Shrnutí 18. kola s reportem ze zápasu 3.B ligy

10.05.2022

Tradičně pro Vás máme shrnutí 18.kola s reportem z vyrovnaného zápasu 3.B ligy

V 1. lize se bojovalo o 2. místo a to v zápase mezi Borussií Dortšpunt (3.) a Red Teamem (2.), kdy hosté vyhráli 7:3 a odskočili o 7 bodů. Jak je zvykem, tak výhru si připsala i Roura Fellas (1.), která vyhrála 4:0 nad O.A.Arrows (6.).

Ve 2.A lize nedošlo k žádnému velkému překvapení. Favoriti si poradili se svým soupeřem a připsali si 3 body do tabulky. Velkou výhru zaznamenali hráči z Královských Vinohrad (3.), když nasázeli FC Elitě (6.) 12 gólů (12:3). V lize došlo i k jedné remíze a to 4:4 mezi FC Tukabel (8.) a AG United (11.)

2.B liga přinesla velmi nečekaný výsledek a to když 1. tým Hell Spartans zaváhal s FC Starou gardou (9.). Zápas skončil remízou 1:1. Hoblina Jižák (2.), která vyhrála 4:2 nad poslední AG Dechcurew, se tak přiblížila na těsné 3 body. Podobné zaváhání v podobě remízy jsme se dočkali u LT u Dubu (3.), když hráli s FC Eintropf (10.) 3:3.

Nejzajímavějším zápasem 3.A ligy mělo být utkání mezi LVFC Prague (6.) a Black Bull Kobylisy (7.). To skončilo lépe pro Black Bull, kteří vyhráli 7:2 a jsou teď pouhý 1 bod od svého soupeře. Největší výhru 11:3 zaznamenal tým Liščí trus (5.) nad Ligovým souborem Deziluze (12.).

3.B liga nám v závěru přinese těsný souboj o 1. místo, o které se porvou Snow Kids (2.) a Kampa FC (1.), ta porazila tým Kubánští doutníci (4.) 4:1. Nezaváhali ani Snow Kids, když jen tak tak zvítězili 2:1 nad JBK Ťhuuky Ťuuuk (12.). Týmy na prvních dvou místech mají stejný počet bodů, avšak Kampa má zápas k dobru. Zápas mezi LitrpůlemFC (3.) a Dynamitem Praha (5.) najdete rozebraný v reportu pod shrnutím.

Tabulkově v nejkvalitnějším utkání 3.C ligy, porazil Judo club Jenis (1.) 3:0 Black Gold (3.). V ostatních zápasech byl vždy dominantní jeden tým, až na zápas Sportpivo F.C. (9.) proti Deportivu Estudiantil FC (7.), který skončil remízou 1:1.

LitrpůlFC 1:2 Dynamit Praha (3.B liga)

8.5.2022/ Koráb/ Rozhodčí: Tomáš Andrle

V neděli přivítal LitrpůlFC na Korábu svého soupeře a to Dynamit Praha, který je aktuálně na 5. místě. Pro oba týmy to byl důležitý zápas, kdy si chtěli všichni odnést 3 body. Poslední vzájemný zápas skončil ve prospěch Litrpůlu a to 6:3. Jejich nynější střetnutí však přineslo ještě vyrovnanější bitvu.

Od úvodního hvizdu započal lítý boj o každý metr hřiště. Favorizovaní domácí naráželi na tuhý odpor hostujícího celku, který jim svou koncentrovanou obranou nedovolil vytvářet slibné střelecké příležitosti. Byli to hráči Dynamitu, kterým se čas od času podařilo využít skuliny v obraně domácích a ohrozit svatyni Litrpůlu. Z jedné takové šance se hostům dokonce podařilo vstřelit úvodní gól, pod který se ve 13. minutě podepsal Petr Heteš. Tato branka nabudila domácí k ještě vyšší aktivitě, hosté však důsledně bránili svou polovinu a do poločasové pausy nepřipustili změnu skóre.

Po změně stran se obraz hry zásadně nezměnil. Litrpůl vyvíjel tlak na soupeřovu obranu a hosté důsledně narušovali rozvoj soupeřovi útočné snahy. S přibývajícím časem se do hry zapojil i brankář domácích, jenž měl zvýšit tlak na defenzívu. Tato taktika nesla své ovoce až do chvíle, kdy po jedné ze zakončených akcí, získal míč nejlepší hráč Dynamitu Dominik Hájek, který střelou přes celé hřiště navýšil ve 46. minutě vedení svého týmu na 2:0. Domácí se nevzdali, pokračovali v dobývání, až po jednom závaru se jim v probíhající 52. minutě podařilo vsítit kontaktní gól na 1:2. Síť rozvlnil patičkou Lukáš Verner, pro kterého to byla devátá branka v sezóně. Ve zbývajících minutách otevřel Litrpůl hru, veškerou sílu vrhl do útoku a v samém závěru utkání měli na kopačkách vyrovnání. Do střílené přihrávky však kapitán domácích nestačil nastavit správně nohu a tím v podstatě uzavřel šance svého týmu na srovnání stavu. Vzhledem k předvedené hře a rozložení sil na hřišti, by zápasu asi více slušela remíza. Hosté se však radují z výhry a domácí budou litovat svých neproměněných střeleckých příležitostí. Utkání nám však přineslo krásný souboj dvou vyrovnaných celků, které nyní dělí pouze 6 bodů.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Dominik Hájek (Dynamit Praha)

Autor: Marek Beňo a Tomáš Andrle