Shrnutí začátku jarní části s reportem z utkání 1. ligy

22.03.2022

První kolo jarní části sezóny nám přineslo vyrovnané i jednoznačné souboje. Největší výhru zaznamenal vítěz Zimního turnaje Borussia Dortšpunt, ti porazili High Society 20:0. Vyrovnané utkání mezi nejlepšími týmy 1. ligy přineslo utkání mezi Red Teamem a BK Rourou Fellas. O tomto zápase se dozvíte celý průběh v reportu níže. Ve 3. lize potvrdily svoji neporazitelnost Modřanské svině a také tým Snow Kids. Oba týmy mají skvěle našlápnuto k postupu do druhé ligy. Ta nám přinese o víkendu skvělé utkání mezi aspiranty na postup do první ligy a to FC Hoblinou Jižák a LT u Dubu.

Report ze zápasu: RED TEAM 3:2 BK ROURA FELLAS (1.liga)

Na úvod jarní části sezóny, se proti sobě postavily jedni z nejlepších týmů v celé PKFL. Konkrétně se jednalo o zápas mezi domácím Red Teamem a BK Roura Fellas, kteří se nacházejí na 1. místě v 1. lize. Domácí vstupovali do zápasu s velkou motivací, nejen že se dotáhnou na svého soupeře v tabulce, ale také se pomstí za vzájemný zápas v prvním kole, který Roura Fellas vyhráli 3:1.

Začátek zápasu nepřinesl mnoho vzrušení a oba týmy vyčkávaly na první velkou šanci v utkání. Hráči Roura Fellas se nikam nehrnuli a kombinovali na své půlce, zatímco Red Team vyčkával na správný okamžik k rychlému protiútoku. Ten přišel po dlouhém nákopu od brankáře Matěje Lačíka, díky kterému vyslal nabíhajícího Michala Vávru, který chladnokrevně zakončil na zadní tyčku a nedal brankáři hostů žádnou šanci. Red Team se tak postaral o první gól v zápase na 1:0. Utkání se poté vrátilo do zaběhnutých kolejí, kdy se vyčkávalo na díry v obraně. Ruslan Panteleev jednu takovou našel, když svým křizným balonem po zemi našel Matěje Grebeně, ten se nemýlil a Roura vyrovnala na 1:1. Šance na další góly přibývaly a po individuální akci mohl opět Michal Vávra slavit svůj další gól, který dostal jeho tým do vedení. Pro Michala to byl již sedmý gól v sezóně. Red Team šel tak do poločasové přestávky o něco spokojenější.

Druhý poločas přinesl větší náboj a bylo k vidění více příležitostí ke vstřelení branky. Hosté však nevyužili své šance na vyrovnání a po rohovém kopu se balon dostal k hráči domácích Michalu Fedorovi, který uklidil míč za zády brankáře a svým devátým gólem v sezóně zvýšil na 3:1. Do konce utkání zbývalo stále dost času a hráči z Roury se snažili co nejvíce tlačit do zakončení. K tomu jim měla pomoci kombinační hra a větší vysunutí hráčů. Red Team odolával, avšak 5 minut před koncem se po přečíslení uvolnil na středu hřiště Jan Boháč, který neomylně zamířil pod břevno a změnil stav na 3:2. Roura vycítila šanci na urvání alespoň jednoho bodu, ke kterému byli v samotném závěru opravdu blízko. Domácí ale obraným zákrokem vytěsnili střelu na tyč a zápas tak skončil ve prospěch Red Teamu 3:2.

Vyjádření vedoucího týmu Red Team – Matěje Lačíka:

Dnešní zápas, respektive hlavně první poločas, mi přišel poměrně pomalý a bez větší kreativity, ale možná to bylo proto, že oba dva týmy hrály hlavně opatrně a nechtěly udělat zbytečné chyby. Zároveň bych zmínil, že proti předešlým vzájemným střetnutím tvořila v dnešním zápase hru především Roura a my jsme spíše využívali rychlé přechody do útoku, což byla vždycky doména hlavně Roury, a i díky dobré obranné práci jsme mohli soupeři vrátit podzimní porážku.

Vyjádření vedoucího týmu BK Roura Fellas – Vladimíra Grešnjakova:

Chtěl bych poděkovat všem svým hráčům, kteří na zápas dorazili a
odehráli ho. Nezvládli jsme důležitý zápas, ale musím konstatovat, že
soupeř vyhrál zaslouženě, byl rychlejší a fotbalovější. Nám nezbývá nic jiného než hodit porážku za hlavu a zlepšit se ve hře hlavně v útoku a zkusit další zápasy vyhrát.

Autor: Marek Beňo