Rozhovor s reprezentantem Davidem Macháčkem.

05.11.2021

Jak jsi začal s malým fotbalem a kde v PKFL ?

Úplně první zápasy jsem odehrál za tým Bochanův Syndrom kam mě dotáhl můj tehdejší spolužák, poté si mě všiml Jakub Kotek z Vyhaslých Hvězd, kde hraji do teď a jsem tam moc spokojen.

Jsi také v Superlize malého fotbalu v týmu SC koráb Praha. Dokážeš jsi tipnout kam, až Koráb může dojít ve vyřazovací fázi?

V Korábu máme velmi kvalitní tým, kde všichni makají jeden za jednoho, tuto sezónu se nám hodně daří a pokud nám vydrží forma a všichni budou nechávat na hřišti 100% jako do teď, tak si myslím, že můžeme útočit na ty nejvyšší příčky.

Také jsi dostal laso do reprezentace v malém fotbale jak jsi si to užil?

Na začátku této otázky bych jen chtěl poděkovat Jakubu Kotkovi, který mi malý fotbal více ukázal a zatáhl mě do něj, kdyby nebylo jeho tak bych se do reprezentace malého fotbalu nikdy nedostal a za to jsem mu moc vděčný a vážím si toho. Pro mě to byla první mezinárodní konfrontace s reprezentací malého fotbalu a také velká zkušenost, je čest nosit reprezentační dres v jakémkoli sportu a já si to užil maximálně.

Co turnaj Nations Cup ?

Jednou jsme vyhráli, jednou remizovali a dvakrát prohráli. Slovensko jsme porazili 3:2, s Maďarskem jsme remizovali 1:1 a s Izraelem jsme prohráli ve skupině 5:2, bohužel třetí zápas ve skupině s Maďarskem jsme dostali gól třicet vteřin před koncem což nás stálo finále, jelikož Maďaři měli lepší skóre. Tudíž jsme hráli zápas o třetí místo s Izraelem, který jsme prohráli 4:2.

Co soupeři reprezentace ?

Všichni soupeři měli obrovskou kvalitu a všechny zápasy se hrájí ve velmi vysokém tempu. Sice jsme nakonec skončili čtvrtí, ale myslím si, že herně a fotbalově jsme byli o kousek lepší než všichni soupeři.

Co parťáci z reprezentace jak tě přijali v nároďáku?

Na tomto turnaji bylo 10 nováčků včetně mě a 5 stálých hráčů. Všichni byli úplně v pohodě a myslím si, že jsme vytvořili skvělou partu. Na hřišti jsme všichni makali a podporovali se.

Co by jsi poradil mladým klukům v PKFL kdyby měli ambice se dostat taky do Národního týmu ?

Poradil bych jim, ať na sobě makají i mimo tréninky a zápasy. Ať ke každému zápasu v PKFL přistupují na 100%, protože pokud budou hrát v PKFL dobře tak mohou dostat šanci v Korábu, ať už v naší U23 a nebo postupem času třeba i v A-týmu Korábu. V PKFL je spoustu kvalitních hráčů a pokud na sobě budou pracovat tak šance určitě přijde. Do reprezentace vede dlouhá cesta z PKFL ale pokud na sobě budou pracovat tak nic není nereálné, když jsem se tam dostal já tak proč by se tam nemohl dostat někdo další?

Rozhovor s hráčem vedl Leon Petrů.

Všechny novinky