Souhrn po 14. kole

04.04.2024

 

Máme za sebou Velikonoční přestávku a pojďme se podívat na to, jak se na jaře vyvinuly situace v jednotlivých skupinách.

 

V 1.lize je situace v čele stále našlapaná k prasknutí a o titul bojuje minimálně 5 týmů a další dva mohou do bojů výrazně zasáhnout.V čele se po třech jarních zápasech usadil vítěz Zimního turnaje PKFL Borussia Dortšpunt. Nejdříve přehrála Real Vinohrady C.F. výsledkem 4:1, ale nutno podotknout, že soupeř hrál většinu zápasu v oslabení po vyloučení brankáře. Dále těsným výsledkem 2:1 přetlačila PK Huňáč, kdy rozhodla až penalta v nastaveném čase, a v zatím posledním zápase s chutí porazila Hells 6:2. Do jarní části sezóny šla Roura Fellas z prvního místa, ale hned v prvním kole narazila na FC Avangard, který trénoval v Zimním turnaji, a podařilo se mu doma nad úřadujícím šampiónem vyhrát 2:1. Po kontumaci nad FC Sion a vysokém vítězstvím nad Hoblinou Jižák stíhá vedoucí Borussii a další kola hodně napoví. Nejprve totiž vyzve tým na třetím místě FC Vyhaslé hvězdy a v dalším kole dojde ke vzájemnému souboji. Hvězdy do jara vstoupily kontumační prohrou s Huňáčem, pak se chytly na Hells, které porazily vysoko 4:9. V pozadí stojí nováček soutěže FC Avangard, který na jaře ještě nepoznal porážku. Po zmíněné výhře nad Rourou remizoval s Modřanskými sviněmi 4:4, a pak si poradil s dalším favoritem soutěže, Red Teamem, 5:2. Ten má zápas k dobru a v příštích kolech příznivý los. Bude zajímavé, jaké bude pořadí týmů po dalších kolech…

 

Ve 2.A lize to vypadalo na jasnou cestu Blyskavky F.C. mezi nejlepší týmy, ale na jaře se zatím nepotkala s příznivou formou. Nejprve si na ní vyšlápla Stará garda a přesvědčivě vyhrála 5:0. Dále lídr soutěže remizoval s Parmou 4:4 a nakonec se chytil až v zápase s Pivnou partou, kdy zvítězil přesvědčivě 8:3. Jejího zaváhání hned využil Litrpůl FC, který je na jaře stoprocentní, a ve třech zápasech dostal jen 2 branky. Nejprve porazil Parmu 6:0, pak Dynamit Praha 7:2, a nakonec na Stodůlkách vyprovodil 4:0 tým AC Les Rustiques. Přiblížili se tak lídrovi tabulky na 4 body a jejich vzájemný zápas je naplánovaný na konec dubna. Pro třetí tým ve skupině, Black Bull Kobylisy, bude vedoucí týmy těžké dotáhnout a vybojovat alespoň baráž, byť mají býci na jaře formu a připsali si dvě výhry a jednu remízu. Na opačné straně tabulky bude o záchranu tuhý boj. Do sestupových vod je namočeno 6 týmů. Připomínáme, že letos do 3. ligy sestoupí 3 týmy.

 

Lídr 2.B ligy FC Inter Ganichi na jaře nezaváhal a udržuje si odstup 5 bodů na druhou Daytonu b&w. Inter si vyšlápl na Kance v bučině - 10:2, Kubánské doutníky - 3:0 a One Direction 4:1. Daytona již na jaře ztratila body po remíze 2:2 s One Direction, ale poradila si s Kubánskými doutníky 8:1 a Sehranku přetlačila ve vyrovnaném zápase 2:0. Kubánští doutníci po třech prohrách v řadě ztratili slibnou pozici v boji o baráž do první ligy. Uvidíme, zda se v příštích kolech zvednou, a zkomplikují situaci vedoucím týmům. Na opačném pólu tabulky nadále zůstávají Sešrotuj bábu taky, ale mají zápas k dobru, a v případě vítězství by se dotáhli na Judo club Jenis. Oba týmy to však budou mít hodně složité, pokud chtějí nadále setrvat ve 2. lize. Úplně v klidu nemůžou být ani GJS na 6. místě tabulky, jelikož je od sestupové příčky dělí jen 4 body. 


Do druhé ligy mají nakročeno z 3.A týmy SFA Kobyliští tygři a AFK Bochanův Syndrom. Oba týmy mají na jaře rozdílné výsledky. Zatímco Tygři přesvědčivě vyhrávají s vysokými počty vstřelených gólů - 5:1 proti Kampě FC, 6:3 proti LCDM a 4:1 nad TJ Tvoja Mama. Jejich soupeř v boji o první místo se ve všech dosavadních zápasech zapotil. Díky výhrám 3:1 nad TJ Tvoja Mama a FC PUAH a po připsání hubeného vítězství 1:0 na hřišti Ambassadors FC Praha mají také na jaře plný počet bodů. Bude otázka, kdo tyto dva týmy doprovodí do 2. ligy. Liščí trus, Ambassadors FC Praha, LCDM, FC Atle a Kampa FC od sebe dělí v tabulce jen 6 bodů. Takže kdokoliv se v příštích kolech může posunout na třetí místo, které postup výše zaručuje. 

 

LVFC Rams Prague vedou s náskokem tří bodů 3.B ligu, ale budou první místo hájit proti dvěma vlčákům v zádech. Byť jsou na jaře také stoprocentní. The Originals mají na jaře také super formu, dostali jen jediný gól a 20 jich ve třech zápasech vstřelili. FC Eintopf na třetím místě v úvodním kole podlehl BTW Krč fm, ale v dalších dvou zápasech se utrhl ze řetězu, a připsal si také 20 vstřelených branek. Jen ta obrana není tak pevná jako u The Originals, když dostali na jaře již 12 branek. Nováček soutěže Motor2015 hned v prvním zápase narazil na těžkého soupeře a schytal příděl. Uvidíme, jak se v příštích zápasech oklepe.

 

Týmy ze zaniklé soutěže Pramako jsme rozdělili do dvou skupin 3.C a 4.A. Je tedy pravděpodobné, že po této sezóně budeme zvažovat přeskládání lig.

Ve 3.C jsou týmy, které hrály první Pramako ligu a je vidět, že zápasy jsou vskutku vyrovnané. Zatím se v čele usadil tým Prague United, ale jen o skóre před Fk Zakarpattya.

 

4.A bez ztráty bodu vedou FC Gold Group a dokonce nedostali ani jedinou branku. Na záda jim dýchá KFC Jež, které zatím ztratili body jen díky remíze s Czech Inn Hotels B.

 

Autor: Lukáš Zahradníček
 

Všechny novinky