Shrnutí 15. kola s reportem ze zápasu 2.B ligy

13.04.2022

15. kolo se neslo v chladném počasí.

V 1. lize jsme se dočkali několika vyrovnaných zápasů, které skončily jednobrankovým rozdílem. V jednom takovém zápase se představil nejlepší celek BK Roura Fellas, když si odnesl po vyrovnaném utkání proti Chodovu (4.) 3 body a udržel si tak odstup od druhého místa. Naše nejvyšší liga nám přinese v příštím kole jeden z největších zápasů sezóny a to mezi zmiňovanou Rourou Fellas a Borussií Dortšpunt (3.), která v posledním zápase remizovala 2:2 s FC Vyhaslými Hvězdami

Ve 2.A lize došlo ke střídání na první pozici, když tým Plán B porazil doma FC Tukabel (7.) 2:0 a Ludmila A se nedostavila na svůj zápas. Díky tomu si poslední AG United připsali jednoduché 3 body do tabulky.

2.B liga měla na programu zápas mezi Hell Spartans (1.) a Realem Vinohrady C.F. (4.), podle nás se mělo jednat o hlavní zápas týdne. Tudíž jsme si pro Vás připravili rozbor utkání, který najdete níže pod shrnutím kola. Gólové hody se konaly v Hostivaři, když FC Hoblina Jižák (2.) nasázela FC Staré gardě (8.) 11 gólů a vyhrála 11:2.

Ve 3.A lize se opět dostaly na vítěznou vlnu Modřanské svině, když jednoznačně porazily tým Sešrotuj bábu taky (11.) 6:1. Black Bull Kobylisy uštědřil Ligovému souboru Deziluzy jejich 130. gól v sozóně a posunuli se tak prozatím na 7. místo.

3.B liga se dočkala v 15. kole až 47 gólů z pěti zápasů. Největší výhry si připsal LitrpůlFC (3.), když porazili FC Kobes (10.) 12:0 a překvapivě PK Huňáč (9.), který vyhrál 14:1 nad FC Jižní nářez (11.). O ještě větší překvapení se postarali hráči Kampy FC (2.), když porazili bez problémů nejlepší tým ligy Snow Kids 7:1. Hostující celek mohl v případě výhry uskočit již na 11 bodů. To se však nestalo a Kampa se dotáhla na 5 bodů.

3.C liga přinesla další zaváhání lídra tabulky. Judo club Jenis prohrál po zápasové pauze 0:8 s AC Les Rustiqeus (3.). Toho druhý den využili Black Gold, kteří si odvezli všechny 3 body po výhře 5:1 nad Partisan Prague FC (9.). Vršek tabulky je tak velmi vyrovnaný, když se první tři týmy vejdou do rozdílu dvou bodů. Podobně se dá mluvit i o středu tabulky, kde se dokonce 4 týmy pohybují kolem rozdílu 1 bodu. Každý další zápas bude tedy velmi důležitý.

Připravili jsme pro Vás tentokrát report z napínavého utkání 2.B ligy, kdy se na domácím hřišti představil vedoucí tým tabulky Hell Spartans proti Realu Vinohrady C.F. (4.). Týmy proti sobě už nastoupili ve 4. kole, kdy se z výhry radovali hráči Spartans po těsném výsledku 4:3. Zápas tak sliboval skvělé utkání, které jsme si nemohli nechat ujít. Jestli domácí prodloužili sérii výher se dočtete zde:

Hell Spartans 4:3 Real Vinohrady C.F.  (2.B liga)

4.8.2022 / Koráb / rozhodčí: Tomáš Chlum

Do zápasu vstoupil lépe tým Spartans, který měl již ve 3. minutě 5 rohů, zatímco soupeř žádný. Domácí nevyčnívali pouze ve statistice rohových kopů, ale také svým tlakem na Vinohrady. Ti si však dokázali v obraně poradit a hra se začala pomalu vyrovnávat. Šance přibývaly i na straně Realu, hlavně díky hráčům Adamu Doležalovi a Šimonu Duškovi. První gól v zápase vstřelil za domácí po přesné střele Michal Bočan. Asistenci si připsal Ondřej Koubek. Poté se předvedli i oba brankáři kteří zlikvidovali několik vyložených šancí. Ve 21. minutě přišel faul, díky kterému měli Spartans šanci v podobně trestného kopu. Ujal se ho střelec prvního gólu Michal Bočan. Ten prostřelil vše co mu stálo v cestě a zvýšil už na 2:0 pro domácí. Real přidal na aktivitě a bylo z toho několik rohových kopů. Svou aktivitu ale nedokázali přetavit v branku. Na konci 1.poločasu, kousek před půlicí čárou fauloval hostující brankář Rozen Atanasov domácího Tomáše Třešnáka a byl z toho další trestný kop. Zdálo se, že z tohoto kopu nemůže hráč domácích Třešnák ohrozit branku, ale opak byl pravdou a on krásnou střelou potrestal soupeře a poslal svůj tým do tříbrankového vedení. Stav poločasu 3:0. Rohové kopy se zastavili o pauze na počtu 7:4 pro Hell.

Ve druhém poločase se střídala akce za akcí, ale opět vše likvidovala buď skvělá obrana a nebo skvěle chytající brankáři. Nic nenasvědčovalo nějakému zdramatizování. Jenže rozběhla se 49 minuta a hosté rozjeli skvělou akci, kterou na poslední chvíli zastavil faulem na žlutou kartu hráč Spartans Daniel Peterka. Zkušený rozhodčí Tomáš Chlum tak nařídil jasnou penaltu, které se ujal Šimon Dušek a z pohledu svého týmu snížil na 1:3. V 52. minutě se k míči dostal Jan Doležal a stav utkáni byl pouze o jednu branku. Jenže po rozehrávce domácího týmu přišla opět chyba a tentokrát to hráč Dušek, který byl zvolen nejlepším hráčem svého týmu, trefil náramně a přesně tam, kam chtěl. Rázem bylo skóre 3:3 a to běžela pořád 52. minuta. Spartans chtěli stále všechny body a prodloužit svoji sérii výher. Ke konci to byli právě oni, kteří se dostávali do více šancí. Poté se rozběhla 58. minuta a zdálo se, že body si zaslouženě budou dělit oba týmy. Nakonec s tímto stavem nebyl hlavně spokojen hráč Matyas Rosák který sebral hostům balon a krásnou přízemní střelou rozhodl tento zápas, který se řídil velmi čistou hrou a férovostí obou týmů.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Michal Bočan (Hell Spartans)

Výsledek zápasu potvrdil první vzájemné střetnutí, které skončilo stejným poměrem. Hell Spartans tak pokračují ve vítězné šňůře, která bude trvat minimálně do příštího týdne, jelikož na ně tento týden čeká volno. Hráči Realu ale v dalším kole přivítají na svém hřišti FC Eintopf, kteří jsou na 11. místě.

Autor: Marek Beňo