Snow Kids 2:1 Black Bull Kobylisy (2.B liga)

02.10.2022, Pražačka

Rozhodčí: Michal Košťál

Nejlepší hráč utkání podle rozhodčího: Filip Schuster (Black Bull Kobylisy)

Začátek zápasu přinesl na obou stranách několik neproměněných šancí. Na první gól se muselo čekat do 9. minuty. Rychlá akce šestnáctiletého Vincenta Schustera, a ještě o rok mladšího zakončujícího Václava Kratěny, domácí tým viditelně zaskočila. Kobylisy tak šli do vedení 1:0. V průběhu poločasu se pak na hostující branku valil jeden útok za druhým, ale Black Bull měl skvěle chytajícího brankáře Filipa Schustera, který v první půli pochytal vše co na něj letělo a tak hosté vyhráli první poločas rozdílem jedné branky.

Po poločasové pauze se Snow Kids dostávali do velkého množství šancí. Ve 42. minutě konečně prostřelil hostujícího brankáře pohotovou střelou hráč Adam Kollár a vyrovnal na 1:1. Poté si obě mužstva vytvořila pár gólových šancí, ale branka přišla až v předposlední minutě zápasů, kdy po signalizované výhodě hráč Tomáš Palme pokračoval dál v akci a těsně před vápnem vystřelil domácím hráčům tři body.

Hodnocení kapitána Filipa Schustera (Blackbull Kobylisy):

Pro nás byl zápas velkým poučením. V tomto případě nás však mrzelo, že soupeř si k vítězství pomohl několika velmi hraničními zákroky, které byly pokaždé posouzeny v náš neprospěch. Bez povšimnutí také zůstalo slovní vyhrožování soupeře. Po prohraném, ale vyrovnaném zápase nás tedy tolik nemrzla prohra, jako spíše bezdůvodně agresivní chování soupeře vůči viditelně mladším hráčům.

Autor: Marek Beňo, Filip Schuster a Michal Košťál