Shrnutí 19. kola s reportem ze zápasu 2.B ligy

17.05.2022

Sezóna se nám neúprosně blíží ke konci a stále nemáme ve většině lig rozhodnuto o celkovém vítězi. Pod našim shrnutí 19. kola se dočtete o zápase o udržení ve 2.B lize mezi FC Eintopf a FC Starou gardou.

V 1. lize si již potřetí za sebou dokázala Roura Fellas udržet čisté konto. Díky výhře 13:0 nad poslední Pony FC, můžou v příštím kole slavit titul v nejvyšší lize. Zajímavý bude boj o 3. místo, o který usilují 3 kluby, avšak pouze jeden z nich dokázal v posledním kole vyhrát. Tím byly Vyhaslé Hvězdy, které vyhrály 5:2 nad AFK Bochanův Syndrom (10.). Borussia Dortšpunt (4) ani Chodov (5.) nebodovali.

Ve 2.A lize se neodehrálo velké množství utkání, přesto se ale našlo vyrovnané hezké utkání mezi týmem Kanec v bučině a FC Tukabel, které skončilo ve prospěch domácích těsně 3:2. Zajímavé také bude, jestli dokáže Dominik Dvořáček z Los Losos vyhrát krále střelců, dělí ho od toho 2 góly na Martina Studeckého (Ludmila A), který zbylé zápasy neodehraje.

V boji o titul ve 2.B lize nezaváhal ani jeden z dvou týmů. Hell Spartans na 1. místě porazili 5:3 FC ResslBoys (9.) a FC Hoblina Jižák (2.) vyhrála vysoko 11:1 nad Converto Praha (8.). V této lize jsme vybrali také zápas do našeho reportu. Jedná se o boj o udržení mezi FC Eintopf (10.) a FC Starou gardou (7.).

3.A liga přinesla již v pátek velké překvapení, když poslední tým tabulky Ligový soubor Deziluzy dokázal zvítězit 1:0 nad Mazurkou (4.), ta se snažila ve druhé půlce otočit nepříznivé skóre, ale v čele jim často stála brankové konstrukce. Vysoké vítězství si odnesl tým Diggers (2.), když porazili třetí tým tabulky GJS 12:2.

O vítězi své ligy není rozhodnuto ani ve 3.B lize. Tam se rozhoduje mezi Snow Kids a Kampou FC, oba týmy však mají jistý postup do 2. ligy. Nový tým PK HUŇÁČ (6.) přidal ke svoji sérii neporazitelnosti osmou výhru. Tentokrát 7:1 nad Litrpůlem (3.). Pro HUŇÁČ je tu stále teoretická šance na 3. místo, i když mají o 10 zápasů méně.

Stejný případ na vršku tabulky najdeme i ve 3.C lize, kde jsou postupující týmy Judo club Jenis (1.) a AC Les Rustiques (2.). Oba týmy nastřílely svému soupeři 8 gólů a dělí je pouze 2 body. Ve středu tabulky, kde je 5 celků na rozdíl jednoho zápasu, se střetly Perličky na dně (8.) s Deportivem Estudiantil FC (5.). Vyrovnané utkání vyhrálo Deportivo 4:3 a poskočilo na 5. místo.

FC Eintopf 2:3 FC Stará garda (2.B liga)

15.5.2022 / Kobylisy / Rozhodčí: Sergej Greshnyakov

O parném nedělním odpoledni na Santigo de Bernabeu malého fotbalu (Salesián Kobylisy), se na pažitu setkaly dvě mužstva s vysokými ambicemi a to domácí FC Eintopf a FC Stará garda. Oba týmy by rády výrazně posílily své šance na setrvání ve 2. lize.

Hned od začátku byly vidět velké šance na obou stranách. Nejprve ve 2. minutě hostující Kasal pálil z 10 metrů vedle brány. Na druhé straně ve 3. minutě střílel osamocený Tomáš Kouklík, který ale trefil prostředek brány a brankář domácích střelu dokázal vyrazit. V 6. minutě měl nadějnou šanci hostující Filip Svoboda, který ale z velkého úhlu netrefil zařízení. Potom jsme byli několik minut svědky boje o střed hřiště. Eintopf se dostal před bránu Gardy a ukázal, že fotbalová krása se může skrývat i v rychlé a jednoduché efektivitě. Střelou bodlem, trochu upomínající na gól pravého Ronalda ze semifinále mistrovství světa 2002 proti Turecku, otevřel skóre na 1:0 pro domácí Vojtěch Smrček. Garda to ale nezabalila, a přestože se na ní první gól zápasu herně mírně podepsal, snažila se dál ohrožovat branku domácích. V 18. minutě kopal hostující Kasal ´trestňák´ a míč po sérií odrazů naštěstí pro domácí skončil těsně vedle pravé tyče. Vedení Eintopfu nevydrželo dlouho, protože po špatně rozehraném rohu se hnala do přečíslení dvojice gardistů a na jejím konci stál Adam Kasal, který překonal bezmocného Víta Hryzáka a stav se rázem vyrovnal. Hosté od té doby vypadali živěji a do koncepoločasu dokázali zápas otočit, kdy ve 24. minutě kopal Albert Cheikhroh a domácí Jakub Žemlička si nešťastně srazil míč do vlastní sítě 1:2.

Druhá půle začala v režii domácích. Hned na začátku měl Kouklík šanci na vyrovnání, kdy dostal křižnou přihrávku na roh vápna, poradil si se skluzem Kasala, ale brankáře prostřelit nedokázal. Ve 38. minutě měl Kouklík další šanci, ale jeho střelu do pravého rohu brankář vychytal. Hosté se v této fázi hry více soustředili na bránění a snažili se být nebezpečný z brejkových situací. Tlak domácích vyústily v akci 2 na 0 směrem na gólmana Gardy Boušku s očekávaným výsledkem. Srovnáno na 2:2 gólem Jaroslava Drahotínského. Hra se otevřela a oba týmy chtěli vyhrát. Na obou stranách byly nebezpečné trestňáky, ale oba skončily ve zdi. V poslední desetiminutovce si o trochu více střel vyprodukovali hráči Staré gardy. Nakonec rozhodl utkání v 59. minutě gardista Adam Kasal, který si vzal míč, několika kličkami si udělal prostor a pak vypálil z 13 metrů pod břevno a tím dával na konečných, možná by se zdálo lehce nespravedlivých, 3:2.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Adam Kasal (FC Stará garda)

Vyjádření rozhodčího utkání Sergeje Greshnyakova: Velmi zajímavý a svižný zápas se odehrál na velkém hřišti v Kobylisích. Oba dva týmy předvedli kvalitní a bojovný výkon. Kdyby zápas skončil remízou, nikdo by se nedivil. Dnes však rozhodl individuální kvalitou nejlepší hráč Kasal, který byl skoro u všech rozhodujících akcí hostů.

Vyjádření kapitána týmu FC Eintropf - Šimona Smrčka: Nelíbí se nám, že soupeř od prvních momentů lhal. Ve jménu má FC Stará garda, nicméně po hřišti lítá jako FC Garda a chvílemi dokonce jako FC Mladá garda. Jednalo se o vyrovnané utkání, které občas postrádalo fotbalovou kvalitu, nicméně co nebylo v kvalitě, bylo v nasazení. Navíc je potřeba dodat, že rozdílový hráč Adam Kasal předvedl výborný výkon. A nám nezbývá, než se zvednout do přístího zápasu. Jak se říká: Nejsme kapela, abychom vyhrávali každý den. Jen si myslím, že aspoň některý den bychom vyhrávat mohli.

Vyjádření vedoucího týmu FC Stará garda - Václava Vávry: Utkání se hrálo v duchu fair play. Fotbalové kvality bylo tak asi akorát, bojovnosti zato na rozdávání. 2. liga nabízí na jednu stranu už relativně fotbalovou podívanou, nicméně týmy z 2. poloviny tabulky se občas trápí i s onou fotbalovostí. Po tomto výsledku se Garda prakticky zachránila, my však budeme muset o setrvání ve 2.lize ještě zabojovat.

Autor: Marek Beňo společně se Sergejem Greshnyakovem, Šimonem Smrčkou a Václavem Vávrou kteří se podíleli na vytvoření reportu ze zápasu