Rozhovor s bývalým předsedou PKFL Petrem Sejkotem

08.03.2022

 

 

Vyzpovídali jsme pro Vás bývalého předsedu PKFL Petra Sejkota, který rezignoval na svoji funkci po uctihodných dvanácti letech. Rozhovor si můžete přečíst zde:

 

Pověz nám příběh, jak jsi se stal předsedou PKFL

 

PKFL jsem začal hrát v roce 2008, kdy jsme s partou kamarádů založili tým Čelzí a přihlásili se do 3. ligy. Tato nízkonákladová soutěž, prostá téměř jakékoliv byrokracie a administrativy, si nás okamžitě získala a naše nadšení jsme přetavili v rychlý postup do první ligy, na jaře 2010. V té době se však rozpadlo vedení ligy a soutěž se ocitla ve stavu, že jí nespravoval nikdo. Tím pádem de facto přestala existovat, neboť nikdo nevytvořil rozpis zápasů. Když jsem zjistil, co se stalo, neváhal jsem a nabídl ostatním vedoucím týmů, že budu soutěž spravovat. Většina z nich souhlasila a tak mi bylo vedení soutěže svěřeno.

 

Příběh za změnou domény - co se stalo?

 

Doménu pkfl.cz jsme ztratili po jejím nezaplacení. Dodnes nevím, kdo jí měl u sebe zaparkovanou a na jaký email byla výzva ohledně zaplacení zaslána. Nezbývalo mi tedy než počkat, až bude doména volná a koupit jí. To jsem však nestihl, neboť mě předběhli spekulanti a chtěli mi jí přeprodat za 12 tisíc Kč. Tento jejich byznys jsem neměl v úmyslu podporovat, proto jsem se rozhodl jít alternativní cestou, a to registrací domény pkfl.eu. Po několika letech to spekulanti vzdali, doménu pkfl.cz pustili a ta se stala opět majetkem PKFL.

 

Co bys vyzdvihl na PKFL? 

 

Na PKFL bych vyzdvihl pohodovou atmosféru během zápasů, obzvlášť ve třetích ligách. Nové týmy tak ve svých prvních utkáních nezažijí šok ze setkání s týmy vyznávajícími styl hry “kdo leží, neběží”, ba právě naopak, setkají se s přístupem, že když se jeden tým nesejde, druhý jde dobrovolně také do čtyř hráčů v poli, aby bylo utkání dramatičtější.

 

Proč jsi se rozhodl skončit ve vedení PKFL?

 

K mému konci ve vedení PKFL se schylovalo už od roku 2016, kdy jsem z důvodu změny zaměstnání, přestával stíhat soutěž pořádně vést a spravovat. Situaci naštěstí za mě zachraňovali jiní a já mohl být v pozici zkušeného rádce a pomocníka. Takto však nešlo fungovat věčně, neboť se prostředí malého fotbalu rychle mění a mé zkušenosti pozvolna zastarávaly. To se naplno ukázalo v otázce dotací, kterých jsem velký odpůrce, což mělo neblahý vliv na výši odměn všech, kdo makali na tom, aby soutěž fungovala. Proto jsem se rozhodl rezignovat na pozici předsedy a umožnit tak PKFL naplno využít potenciálu, který tento, mnou nepochopený, “dotační” ekonomický model, nabízí.

 

S jakými pocity končíš ve vedení PKFL?

 

Ve vedení PKFL končím s dobrým pocitem z toho, že jsem mohl být přítomen období, kdy soutěž prosperovala, rozrůstala se a zkvalitňovala. Díky vedení PKFL jsem navíc získal i obrovské množství zkušeností a naučil se spoustu dovedností, které mi mnohokrát přišly vhod v osobním i pracovním životě. Navíc mám radost z toho, že jsem se k odchodu odhodlal v moment, kdy se podařilo realizovat všechny změny, které jsem si kdysi dal za cíl uskutečnit a svým odchodem dávám prostor k realizaci dalších, nových nápadů, jak soutěž zlepšit.

 

Jakou vidíš budoucnost PKFL? Jakým směrem by se měla, mohla dát? Příležitosti? Resty?

 

Budoucnost PKFL vidím kladně, neboť je nové vedení složené z šikovných a aktivních lidí, kteří mají chuť naplno využít potenciálu, který v sobě soutěž skrývá. Konkrétní nové nápady, jakým směrem by se měla soutěž dát, v tuto chvíli žádné nemám, neboť už nyní soutěž vypadá a funguje dle mých představ. Příležitosti vidím v superligovém týmu, který má potenciál PKFL zviditelnit a zajistit tak dostatek nových týmů, potřebný pro budoucnost soutěže. Resty vidím hlavně v uživatelské přívětivosti našeho intranetu. Který toho sice spoustu umí, avšak na mobilech je nepřehledný a těžkopádný.

 

Co bys chtěl popřát novému vedení?

 

Novému vedení bych chtěl popřát mnoho úspěchů při realizaci nových nápadů. Aby je vedení soutěže bavilo a aby tuto radost přenesli i na všechny hráče a rozhodčí v PKFL.

 

Co bys chtěl popřát všem hráčům?

 

Aby změny ve vedení soutěže rychle pocítili, a to v dobrém slova smyslu. Aby je soutěž i nadále bavila a užívali si každé utkání.

 

Zůstaneš ve fotbalovém nebo sportovním odvětví? 

 

S fotbalem a ani sportováním určitě končit neplánuji. PKFL si chci užívat hlavně na hřišti, v roli hráče. Navíc i nadále zůstávám členem spolku, tj. bandy nadšenců, kteří se aktivně o fungování soutěže starají. Takže budu mít stále příležitost si soutěž užívat, i jako bafuňář.

 

Všechny novinky