Report ze zápasu 1. ligy mezi nejlepšími týmy

26.04.2022

Nedělní večer přinesl dlouho očekávaný šlágr jarní části první ligy - Borussia Dortšpunt vs Roura Fellas. Hned při pohledu na sestavy obou týmů bylo jasné, že ani jeden celek neponechal nic náhodě a vybral to nejlepší. Bohužel hostům stále chybí největší opora a to Pavol Lehotský, který nastřílel 17 gólů za 9 zápasů. Na druhé straně nechyběl nejlepší střelec ligy a to Matěj Jahoda, který se pyšní po tomto utkání již 38 góly. Poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro Fellas, kteří zvítězili na své půdě 5:3 a jsou aktuálně 1. týmem v 1. lize, ve které se Dortšpunt drží na 3. místě.

Borussia Dortšpunt 1:5 Roura Fellas (1. liga)

24.4.2022 / Koráb / rozhodčí: František Novotný

Zápas začal ve vysokém tempu. Roura se snažila od začátku napadat na půlce soupeře a hned v úvodu byly k vidění obrovské šance. Nejdříve po chybě v obraně, díky které šel sám na brankáře Martin Vejvoda z Fellas, ale brankáře prostřelit nedokázal. Vzápětí měli svoje šance i domácí, brána však zůstala neohrožena. Gólová radost přišla až po výměně balónu mezi Vladimírem Grešnjakovem a Davidem Vovesem, který po lajně zatáhl míč a krásnou přihrávku našel zmiňovaného Grešnjakova. Ten se nemýlil a otevřel skóre utkání na 1:0 pro Rouru. Jejich dobře postavená obrana nedávala Dortšpuntu moc šancí na úspěch

a pokud si domácí našli gólovou šanci, tak ji skvělým výkonem zmařil Ladislav Orlich. Ve 20. minutě se dostal k balónu Martin Vejvoda, který na sebe natáhl dva protihráče a našel nabíhajícího Matěje Grebeňe, který se také nemýlil a zvyšoval už na 2:0. Do konce poločasu se ještě podařilo Pavlu Osmančíkovi najít skvělou průnikovou přihrávku Matěje Jahodu a ten snížil ve 26. minutě na poločasový stav 1:2.

Druhé dějství nabídlo soustavný tlak domácích úporně se snažících o vyrovnání skóre. Na úkor toho ale zachybovali a střelou mezi nohy brankáře poslal Rouru do dvoubrankového trháku. Poté už hosté spíše bránili a snažili se udržet své vedení. 15 minut před koncem se po faulu ujal míče Jan Boháč, který pumelicí propálil brankáře. Borussii nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře, díky které si vytvořili velký tlak, ale góla se i tak nepodařilo vstřelit. Fellas už jen zkoušeli trefovat prázdnou bránu. Poslední hřebíček do pomyslné rakve zatloukl poslední brankou zápasu Jiří Petr a ve veledůležitém utkání tak potvrdil vítězství aktuálního lídra soutěže, který je tak velmi blízko obhajobě titulu.

PKFL hráč utkání podle rozhodčího: Ladislav Orlich (Roura Fellas)

Vyjádření vedoucího týmu Roura Fellas - Vladimíra Grešnjakova: Zápas jsme zvládli výborně. V první půli jsme se snažili se soupeřem držet krok, ve druhém už bylo vidět, že soupeř má mnohem vícen naběháno, tak nám nezbylo nic jiného než se zatáhnout a bránit. Kluky chci všechny do jednoho pochválit a poděkovat. Fotbal z naší strany ve druhé půli strádal, ale většina našich kluků už velký fotbal nehrají a proti soupeři, který má v kádru skvělý fotbalisty, jsme nemohli hrát jinak. Měli jsme štěstí a Orlich (náš brankář) měl den a vychytal nám 3 body.

Vyjádření hráče týmu Borussia Dortšpunt - Matěje Jahody: Do zápasu jsme šli rozhodně s tím, že to chceme vyhrát. Dařilo se nám držet balón, ale bohužel nás soupeř trestal za všechny naše chyby. Neuvěřitelný, co dokázal Láďa v brance předvést skvěle odchytal a s tím nasazením co hosté měli se nám jen těžko dařilo vstřelil branku. Zhodnotil bych zápas asi dvěmi slovy: Chytřejší vyhrál. Hráli trpělivě a z toho se jim po našich chybách dařilo střílet góly. Jsem trochu smutný, chtěli jsme ještě bojovat o prvního fleka v tabulce, ale zase na druhou stranu, vyhráli jsme zimní turnaj a na ČNP v Plzni jsme se kvalifikovali a teď už mužů jen říct, že kluci z Roury si za svůj výkon určitě zaslouží vyhrát letošní PKFL 1A skupinu a podaří se jim kvalifikovat do Plzně. No a tam budeme čekat my, Borussie, abychom jim to vrátili.

Autor: Marek Beňo