27.09.2022

Kubánští doutníci - Dynamit Praha (3.B liga)

25.09.2022, Litvínovská

Rozhodčí: Miroslav Lach

Za ideálního počasí se hrál kvalitní fotbal. První poločas nabídl bojovné utkání plné soubojů. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a vyrážely do brejků. Domácí dobývali houževnatou obranu hostí, které svými skvělými zákroky několikrát podržel brankář Jiří Sobotka. Konkrétně pak v sedmé minutě, kdy šel Hoang Doan sám na bránu, jeho únik ale gólem neskončil. Dynamit se snažil vyrážet do rychlých protiútoků, po jednomž z nich zazvonilo břevno. I přes několik šancí na obou stranách přetrvával v poločase remízový stav.

Po pauze se obraz hry nezměnil, obrany obou týmů fungovaly na výbornou. To vše platilo až do 45. minuty, kdy Václav Mlynář (Dynamit) tečovanou střelou z deseti metrů otevřel skóre zápasu. Pro domácí to znamenalo více se otevřít a útočit. To se povedlo v 52. minutě po přímém kopu, který byl rychle zahrán Ondřejem Francem a díky tomu se z Doutníků před brankářem ocitl Martin Felkel. Ten se nemýlil a stav utkání se změnil na 1:1. Zbytek zápasu se nesl v nervózním duchu, aby se neudělala chyba. Zápas nakonec dospěl k remíze, za kterou mohou být ráda obě mužstva.

Nejlepší hráč zápasu se stal podle rozhodčího Miroslava Lacha - Doan Hoang

Vyjádření zástupce kapitána týmu Dynamit Praha - Ondřej Dlask:
Berem pouze bod, což je škoda, vzhledem ke zbytečnému obdrženému gólu. V kontextu celého zápasu je však remíza spravedlivá. Zápas nenabídl moc krásy, spíše bojovnost a souboje. Některé z nich byly v druhém poločase ze strany domácích už za hranou, např. surový faul zezadu na našeho nejlepšího hráče, když v poslední minutě bežel sám na branku, za který mohla být (ale nebyla) udělena červená karta.

Autor: Marek Beňo, Ondřej Dlask, Miroslav Lach a Petr Bartoška