Rozhovor s místopředsedou PKFL Leonem Petrů

31.03.2022

 

 

Vyzpovídali jsme pro Vás našeho místopředsedu Leona Petrů, který má na starosti tým SC Koráb Praha v Superlize. Rozhovor si můžete přečíst zde:

 

 

 

Jak vnímáš svou roli v PKFL?

Nejprve než odpovím tak chci poděkovat Petrovi Sejkotovi a Vildovi Řehákovi, že mi dali možnost být ve vedení PKFL. Jelikož se pohybuji v malém fotbale od roku 2002 a stále mě to naplňuje, tak vnímám svou roli tak, že chci neustále posouvat PKFL vpřed. Zkvalitňovat soutěž a servis pro týmy. Moje hlavní náplň je Superliga, tedy tým SC Koráb Praha.

 

Co říkáš na Superligu, rozhodčí a shánění sponzorů?

Superliga je neskutečně kvalitní soutěž, řekl bych, že je to strop malého fotbalu na pozici výběru jednotlivých svazů. A je to motivace pro kluky se tam dostat. Rozhodčí v superlize jsou kvalitní. Pod palcem je má kamarád Jarda Pakosta z Příbrami. Sponzoring je běh na dlouhou trať. V tomhle podivném období Covidu je to o to těžší. Pracujeme i na tom, aby kluci z Korábu měli ten nejlepší servis, protože bez toho to nejde. Snad se nám povede nějakého partnera brzy sehnat.

 

Jaké jsou tvoje plány/cíle?

Plánů je teď opravdu hodně jsem rád, že nové vedení má ambice to posouvat zase dál a děkuju klukům: Lukáš Zahradníček (Předseda) a Martin Soudný (2. místopředseda), Michal Košťál - (Manažer rozhodčích), Marek Beňo - (sociální sítě, rozhovory atd.), že do toho šli. Moje vize je, aby jsme jako svaz PKFL byli né největší, ale nejlepší :) V podstatě takový rodinný svaz. A v Superlize je to jasné docílit do budoucna s SC Koráb Praha - Mistrovský titul! 

 

Jak dlouho jsi ve vedení PKFL?

Nejdřív jsem do PKFL vstoupil s týmem Borussia Dortšpunt v roce 2014, pak postupem času jsem se začal více zajímat o chod soutěže. Potkal jsem se s vedoucím soutěže Petrem Sejkot a probral s ním nějaké nápady jak to posunout. např. Galavečer atd. Do spolku mě kluci přijali 2019 - a od té doby jsem fungoval jako 2. místopředseda. Když nás přijala AMF do Superligy převzal jsem tuto agendu.

 

Jak hodnotíš první část Superligy?

Hodnotím ji zatím velice dobře. Daří se nám. Kluci k tomu přistupují zodpovědně a makají na sto procent. Samozřejmně je stále na čem pracovat a zlepšovat. 

 

Jak máte rozdělené kompetence v Korábu?

V Korábu na tom makáme s Kubou Kotkem. Je to dobrý parťák a dobře se doplňujeme. Jsme na stejné vlně a pracuje se nám dobře. Kuba je trenér našeho výběru a má na povel taktické věci: složení týmu hráčů na zápasy. Nominaci hráčů a výběr kdo by mohl být posilou pro náš tým. Dále vede tréninky a taktiku na zápasy. Já mám na starost: Grémium, komunikaci, administraci a stmelení kolektivu. 

 

Jaké máte cíle do konce sezóny?

Cíle máme ty nejvyšší, jinak by to ani nešlo. Chceme postoupit do Play Off z co nejlepší pozice a porvat se o co nejlepší umístění. 

 
Všechny novinky