Shrnutí 13. kola s reportem z utkání 2.B ligy

30.03.2022

Další kolo jarní části nám přineslo mnoho kvalitních zápasů. V 1. lize se na čele tabulky nic neměnilo a favoriti s přehledem potvrdili svoji pozici. Na 1. místě zůstává tým BK Roura Fellas. Ve 2.B lize se odehrál zápas o druhé místo, o průběhu tohoto zápasu se dočtete zde v našem článku. Ve 3.B lize se podařilo Litrpůlu utnout Snow Kids sérii neporazitelnosti (11 výher) a porazit je 5:1.

Report ze zápasu FC Hoblina Jižák 1:2 LT u Dubu (2.B liga)

13. kolo nám přineslo zápas mezi top týmy z 2.B ligy a to FC Hoblinou Jižák a LT u Dubu. Oba týmy se již jednou potkaly a to na konci podzimní části, když hráči LT u Dubu uštědřili svému soupeři porážku 7:1. Domácí měli tak co napravovat a hosté měli naopak extra motivaci na posun na 2. místo.

Do utkání vstoupili lépe hráči Hobliny, kteří si dokázali vytvořit slibné šance. Bohužel pro ně, ani jedna z těchto šancí neskončila gólem. Tým LT u Dubu se musel oklepat z nepříjemného startu do zápasu, to se jim povedlo díky několika ubráněným šancí. Karty se začaly srovnávat a na obou stranách byl k vidění podobný počet útoků a šancí. Gól ale stále nikde. Ten přišel až ve 27. minutě po přímém kopu ze střední vzdálenosti, kterého se chopil domácí David Dratva a nechytatelnou střelou pod břevno otevřel skóre utkání na 1:0. První poločas nám více nepřinesl a tak Hoblina Jižák šla do druhé půlky s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas nám nabídl útočný fotbal, kdy se oba týmy snažily vstřelit branku. Ve 45. minutě se to podařilo Karlu Procházkovi z hostujícího týmu. Skóre se nám tak vyrovnalo na 1:1 a každý hráč cítil příležitost a chuť rozhodnout tento napínavý zápas. V cestě jim však stáli skvělí brankáři, Vilém Pacák za Hoblinu a Adam Šivec za LT u Dubu. V závěru utkání se nakonec rozhodlo o tom, kdo si odnese všechny tři body. Vítězný gól pro hostující tým přinesl Lukáš Kocourek, který otevřel cestu k výbuchu radosti svého týmu. Zápas už nic nezměnilo a hráči LT u Dubu porazili FC Hoblinu Jižák na jejich hřišti. Zároveň jim tak vrátili vysokou porážku z posledního vzájemného utkání.

LT u Dubu se bude snažit v příštím zápase proti FC Stará garda prodloužit neporazitelnost v jarní části, zatímco Hoblina si bude chtít spravit chuť proti Parmě AG a vrátit se na druhé místo, které tímto zápasem ztratili.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: David Dratva (FC Hoblina Jižák)

Autor: Marek Beňo