Souhrn 17. kola

25.04.2023

1.Liga

První ligu v tomto kole postihly 3 kontumace. K tradičním týmům LA Anals a Plánu B, se tentokrát přidaly ještě Vyhaslé Hvězdy. Díky této situaci si plný počet bodů připsaly týmy Roura Fellas, kteří si tak zopakovali odpočinek z minulého kola, Chodov 2022 a Hoblina Jižák. I přes tlak O.A. Arrows skončilo utkání s FC Sion remízou 1:1, díky které zůstaly Arrows na posledním místě tabulky a Sion v jejím klidném středu. Borussia Dortšpunt se po jasné výhře 6:0 nad Hell Spartans přiblížila na dva body ke třetímu místu. Po vyrovnaném zápase s Huňáčem (2:1), který ve 47. minutě zlomili domácí na svou stranu, si 2. místo v tabulce upevnil Red Team.

2.A Liga

Týmy z čela tabulky potvrdily role favoritů a připsaly si povinná vítězství proti týmům z dolních pater. Pivná parta i přes tuhý odpor GJS uhrála výhru 4:2 a dále vévodí s velkým náskokem 2.A lize. Stejně tak si Daytona b&w poradila s jedenáctou Sehrankou 4:1 a upevnila si 3. místo. Čtvrtý Los Losos totiž ve vyrovnaném utkání (3:4) přenechal všechny body Kanci v bučině, který se díky výhře posunul do středu tabulky. Zaváhání Los Losos využily Královské Vinohrady, které si v jednoznačném utkání na hřišti LCDM připsaly výhru 5:0, a bodově se dotáhly na 4. příčku. Důležitou výhru ukořistil AFK Bochanův Syndrom, který si doma poradil s FC Elita 6:3, čímž se vrátil do boje o záchranu.

Zápas High Society vs. Parma AG se bude dohrávat 27.5.

2.B Liga

17. kolo nabídlo souboje v rámci první čtyřky. Diggers si poradili se Snow Kids na jejich hřišti ve velmi vyrovnaném utkání 2:1 a díky tomu se bodově oba týmy dorovnaly na 2. místě. Real Vinohrady sehrál atraktivní duel na půdě Black Bull Kobylisy a po výsledku 4:6 si Real upevnil místo v horní polovině tabulky. I ostatní zápasy skončily výhrami lépe postavených týmů. Stará Garda získala 3 body díky kontumaci zápasu s Black Gold a posunula se na 10. místo, kde vystřídala BTW Krč fm. Ta doma podlehla v dalším velmi vyrovnaném utkání 1:2 týmu Kampa FC. Judo club Jenis si poradil doma s FC ResslBoys jasným výsledkem 7:1.

Zápas Modřanský svině vs. AC Les Rustiques se bude dohrávat 27.5.

3.A Liga

Ve 3.A přineslo toto kolo pouze výhry lépe postavených týmů. I zde došlo na atraktivní souboje v čele tabulky, kde vedoucí LitrpůlFC doma zdolal čtvrté Slovenskočesko 5:1 a dál kráčí k vítězství v tomto ligovém ročníku. Dalším šlágrem byl souboj třetího týmu s druhým, kdy FC Eintopf přivítal na svém hřišti Sešrotuj bábu taky. Zápas skončil výsledkem 1:4 pro hosty, kteří se tak drží stále ve hře o 1. místo v lize, při případném selhání Litrpůlu. Mazurka nezaváhala a s Ligovým souborem Deziluzy vyhrála vysokým výsledkem 6:0, čímž se přiblížila v tabulce 4. místu. Ještě v poločase vedl Liščí trus na hřišti FC Atlepast 3:2, ale ve druhé půli stříleli góly pouze domácí, a to vedlo k finálnímu skóre 4:3. Skvělý obrat se podařil týmu TJ Tvoja Mama, když na hřišti Colombie prohrával v poločase 3:0, aby ve druhé půli otočil výsledek na konečných 4:5. Díky této výhře se bodově vyrovnali s Ambassadors FC Praha, kteří podlehli doma Les Bizerâns 0:2.

3.B Liga

Vedoucí tým ligy Dynamit Praha překvapivě, ale zaslouženě, prohrál na hřišti čtvrtého týmu JBH Ťhuuky Ťuuuk 4:1. Díky tomuto výsledku se JBH osamostatnilo na čtvrté příčce, protože LVFC Rams Prague prohráli, byť těsně, na hřišti SFA Kobyliských Tygrů 2:3. SFA se díky této výhře a remíze Deportiva Estudiantil FC, posunulo na šesté místo. Zaváhání Dynamitu využil One Direction, který splnil povinnost, a poradil si s osmým R.I.Publica United 3:1. Naopak Kubánští doutníci pouze remizovali 2:2 s již zmiňovanými Deportivo Estudiantil a nevyužili možnost přiblížit se vedoucímu duu na rozdíl dvou bodů. Na druhém konci tabulky zvítězil Sportpivo F.C. na hřišti Perliček na dně 4:3 a odskočil jim na rozdíl 3 bodů. Dvojpromileboyzz si poradili s poslední Slavojí na jejím hřišti přesvědčivě 5:2 a bodově se dotáhli na devátém místě na osmé R.I.Publica.

3.C Liga

3.C Liga nabídla dva duely. V první konfrontaci si Prykarpathya poradila s domácími Chimbitas FC 5:0 a posunula se na druhé místo tabulky v bodové shodě s vedoucími FC Inter Ganichi. Ve druhém zápase přivítali The Originals FC PUAH. Domácí si s posledním týmem tabulky poradili jasně 7:3 a na třetím místě ztrácí na vedoucí duo dva body. Mají však odehrán zápas navíc.

Autor: Martin Soudný