupinu. V posledních zápasech to sice nebylo jednoznačnými výsledky, ale pokud to bude pokračovat i v příštích kolech, tak bude o postupujícím z prvního místa jasno velmi brzy. Na druhém místě se prohodili s Pivnou partou Black Bull Kobylisy. Z třetího místa jim dýchají na záda Diggers a budou chtít také zabojovat o baráž. V zajímavé pozici je Litrpůl FC, který má odehráno jen 5 zápasů, a může se přiblížit vedoucím týmům. Ve spodních patrech tabulky se krčí FC ResslBoys a Dynamit Praha, kteří budou muset máknout, aby se odrazili mimo sestupová místa.

 

 

2.B liga

O poznání zajímavější je nadále druhá z druhých lig. Za vedoucími Kubánskými doutníky je FC Inter Ganichi. Dále je pronásledují Daytona a Kanec v bučině. Doutníci mají sérii 4 výher o gól, kdy postupně vyhráli na hřišti GJS, pak doma zvládli zápas s Královskými Vinohrady. Urvali důležité vítězství nad Prykarpattií a v posledním zápase porazili poslední tým skupiny Sešrotuj bábu taky. FC Inter Ganichi si drží po remíze s GJS vítěznou šňůru čtyř zápasů. Po demolici báby získali vydřené vítězství nad Snow Kids. Na opačném pólu tabulky se krčí Sešrotuj bábu taky a nad ní One Direction a Judo club Jenis. 

 

3.A liga

AFK Bochanův Syndrom nadále vévodí 3.A lize, ale hned v závěsu je za nimi Liščí trus a Ambassadors FC Praha. Syndrom však již dvakrát ztratil. Nejdříve si na něj vyšlápli SFA Kobyliští Tygři a v posledním kole i Perličky na dně. Ani výsledek nad posledním Slavojem nebyl přesvědčivý. Proto se na ně dotáhl Trus, který má od začátku sezóny vyrovnanou formu, a pravidelně sbírá vítězství. Jediný, kdo ho zatím přehrál jsou Ambassadors. Tabulka je však strašně našlápnutá a do boje o postup mohou zasáhnout jak Perličky, tak i Atle, LCDM a PUAH. 

 


 

3.B liga

Opět velice vyrovnaná skupina. První a páté místo dělí tři body. Zatím skupině vévodí stále The Originals, ale bodově se na ně dotáhli LVFC Rams Prague, a v závěsu jsou FC Eintopf, Los Losos a BTW Krč fm. Originals si zkomplikovali boj o postup dvěma prohrami s BTW Krč fm a FC Eintopf. Hned v příštím kole je čeká souboj s druhým týmem tabulky LVFC Rams Prague a máme se na co těšit. FC Eintopf se daří obírat favority, ale pak dokáže prohrát s týmy ze spodní části tabulky.

 

 

Autor: Lukáš Zahradníček

Všechny novinky