Shrnutí 17. kola s reportem ze zápasu 3. ligy C

03.05.2022

Stejně jako Slavia a Plzeň odehráli své utkání na Prvního máje, tak i u nás v PKFL se hrálo několik zápasů.

V 1. lize zařídil tým FC SION (9.) překvapení, když remizoval s Borussií Dortšpunt (3.) 1:1. Vedoucí Roura Fellas uštědřila High Society (11.) 12 gólů a ani jeden neobdržela. Bohužel pro Vyhaslé Hvězdy byl jejich zápas z důvod nedostavení kontumován, tím přišly o šanci získat důležité body.

Stejný osud potkal ve 2. lize A tým FC TUKABEL (7.), který se také po omluvení nedostavil a věnoval tak Sehrance (9.) 3 body. Na papíře měl mít zápas mezi prvním a posledním jasného vítěze, to se ale nelíbilo AG UNITED, který málem sebral Pivné partě naprosto zásadní body k postupu. Zápas nakonec vyhrála Pivná parta, avšak pouze o jediný gól 2:1. Tým Kanec v bučině porazil 4:3 Královské Vinohrady a nyní mají tak oba v tabulce 34 bodů.

Očekávaný důležitý zápas mezi 1. Hell Spartans a LT u Dubu (3.), byl bohužel kontumován ve prospěch Spartans, kteří tak vedou svoji skupinu o 5 bodů nad FC Hoblinou Jižák, ta remizovala 3:3 na domácí půdě s FC ResslBoys (7.).

Ve 3. lize A se odehrálo všech 6 utkání. Ve svých zápasech ukázali hráči Miloš Kačírek a Matyas Rosák, proč jsou nejlepší střelci své ligy. Rosák pomohl hattrickem k výhře GJS (4.) 7:1 nad Les Bizerans (9.). Kačírek dokázal dokonce vstřelit 4 góly a jeho tým Diggers díky tomu porazil FC Atlepast 6:2. Nezaváhal ani lídr tabulky Modřanské svině, které porazili Liščí trus (5.) stejným výsledkem 6:2.

Papírově nejpřekvapivější výsledek celého kola najdeme ve 3. lize B, kdy Snow Kids (1.), kteří vyhlížejí postup, prohráli s PK HUNÁČ (6.) 0:13. Nutno ale říci, že HUNÁČ nemá odehranou ani půlku zápasů a už dokázal přeskočit 5 týmů a drží v šesti zápasech neporazitelnost. O nejlepší utkání skupiny, se měly postarat týmy Kampa FC (2.) a LitrpůlFC (3.). V zápase padl pouze jediný gól a to pro Kampu. Ta se díky výhře bodově dorovnala na 1. místo se Snow Kids.

Ve 3. lize C najdeme mezinárodní utkání mezi Deportivem Estudiantil FC (6.) a Los Cojones de Martinez (5.), kteří slavili výhru 6:2. Zápas mezi AC Les Rustiques (2.) a Black Gold (3.), jsme vybrali jako zápas kola, tudíž se o něm můžete tradičně dočíst zde ve článku.

AC Les Rustiques 5:3 Black Gold (3. liga C)

01.05.2022 / Stodůlky / Rozhodčí: Michal Košťál

Ve 3. lize C jsme vybrali zápas mezi nejlepšími týmy a to AC Les Rustiques (2.) proti Black Gold (3.). Oba týmy jsou blízko k postupu a tak bylo jasné, že o výhru se bude hrát naplno až do poslední minuty.

Domácí tým začal poločas velmi intenzivně a s vysokým tlakem na obranu Black Gold. Na první gól se nemuselo dlouho čekat a již po dvou minutách skóroval silnou přízemní střelou k levé tyčce, hvězda domácích, Fabio Sebastián Martínez. Na gól se snažili zareagovat hosté nějakou povedenou střelou. To se jim však nepodařilo a po pár dalších minutách se iniciativy chopili opět domácí, když Juan García získal ve středu míč, obehrál 2 hráče a přihrál Joaquínovi Rodriguezovi. Ten si nenechal ujít svoji příležitost a zvýšil na 2:0. Po druhé brance začali Black Gold hrát hru, která je zdobí a to rychlý pohyb s míčem, důrazné útoky ze stran a výbornou střelou ze střední vzdálenosti. Po několika dorážkách před brankou Michala Lehečky z Rustiques, se k míči dostal Dastan Saparov, který míč uklidil a snížil na 2:1. Po vstřeleném gólu se dostali hráči z Black Gold na koně a chtěli co nejdříve přidat další. To se jim také povedlo, jelikož rozhodčí zápasu Michal Košťál odpískal penaltu. Za hostující si míč připravil David Gurchiani, který proměnil na 2:2. Od té doby byla hra naprosto vyrovnaná. Hostující mohli sklapnout Csaplárovu past už v prvním poločase, ale to jim Les Rustiques nedovolili. Centrovaný míč si našel Fabio Martínez, který před koncem první půlky přidal svůj další gól a domácí poslal do vedení 3:2. Pro Martíneze to byla 17. branka za 6 zápasů.

Následujících 30 minut začalo stejně jako těch prvních, kdy domácí měli převahu na svoji stran a chtěli si pojistit výhru. O to se postaral Michael Wiseman, který razantním zásahem nedal brankáři šanci a zvýšil na 4:2 pro AC. Hra se ke konci přitvrdila. K míči se dostal Albert Akhtyamov z Black Gold, ten rozvlnil síť po střele k bližší tyči a rázem svůj tým dostal na dostřel jednoho gólu. Toho si byli hosté vědomí a tlak na soupeře sílil. Noční můra pro domácí celek přišla v závěru utkání, když na zemi viděli svého nejlepšího hráče. Zranění kotníku tak vyřadilo hráče utkání Fabia Martíneze. Utkání se blížilo ke konci, kdy zbývalo pár vteřin, v tom momentu už měli hosté otevřenou obranu. Byl to Wiseman, kdo donesl míč až před brankáře a když nadešel správný čas, přihrál jej na levou stranu Alanu Lujanovi. Ten tak dal zápasu rozhodující tečku a svým gólem stvrdil výhru Les Rustiques na 5:3.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Fabio Sebastián Martínez (AC Les Rustiques)

Vyjádření vedoucího týmu AC Les Rustiques – Alana Lujana: This was an excellent game from two of the best teams on this league and for sure they did not disappoint. Heading to the final games of the season, AC Les Rustiques continue with their winning streak of 10 games leaving them only 2 points behind the 1st team and putting 6 points in between with the 3rd team, Black Gold. For the visitors, a great chance to cut points comes next week when they will play against the 1st team, Judo club Jenis.

Vedoucí týmu Black Gold nezaslal vyjádření k zápasu.

Autor: Marek Beňo