Souhrn 18. kola

09.05.2023

 

1.liga

První liga trpí odstoupením dvou účastníků, a tak se z plánovaných šesti zápasů odehrály pouze dva, jelikož došlo k přeložení zápasu mezi FC SION a Red Team, a bohužel i k jedné kontumaci pro PK HUŇÁČ, kterým se kluci z Hell Spartans nesešli, a překlad se nepodařilo vymyslet.

Zbylá dvě utkání skončila výhrou lépe postavených týmů tabulky. Borussia Dortšpunt si v zápase připomínajícím přátelské utkání poradila s FC Hoblina Jižák 16:4 a hned šesti góly se blýsknul Vladimír Vlček. V druhém hraném utkání tým BK Roura Fellas s Chodov 2022 nezaváhal a náskok na čele 1. ligy už vypadá skoro nedostižně. Bude zajímavé sledovat, zda se jim podaří dokončit sezónu bez porážky.

 

2.A liga

I v této skupině se sváteční víkend na počtu zápasů podepsal a k vidění byly pouze čtyři. Pivná parta si s přehledem poradila s Los Losos, byť se chvíli hledala, výsledek hovoří jasně 5:0. Zápas mezi FC Elita a Sehranka, kde obrany byly asi na prodlouženém víkendu, dopadl lépe pro hosty, kteří v závěru dokázali udržet svůj náskok, zvítězili 6:8 a připsali si důležité body v boji o záchranu. Ve středu tabulky lépe postavené Královské Vinohrady porazili GJS jasně 6:2. Kdyby hostující Jan Frnka zamířil 2x do druhé branky, možná by z toho byla remíza, ale GJS nemělo svůj den, a tak se spíše než na přední pozice, bude muset soustředit na dotahující se soupeře ze spodu tabulky. Poslední zápas této skupiny mezi Parma AG a LCDM, měl před zápasem jasného favorita, ale hosté rozhodně body nedali lacino, a bojovali až do konce. Pro hosty bohužel si střeleckou formu v domácím dresu na tento den objednal Otakar Herda a skóroval rovnou 3x.

 

2.B liga

Na jaře tápající AC Les Rustiques opět nebodovali, a pokud budou takto pokračovat, na boj o přední příčky to nevypadá. Tentokrát si všechny body ze Stodůlek veze celkem překvapivě FC Stará garda, která naopak díky bodům zvýšila své šance na setrvání ve druhé lize.

Diggers si poradili s BTW Krč fm a prozatím se vyhřívají na druhém místě. Kampa FC podlehla vedoucímu týmu Modřanský svině 1:3 a hosté tak mohou slavit, byť pouze se 17 odehranými zápasy, 1. místo. Souboj čtvrtého se třetím mezi Real Vinohrady C.F. a  Snow Kids se v 21. minutě vyostřil a zápas oba týmy dohrávaly ve čtyřech v poli. Počet hráčů na hřišti očividně více vyhovoval domácím, kteří jasně ovládli utkání, a vyhráli 10:1, díky dvěma zápasům k dobru oproti týmům na druhé a třetí příčce se můžeme na těchto pozicích těšit na velmi vyrovnaný souboj.

 

3.A liga

Ani 3. lize se nevyhnuly přesuny, a tak se ve skupině A i B odehrálo v každé o dva zápasy méně.  

Souboj ze středu tabulky spolu svedly týmy Slovenskočesko a FC Atlepast, vyrovnané utkání domácí vyhráli 3:1 a díky tomu se posunuli na 3. místo. TJ Tvoja Mama se nedokázala prosadit proti lídrovi skupiny LitrpůlFC a odnesla si výprask 0:9. Hosté tak mají 9 bodů náskok na druhé místo, které patří Sešrotuj bábu taky. Ti zatím celkově stihli o dva zápasy méně, ale v domácím zápase si poradili s hosty z Mazurky 6:3. Bude zajímavé sledovat jejich dohrávky, zda se ještě na prvním místě něco změní. Ve spodní části tabulky si cennou výhru ze zápasu Ligový soubor Deziluzy - Ambassadors FC Praha připsali hosté a domácím zbývá už jen pár zápasů, aby se odpoutali od dna tabulky.

 

3.B liga

Toto kolo nabídlo souboj mezi prvním a druhým týmem Dynamit Praha a One Direction. Oba měli na svém kontě shodně 39 bodů. Kvalitní zápas zvládli lépe hosté a vévodí před svým soupeřem o 3 body na čele tabulky. Vzájemného souboje na čele tabulky mohli využít třetí Kubánští doutníci, ti se však podělili o body se Sportpivo F.C., a tak jim naopak na druhé místo 3 body chybí. Dělbou bodů skončil i zápas ze středu tabulky mezi Deportivo Estudiantil FC a SFA Kobyliští Tygři. Na dně této skupiny se topí Slavoj, který schytal debakl od LVFC Rams Prague. Ti díky výhře poskočili na čtvrtou příčku.

 

3.C liga

Nejmladší liga měla na programu 3 zápasy a všechny se odehrály.

V zápase mezi FC PUAH a FC Inter Ganichi se hosté v prvním poločase zastřelovali, ale pak potvrdili roli favorita, a stále drží první místo. Souboj Prykarpattya a The Originals měl mít podle postavní týmů asi jiný průběh, ale hosté se v hojném počtu nesešli, a dostali na cestu domů nepopulární desítku. Nejvyrovnanějším utkáním skupiny byl tak zápas mezi BLYSKAVKA F.C. a Chimbitas FC, kde si to rozdaly týmy bez střídání, a více sil a možná i štěstí měli domácí, kteří si připsali výhru 5:4.

Autor: Filip Černý

 

 

Všechny novinky