Rozhovor s trenérem výběru U20 před finále Superligy

22.06.2022

V sobotu čeká náš výběr U20 finále o titul mistra České republiky. Do finále jsme se probojovali po vyhrané skupině, ve které byl například favorit Staropramen (Hanspaulka). Před finálem jsme pro Vás připravili rozhovor s trenérem výběru U20 - Jiřím Henkem, který kluky ve finále povede.

Mohl bys nám na začátek shrnout, jak probíhala skupinová fáze Superligy?

Do Pardubic jsme jeli s tím, že nevíme co čekat, protože to byl první ročník v kategorii U20, ale s odhodláním se porvat o postup a zanechat dobrý dojem. To se po výhrách s Brnem a Olomoucí povedlo a v posledním zápase se Staropramenem za stavu 3:0, se nám podařilo vyrovnat a vybojovat postup z prvního místa.

Jak se s klukama připravujete na finále? Je to něčím odlišný než v jiných zápasech?

Příprava je díky vytíženosti z velkého fotbalu omezená, ale i tak jsou kluci 100% připraveni a bude se dotahovat jen taktická stránka.

Jak hodnotíš přístup hráčů k zápasům?

Z přístupu hráčů jsem byl ohromený! To co kluci předvedli, bylo s ohledem na kvality soupeřů neuvěřitelné. Nechci jmenovat individuality, protože jsme byli tým, kde bojoval jeden za druhého, nikdo nic nevypustil a já si takhle představuji velké hráče-vítěze.

Co pro tebe osobně znamená vést tým ve finále Superligy U20?

Je to pro mě další zkušenost a zajímavá cesta, která mě naplňuje. V rychle rostoucí soutěži PKFL, potkávám nové lidi a šikovné hráče, které můžeme nějakým stylem posouvat v jejich výkonnosti a fotbalovém růstu.

Vidíš nás ve finále jako favorita nebo můžeme jen překvapit?

Na finále jedeme s pokorou a respektem k soupeři, ale určitě ne s obavou, protože vím jaké hráče máme. Všichni se těšime a pevně věřím, že v sobotu bude mít PKFL první mistry ČR!

Autor: Marek Beňo a Jiří Henek