Seznamte se s týmem SFA Kobyliští Tygři

03.11.2022

Podzimní část sezóny se přehoupla do své druhé půle a před tím, než se opět naplno vrhneme do zápasových výsledků, bychom Vám rádi představili nováčka letošního ročníku, tým SFA Kobyliští Tygři. Jak se kluci jednoho z nejmladších týmů v lize dali dohromady, proč se rozhodli právě pro PKFL a jak se jim v lize daří se rozpovídal kapitán týmu, Kryštof Novák. 

 

  1. Můžete nám představit Váš tým? (jak jste se dali dohromady, hrajete spolu v tomto složení déle apod.)

 

Základ našeho týmu je prakticky ze střediska Salesiánů, kde kluci předtím chodili na kroužek. Teď tam máme fotbalovou akademii, kdy od nějakých devíti let mají děti možnost chodit do fotbalového kroužku, který je vedený trochu víc profesionálněji než jen, že přijdou, a hodinu si kopou do míče. Kluci, co s námi teď hrajou PKFL, jsou vlastně odchovanci právě této přípravky, a protože už na to měli věk, tak jsme jim zařídili PKFL. Tým doplňují ještě dva tři kluci odjinud ale tak, aby věkově seděli k ostatním. 

 

  1. Jak jste se dozvěděli o PKFL a co Vás vedlo právě k nám?

 

Fotbalovou část akademie má na starost Dan Blažek, není úplně šéf, ale je zkrátka ten hlavníwink Myslím, že od něj vzešla myšlenka hrát PKFL, ale teď si nejsem úplně jistý, možná jsem v tom hrál taky svou roli. Právě s Danem teď náš tým vedeme, nebo se o to tak nějak snažíme wink Velkou výhodou pro nás bylo i to, že PKFL se dost hraje v Kobylisích. Zároveň oba máme zkušenosti s Hanspaulkou, já trochu menší, Dan podstatně větší, ale přišlo nám, že do začátku bude pro kluky, kterým je patnáct, šestnáct, tahle soutěž podstatně příjemnější. I když hrajeme nejnižší soutěž v PKFL, je to podstatně fotbalovější, než kdybychom začínali nějakou okopávačkou. Potom je to samozřejmě úplně jiný fotbal, na který bychom neměli, ale na ten začátek pro nás byla PKFL příjemnější. 

 

  1. Jak hodnotíte Vaše dosavadní výkony?

 

Paradoxně trošku nevýhoda byla ta, že jsme první zápas s One Direction remizovali 4:4, což byl vlastně úžasný výkon. Ne, že by nám to úplně stouplo do hlavy, ale najednou jsme měli úplně jiné ambice. Potom přišlo několik takových nepříjemných proher, kdy to většinou bylo tak o gól, nebo jsme často vedli, a potom v závěrečných minutách prohráli. Podepisuje se na tom naše ne úplně největší zkušenost tím, že klukům je šestnáct, a je to první fotbal takového formátu. Každopádně i tak jsou to od kluků super výkony a věřím, že příští sezónu to bude ještě lepší. 

 

  1. Jaké jsou Vaše cíle pro letošní sezónu?

 

My jsme si asi úplně nic nevytyčovali. Hlavně jsme se chtěli seznámil s prostředím, vůbec jsme nevěděli, co čekat. Teď je naším cílem odehrát utkání pěkně, abychom mohli být spokojení s tím,  co jsme předvedli. Nějaké větší ambice si necháme asi až do příštích sezón, teď chceme nasbírat nějaké zkušenosti, které nám potom pomůžou.

 

  1. Co se Vám v PKFL líbí?

 

Asi nejvíc oceňujeme přístup ze strany vedení/organizace, protože už při přihlašování proběhla super komunikace, přestože za nás to bylo malinko podceněné. Se vším, co jsme kdy potřebovali, nám vedení PKFL pomohlo, vše se vždy řešilo na velmi příjemné vlně.  Zároveň, jak už jsem říkal, fotbal je většinou fajn, žádné extra hroty. Navíc i formát mi přijde fajn, žádné středy v devět večer, ale zahrajeme si o víkendu a to nám plně vyhovuje.

 

  1. Je něco, o čem si myslíte, že by se dalo vylepšit?

 

S ničím zásadním jsme se prakticky nesetkali, jediné, co mě napadá, a to je vlastně hodně konkrétní věc. Jeden hráč od nás dostal červenou kartu za ruku mimo brankoviště a za to je pokuta. Nám to přišlo přísné, chápu to pravidlo, ale v tomto konkrétním případě jsme to vnímali jako napůl nevinný faul, žádný pokus o vraždu, takže pokuta mi přišla přísná. 

 

  1. Chtěli byste ostatním něco vzkázat? 

 

Jsme rádi, za každý pěkný fotbal, který není nějak extra zbytečně vyhrocený, a tím, že máme mladý tým vítáme, když nás protihráči berou s respektem. Zatím to byly v 90% příjemný zápasy, takže děkujeme!

 

Děkujeme Kryštofovi za příjemný rozhovor a Tygrům přejeme hodně úspěchů v dalších fotbalových zápasech!

Autor: Barbora Klečková

Všechny novinky