Rychlý souhrn před posledními koly ligy

31.05.2024

Do konce soutěže nám zbývají již jen dvě kola, která budou náplní následujících dvou víkendů. Proto se v kratším souhru podíváme jen na to podstatné z jednotlivých skupin.

1. liga

Hodně zajímavou situaci přináší vrchol tabulky.

Na první místo mohou pomýšlet hned 4 týmy a los krásně vyšel tak, že v posledních kolech uvidíme jejich přímé konfrontace ve vzájemných duelech.

Nejlepší výchozí pozici má Borussia Dortšpunt, ale čeká ji zápas s Vyhaslými Hvězdami, a v posledním kole se střetne s dalším vážným adeptem na titul týmem Red Team. Ten ještě před tímto zápasem změří síly s loňským vítězem, a v tuto chvíli třetím týmem, BK Roura Fellas. Do konečného pořadí promluví jistě i tým Modřanský svině, které mají před sebou také zápas s BK Roura Fellas. Rozhodně jsme zvědaví, jak tyto zápasy dopadnou, a kdo se nakonec bude radovat z 1. místa v naší lize.

O sestupujících je již jasno. Odstoupivší Chodov 2022 doprovodí do druhé ligy FC Sion a Hoblina Jižák.

 

2.A liga

 

Tabulce vévodí Litrpůl FC a Blyskavka F.C. Podle aktuální formy a počtu zápasů do konce to vypadá, že Litrpůl uhájí první místo, a těší se na přímý postup do 1. ligy. Blyskavku bude v baráži čekat souboj s druhým týmem ze skupiny 2.B, a to bude s největší pravděpodobností Daytona b&w . Uvidíme tedy velmi zajímavou baráž o jedno místo v 1. lize. 

 

Poslední hádankou zůstává, kdo doprovodí FC Elita a FC ResslBoys (i když ti mají ještě teoretickou šanci v případě dvou výher, ale los jim nepřeje) do 3. ligy. Rozhodne se mezi High Society, Diggers a AC Les Rustiques.


 

2.B liga

 

FC Inter Ganichi dělí jedna výhra od přímého postupu do 1. ligy. Daytona, jak jsme zmiňovali výše, půjde pravděpodobně do baráže.

 

Do 3. ligy se podívají zcela určitě Sešrotuj bábu taky a velmi pravděpodobně Judo club Jenis. Sehranka bude dohánět Královské Vinohrady a tady se může klidně stát, že je dožene. Bohužel má horší vzájemnou bilanci, a proto bude muset mít v konečné tabulce o bod více než oni.


 

3.A liga

 

Dva postupující jsou jistí - SFA Kobyliští Tygři a AFK Bochanův Syndrom. Kdo je doprovodí z třetího místa ještě není jasné. Může to být někdo ze čtyř týmů: Kampa FC, Liščí trus, Ambassadors FC Praha, nebo Perličky na dně. Za zmínku v této skupině určitě stojí vyloučení týmu FC Puah za opakované disciplinární prohřešky.

 

3.B liga

 

Nejjasnější situace je v této skupině. Do druhé ligy půjdou LVFC Rams Prague, The Originals a FC Eintopf. Gratulujeme!


 

3.C liga

 

Vede Fk Zakarpattya a podle přihlášených týmů na další sezonu budeme usilovat o jejich zařazení do 2. ligy.


 

4.A liga 

 

Máme zde dva silné týmy - FC GOLD GROUP a nováčky MIAMI BOYS 305, kteří se již jistě těší na měření sil s dalšími tým v příští sezóně.


 
Všechny novinky