Shrnutí Final 4 s vyjádřením hvězdy turnaje - Pavlem Osmačíkem a vedoucími týmů

10.03.2022

 

 

Zimní turnaj 2022 má již svého vítěze. Tím se stala Borussia Dortšpunt, která až na penalty porazila Red Team. Do finále se Dortšpunt dostal přes FC Vyhaslé Hvězdy, které porazil 3:0. Vyhaslé hvězdy, které jako jediný tým ve Final 4 vyhrály skupinu, se musely spokojit se zápasem o 3. místo, do kterého nastoupily proti Pivní partě. Ta prohrála své semifinálové utkání s Red Teamem 2:6. O tom, kdo získá bronz, musely rozhodnout penalty, ve kterých si lépe počínali hráči Vyhaslých hvězd. Turnaj tak opět po 3 letech získávají hráči Borussie, kteří si tím vyhráli místo na Českém národním poháru. 

 

Pořadí Final 4:

1. Borussia Dortšpunt

2. Red Team

3. FC Vyhaslé Hvězdy

4. Pivná parta

 

Nejlepším střelcem Final 4 a zároveň celého turnaje, se stal s deseti góly Pavel Osmančík z vítězného týmu Borussie Dortšpunt. Jak celý turnaj hodnotí, si můžete s vyjádřením vedoucích týmů přečíst níže.

 

Vyjádření hráče turnaje Pavla Osmančíka:

Zápasy PKFL mě baví zejména díky skvělé partě, kterou v Dortšpuntu máme. Chodívám na ně občas, když mám volno ve velkém fotbale tak, aby mi nezasahovaly do tréninků tam a tenhle turnaj nebyl výjimkou. Od prvního zápasu jsem byl mile překvapený, kam se kvalita oproti posledním turnajům posunula a byl jsem rád za konkurenci vzniklou příchodem nových týmů. Jako klíčové hodnotím především čtvrtfinále, které kluci skvěle zvládli a z týmů Final4 mohl už vyhrát kdokoliv. Jsem rád, že jsme to byli právě my, kdo se semkl a byla na nás vidět obrovská chuť od první minuty semifinále. I tak bych chtěl ale vyjádřit respekt Hvězdám i Red teamu, kteří už dlouho ukazují svoji kvalitu. Zároveň bych chtěl zmínit i Moďranské svině, proti kterým jsme odehráli asi nejtěžší zápas a uštědřily nám jedinou porážku turnaje. Tešim se, až postoupí do 1. ligy a navýší tak její konkurenceschopnost.


 

Vyjádření vedoucího týmu Borussie Dortšpunt Leona Petrů:

 

Nejdřív než začnu komentovat turnaj tak velké díky za organizaci Michalovi Košťálovi a rozhodčím. Teď už k samotnému zimnímu turnaji, v semifinále jsme narazili na Vyhaslé hvězdy a na mého parťáka z SC Koráb Praha Kubu Kotka. Byl to zase souboj jak se patří, bylo tam za mě vše co k malému fotbalu patří, myslím že jsme chtěli víc vyhrát a hvězdy nebyly úplně v top sestavě v jaké mohou být. Naši kluci fakt hráli na max a výsledek 3:0 hovoří za vše. Pak už následovalo Finále proti nepříjemnému soupeři Red Team. Do zápasu vstoupili o něco lépe, ale řekli jsme si když už jsme ve finále, tak to urveme za každou cenu v základní hrací době, tak byl nerozhodný výsledek 2:2 hlavně po našich chybách. Myslím, že ten zápas jsme mohli rozhodnout dříve šance jsme na to měli obrovské. Tak se šlo do penalt to je vabank. Pro nás dopadl ale lépe a všechny pencle jsme proměnili a to nás posouvá na Český národní pohár, což jsme si přáli. Díky patří určitě všem hráčům Borussie za povedený turnaj.

 

 

Vyjádření vedoucího týmu Pivná parta Vladimira Kertesze: 

 

Zimný turnaj PKFL je pre nás každoročným spestrením medzisúťažného obdobia. Ako každý rok, aj tento sme si vytýčili za cieľ postup do TOP4. Nešlo nám ani tak o získanie trofejí ako o možnosť odohrať čo najviac zápasov. 

  Tento plán však dostal trhlinu už v 1.kole kde sme sa kvoli karanténě viacerých hráčov nemohli zísť. Zostali pred nami 2 zápasy v skupine ktoré sme museli vyhrať. V tejto situácií sa prejavila sila kolektívu a tak nám rozhodca Michal Košťál po poslednom zápase v skupine mohol gratulovať k postupu. 

  Vo štvrťfinále na nás čakal papierovo silnejší súper, zostava bola pozliepaná, ale znovu sa prejavil obrovský tímový duch a tiež skúsenosti staršieho kádra.

Po zápase sme si hovorili, mať tak zo zostavy Modřanských svíň dvoch mladíkov, boli by sme v PKFL nezdolatelný.

V celom priebehu turnaja sme hrali koncentrovane, no prišla prvá desaťminutovka semifinále a prehrávali sme s Redteamom 0:4, druhý polčas sme chytali zajaca za chvost, vytvorili sme si superšance ktoré zostali nevyužité a Redteam zaslúžene dobačoval do finále.

  Do zápasu o 3. miesto sme nastúpili motivovane, tímovým výkonom sme odolávali silnému súperovi Vyhaslým Hviezdam, ktorý má vo svojom strede silné individuality. Súperovi sa podarilo vyrovnať v poslednej sekunde a zápas sa rozhodol v penaltovej lotérií.

S priebehom turnaja napriek tomu z našej strany prevláda spokojnosť. Ďakujeme organizátorom a rozhodcom.


 

Vyjádření vedoucího týmu Red Team Matěje Lačíka:

Naše vystoupení ve skupině do značné míry ovlivnil náš zápas s týmem Snow Kids, který se pro nedostavení soupeře kontumoval. Díky této výhře a výhře v prvním zápase jsme měli postup ze skupiny jistý již po druhém kole. Ale v posledním zápase skupiny, kdy jsme narazili už na silného soupeře v podobě Vyhaslých Hvězd, jsme poprvé prohráli a zkomplikovali si následný postup do Final 4. Ve čtvrtfinále jsme totiž narazili na tým Litrpůl, který byl opravdu jedním z nejtěžších soupeřů, které jsme mohli dostat. Soupeř nás dokonce v druhém poločase vzájemného zápasu dost mačkal a stáhl manko dvou gólů z prvního poločasu, ale pro nás naštěstí byli protihráči také dost emotivní, což jejich hru sráželo. O našem postupu nakonec rozhodla početní výhoda, kdy soupeř po obdržení červené karty, dohrával zhruba polovinu druhého poločasu pouze ve 4 hráčích v poli.

Následné semifinále nám vyšlo podle představ, kdy jsme soupeři dali rychlé góly a vzali jim možnost hrát jejich defenzivní hru, protože se museli začít tlačit do útoku. Nicméně je třeba uznat, že soupeř se nejspíš nesešel v úplně ideálním složení.

Samotné finále pro nás bylo splněním cíle, se kterým jsme šli do ZT. Soupeřem nám byl tým Borussie Dortšpunt, u kterých bylo vidět, že si dali pořádně záležet, aby se sešli v co nejsilnější sestavě, protože jejich hra byla skutečně rychlá, důrazná a přímočará a navíc měli i vícero možností na střídání. Nicméně po nervy drásajícím konci zápasu, kdy jsem nejdřív přibližně dvě minuty před koncem obdrželi gól a vzápětí se nám ještě podařilo vyrovnat, se šlo na penalty. V nich se již štěstí přiklonilo na stranu soupeře a nám nezbývá než vítězi pogratulovat. 

Ačkoli nás prohra mrzí, už jen proto, že je to, pokud si dobře vzpomínám, 4. prohrané finále za posledních pět let, tak je také třeba uznat kvalitu soupeře, který byl, i s trochou štěstí, tentokrát lepší než my.

 

Vyjádření vedoucího týmu FC Vyhaslé Hvězdy se nepodařilo získat. 

 

 

 

Autor: Marek Beňo

 

Všechny novinky