Shrnutí 20. kola

24.05.2022

 

 Do konce sezóny nám zbývají 2 kola a zatím není o celkovém vítězi rozhodnuto v pěti skupinách.

 

V 1. lize vyhrála Roura Fellas (1.) důležité utkání nad Vyhaslými hvězdami (4.) 9:1. Ti se tak propadli po výhře Borussie Dortšpunt na 4. místo. Borussia si poradila s týmem Nápoje (7.) bez jdiného obdrženého gólu 7:0. Z posledního místa dokázal Pony FC obrat remízou 2:2 FC SION (9.) o body. Sion bude tato remíza velmi mrzet, jelikož v příštím zápase nemohou atakovat 6. místo.

Ve 2. A lize se oslav dočkal tým Plán B, který se stal vítězem skupiny A. Rozhodl o tom lepší vzájemný zápas s Pivnou partou. Zajímavé v této skupině je, že týmy mezi 5. - 10. místem dělí pouze 3 body, jedna výhra.

Ve 2.B lize zaváhal lídr tabulky Hell Spartans, když prohrál 4:3 proti Converto Praha (7.). Spartans se tak dostávají pod tlak od FC Hobliny Jižák, která vyhrála těžký zápas nad Realem Vinohrady (3.) 6:3. Na čele tabulky tak máme vyrovnáno po 46 bodech. Stejně tak máme vyrovnáno o krále střelců 2.B ligy, kdy Vojtěch Zvěřina (Converto Praha) a Šimon Dušek (Real Vinohrady C.F.) mají po 33 vstřelených gólech.

V příštím kole se můžou radovat Modřanské svině z titulu ve 3.A lize. Vše mají ve svých rukou a stačí jim jedna výhra. Pokud by však nevyhráli, bude následovat zápas s druhými Diggers, kteří budou chtít ještě zabojovat. Hodně si však ztížili pozici tím, když nyní remizovali 2:2 s týmem Slovenskočesko (7.), přišli tak o důležité 2 body v boji o titul.

Ve 3.B lize se také ještě může změnit celkový vítěz a oslavy můžou putovat do Kampy FC (2.), která porazila Dynamit Praha (7.) 6:2. LitrpůlFC (3.) si stížil situaci v boji o 3. místo, když prohrál 1:3 proti JBH Ťhuuky Ťuuuk (10.). Tabulku střelců vzal útokem Petro Tryhuk z PK Huňáče, který má průměr 3,6 gólu na zápas ze sedmi odehraných. Drží se tak na 1. místě.

K titulu má už hodně blízko i Judo club Jenis (1.), který může proti Los Cojenes de Martinez oslavit titul ze 3.C ligy. Pokud AC Les Rustiques nevyhrají titul, tak mohou alespoň slavit postup do 2. ligy, díky náskoku 12 bodů. Střed tabulky je dosti vyrovnaný a tak bude zajímavé, kdo v příští sezóně bude šahat na postup do vyšší ligy.

 

 

 

Autor: Marek Beňo

Všechny novinky