Souhrn 21. kola

14.06.2023

 

1.liga

V 1. lize se kolo před koncem odehrál pouze jediný zápas, zato však hodný nejvyšší soutěže. FC Vyhaslé hvězdy přivítaly na svém hřišti Borussii Dortšpunt. Z utkání v rychlém tempu s mnoha šancemi na obou stranách nakonec odešla vítězně Borussia a poskočila tak na druhé místo tabulky.

 

2.A liga

V tuto chvíli již jistý sestupující AFK Bochanův syndrom hostil High Society, kteří ještě naplno bojovali o záchranu, a výhrou 2:5 se jí zase o kousek přiblížili. I druhý sestupující LCDM zapsal v tomto kole stejný výsledek 2:5 a vyšel tak bodově naprázdno. Leader skupiny, Pivná parta, si své utkání s Královskými Vinohrady odehrál už v předchozím týdnu a výhrou 8:3 nenechal nikoho na pochybách, že mu první místo patří právem. Překvapivý debakl uštědřil o postup bojující Parmě Kanec v bučině. Přestože průběh utkání nebyl tak jednoznačný, Kanec nakonec vyprovodil Parmu výsledkem 8:2. GJS darovalo kontumační body Elitě již koncem května a Daytona ve vyrovnaném zápase urvala vítězství nad Los Losos 4:3.

 

2.B liga

Skupina B druhé ligy viděla v tomto kole hned dva dvouciferné výsledky. Druhý tým tabulky Real Vinohrady C.F. přejel FC Resslboys 11:3, Judo club Jenis se v přátelské atmosféře a počtu 4+1 na obou stranách s Modřanskými sviněmi snažil držet krok, ale nakonec si odvezl prohru 4:13. Díky odstoupení Black Gold v tomto kole odpočívali a bez práce bodovali Diggers, BTW Krč se do poslední chvíle prali o body se Starou gardou, ta ale vedení nepustila a bere body za vítězství 3:2. Pořádné drama slibovalo klání celků bojujících o záchranu Black Bull Kobylisy vs. Kampa FC. BBK se několikrát nedomluvili tak, jak by si představovali, a rázem museli dohánět třígólové manko. Konečný výsledek 1:4 pro Kampu tak před posledním kolem znamená, že vše je stále otevřené. Snow Kids si v pohledném utkání poradili s AC Les Rustiques 6:2.

 

3.A liga

V této soutěži se v předposledním kole odehrála pouze tři utkání. Kontumační body zapsala Mazurka, když se na zápas nedostavili hráči Colombie, stejně dopadly Liščí trus a FC Atlepast, u kterých se soupeřům z Les Bizerâns a LSD na poslední chvíli nepodařilo sejít. Šlágrem kola byl zápas o první místo mezi vedoucím Litrpůlem a Sešrotuj bábu taky, kteří jim vítěznou vlnu chtěli překazit. LitrpůlFC si ale vítězství nenechal utéct a výsledkem 3:1 si zajistil mistrovský titul. Více o zápase, který jsme vybrali jako zápas kola, v článku, který připravujeme. Slovenskočesko v utkání s TJ Tvoja Mama první poločas napínalo své fanoušky, když do šaten odcházelo za stavu 1:1, pak se ale našli a výsledkem 6:1 si boj o bronz drží ve svých rukou. Ve vyrovnaném utkání pak FC Eintopf ztratili body po prohře 2:3 s Ambassadors FC Praha.

 

3.B liga

Souboj prvního celku se třetím, One direction a Kubánských doutníků přinesl kvalitu na všech frontách. Výhrou 4:2 si One direction pojistili triumf v letošním ročníku soutěže. Dvojpromileboyzz v utkání se čtvrtými LVFC Rams Prague dostali naloženo a předposlední kolo inkasovali „desítku“ (2:10). Pořádnou show připravili nejen herně Kobyliští Tygři. Po slavnostním nástupu, vystoupení roztleskávaček a poločasové soutěži o permanentku na příští sezónu nechtěli v utkání s Perličkami na dně zklamat početný fanouškovský doprovod. S přehledem přejeli Perličky 4:1 a mohli tak vítězně oslavit poslední utkání sezóny na domácím hřišti. Druhý Dynamit soupeře k ničemu výraznějšímu nepustil a potvrdil tak roli favorita výsledkem 2:0 nad Deportivo Estudiantil FC. Poslední Slavoj zaskočil R.I.Publicu United výhrou 3:1, zato JBH ŤHUUKY ŤUUUK nenechali nic náhodě a Sportpivo zničili 8:1.

 

3.C liga

FC Inter Ganichi získal tentokrát body bez boje, když se soupeřům z Chimbitas nepodařilo sejít. FC PUAH přes i přes snahu nestačil na fotbalovější Prykarpattya a sezónu zakončil vysokou prohrou 2:17 a zůstává na posledním místě tabulky.

Autor: Barbora Klečková

Všechny novinky