Souhrn 19. kola

17.05.2023

1.liga

Pohledem na počet odehraných zápasů tohoto a minulého kola by se dalo říct, že se nám v 1.lize rozmohl takový nešvar. V nejvyšší soutěži se totiž opět odehrála pouze dvě utkání. Když se ke dvěma odstoupeným týmům přidá to, že se klukům z Vyhaslých hvězd nepodařilo sejít, a s přehledem vedoucí Roura svůj zápas proti O.A.Arrows odehraje až na konci května, mnoho možností nezbývá. V pátek Hell Spartans přejeli FC SION 2:0, a pak se čekalo až do nedělního večera, kde se o kvalitní fotbal se spoustou gólů postarali Hoblina Jižák a PK HUŇÁČ. V první půli se skóre přelévalo ze strany na stranu, druhá byla už v gólové režii hostujícího HUNÁČE, který nakonec odvezl výhru 2:7.

2.A liga

Tato skupina měla na programu 4 utkání. V bojovném zápase, ve kterém oba týmy podrželi brankáři, ukořistila cennou výhru nad AFK Bochanův syndrom Sehranka díky výsledku 2:1. Královské Vinohrady zásluhou čtyř gólů Vladyslava Yerkova porazily v posledních kolech trápící se Los Losos vysoko 6:2. Daytona sice dala předposledním LCDM „čuchnout“ a pustila je v úvodu zápasu do vedení, ještě do poločasu ale skóre otočila ve svůj prospěch. Konečný výsledek 3:7 tak jen potvrdil papírové předpoklady. Překvapením je určitě výsledek střetnutí GJS vs. Parma AG, kdy domácí zaskočili favorita důrazem, povedenými brejky a dobrou obranou a zaslouženě vyhráli 2:0. Lídra skupiny Pivnou partu, kteří měli o víkendu volno, může sesadit opravdu už jen hackerský útok na systémové počítadlo PKFL.

2.B liga

Vedoucí celek této skupiny, Modřanský svině, se rozhodl následovat lídry předchozích skupin a dát si herní pauzu, protože se z plánovaného střetnutí s BTW Krč fm omluvil. Vyrovnaný souboj slibovalo utkání Diggers s vinohradským Realem. Zápas rozhodly dvě minely, díky kterým hosté dokázali odskočit o dva góly, a na konečných 2:5 pojistil vítězství Šimon Dušek, aktuálně druhý nejlepší střelec. Real se tak dotáhl na soupeře na rozdíl jediného bodu a se dvěma zápasy k dobru může být v této části tabulky vývoj ještě mimořádně zajímavý. Vladyslav Yerkov řádil i v dresu Staré gardy a opět čtyřmi góly přispěl k výhře svého týmu nad Kampa FC 5:1. Snow Kids si v suchém triku poradili s FCResslBoys a berou tři body za vítězství 5:0. V zápase pátého s šestým, do toho oba týmy šlapaly, úspěšnější nakonec byli hosté z AC Les Rustiques, kteří nakonec oloupili Judo club Jenis 2:4. Dopředu známé body bez práce za odstoupení Black Gold tentokrát vyhráli Black Bull Kobylisy.

3.A liga

Čtyři utkání a jedno již předehrané z dubna přineslo 19.kolo v 3.A lize. V Kobylisích FC Eintopf těsně porazil Mazurku a bere body za výsledek 2:1. Liščí trus a Slovenskočesko se shodli na útočném fotbalu, v prvním poločase viděli oba brankáři míč za svými zády každý celkem třikrát. Druhý poločas přinesl mírnější tempo a zápas skončil spravedlivou remízou 4:4. Ambassadors FC se nechtěli nechat přejet a Sešrotuj bábu dlouho statečně vždy o gól odskakovali. Na nohu to musel vzít kapitán „Báby“, který nejdříve vyrovnal, a poté nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě a svůj tým dovedl k vítězství 2:3. FC Atlepast si zápas s TJ Tvoja mama odbyl už na Velikonoce a vykoledoval si tři body za výhru 3:1. LitrpůlFC opět bodoval, tentokrát však zcela bez práce, protože Les Bizerâns se ze zápasu omluvili, a dál tak kráčí k vítězství ve skupině.

3.B liga

Zápas prvního celku s předposledním přinesl nasazení z obou stran, a tak se One Direction museli spokojit s bodem za remízu 1:1. To nahrálo druhému Dynamitu, který v utkání nezaváhal, a Dvojpromileboyzz i přes jejich závěrečný tlak porazil 3:2. Ryzí férovost předvedli papíroví favoriti Kubánští doutníci, kteří šli dobrovolně do 4, protože soupeři jeden hráč do pole chyběl. I tak neponechali nic náhodě a zajistili pozici vítězstvím 6:1. JBH ŤHUUKY ŤUUUK si podělili body za remízu s LVFC Rams Prague 2:2 a shodný počet bodů mají oba i v tabulce. Kobyliští Tygři Sportpivo F.C. ani nepotkali a obdrželi kontumační body. Potřetí za sebou se nepodařilo uspět Slavoji,který podlehl Deportivu Estudiantil FC 3:6.

3.C liga

Všech šest týmů nejmladší skupiny se zapojilo do 19. kola. Pohledné útočné utkání přinesl duel Chimbitas FC vs. BLYSKAVKA F.C. Výsledek 0:3 odpovídá tabulkovým pozicím, ale samotný zápas nebyl nijak jasnou záležitostí. Do poločasu držel naděje domácích skvělým výkonem brankář, v druhé půli zkoušel domácí celek více útočit, ale góly padaly jen do jejich sítě.  FC Inter Ganichi si vyšlápli na FC PUAH a vyprovodili hosty výsledkem 11:1. Pochvalu si i tak zaslouží výkon brankáře PUAHu, který výtečnými zákroky pochytal dalších deset gólů. Do poločasu držely se soupeřem krok i čivavy The Originals, nakonec jim však Prykarpattya o tři góly utekla.

Autor: Barbora Klečková