15.02.2022

MAC Warrior - ÚŽASný Bar Chýše

Neděle 13. 2. 2022 - 13:00 Litvínovská

Rozhodčí: Michal Košťál

Ve druhém kole Zimního turnaje přivítali MAC Warrior na svém hřišti ÚŽASný Bar Chýše. Pro hostující tým je to první ročník Zimního turnaje. Na rozdíl od domácích, kteří dokázali ovládnout 4. ročník turnaje v roce 2018.

Na první šanci v utkání se nemuselo dlouho čekat, konkrétně po 14-ti vteřinách si hosté vytvořili příležitost v podobě střely, kterou Martin Bouška zneškodnil. Ve 13. minutě se parádní střelou pod břevno prosadil hráč domácích válečníků z Warriors Milan Šivič a otevřel tak skóre zápasu. Po dvou minutách zvýšil Petr Hošek na 2:0. ÚŽASní hosté z Baru Chýše se ale nenechali nepříznivou situací zaskočit, změnili styl hry, po kterém přišlo snížení na 2:1. Poslední gól v prvním poločase měl na svědomí Lukáš Woitek, ten se prosadil bodlem ze střední vzdálenosti a po zásluze vyrovnal stav utkání na 2:2.

Po prvním poločase, který přinesl vyrovnaný boj, se očekávalo to stejné od zbývající části utkání. Avšak ÚŽASný Bar Chýše převzali otěže a dominovali celý druhý poločas. Ve 33. minutě otočili hosté stav na zápasu a do zbytku hrací doby už pouze přidávali góly. Hosté se předvedli skvělou kombinační hrou, díky které se na konci mohli radovat z 10-ti gólů, které vstřelili. Největší podíl na výhře, měl Lukáš Woitek, který si připsal hattrick a 3 asistence. MAC Warrior však dostáli svého názvu a i přes nepříznivé skóre bojovali do poslední minuty a snažili se vstřelit další gól. Ten už bohužel pro domácí nepřišel a MAC Warrior prohrál své druhé utkání 2:10.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího – Lukáš Woitek

Vyjádření Jana Kopřivy, brankář Úžasný Bar Chýše:

Úvod zápasu byl opatrný, domácí se stáhli před vápno a vyráželi do brejků. My nemohli otevřít konzervu a najednou jsme prohrávali 0:2. To byl pro nás budíček, že musíme více zapnout. Do poločasu jsme konečně prolomili kombinací dvakrát obranu a stav byl 2:2. Ve druhém dějství jsme byli na hřišti jen my! Krásné kombinace na jeden dotek, zlepšený pohyb, úžasné branky až do kuchyně a perfektní defenzivní práce nám zajistila že jsme vstřelili 8 branek a už žádnou neinkasovali. Konečné skóre 10:2 je pro Warrior asi až příliš kruté, ale ukázalo se, že jsme na tom byli lépe fyzicky i početně. Jediným negativem zápasu tak bylo pouze to, že byly zamčené šatny a sprchy a nemohli jsme umýt svá těla po skvělém výkonu. Jan Kopřiva, brankář Úžasný Bar Chýše.

Vyjádření Martina Boušky z týmu MAC Warriors:

Zimní pohár sice bereme jako přípravu pro nadcházející ročník HL, nicméně v našem táboře panuje velké rozčarování z dosavadních výkonů. To, co jsme v neděli předvedli, zejména pak v druhé půli, je do nebe volající ostuda, ke které asi nemá cenu moc co dodávat. Cca od stavu 2:4 jsme zápas totálně odchodili, hosté sice už hráli evidentně na půl plynu a stejně nám tam padal gól za gólem. Většinou po kombinaci na zadní do prázdné. Pokud mě paměť neklame, tak je to patrně naše nejvyšší porážka v historii, tolik gólů jsme nedostali pomalu ani dohromady za celý podzim v 5. lize. Musíme si sednout a interně vyřešit co dál, protože naše docházka (první zápas 5+1, tentokrát aspoň s jedním na střídání), předvedená hra a hlavně výsledky jsou zatím katastrofální. Gratulace Chýši a poděkování za slušný zápas.

Autor: Marek Beňo