Report z prvního čtvrtfinálového utkání ZT

26.02.2022

PK Huňáč - Borussia Dortšpunt

Pátek 25. 2. 2022 19:00 Kobylisy

Rozhodčí: Sergej Greshnyakov a Michal Košťál

PK Huňáč přivítal na svém hřišti v prvním čtvrtfinálovém utkání Borusii Dortšpunt. Domácí postoupili ze skupiny z prvního místa s pouze jedním obdrženým gólem, zatímco hosté poznali chuť porážky a postoupili z místa druhého.

Už od začátku utkání byl na obou týmech vidět zápal a touha postoupit. Po úvodním střeleckém oťukávání se do vedení dostala Borussie, když skóre otevřel v 6. minutě Dominik Holouš. Hostující tým gól nakopl a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Autorem vstřelené branky se stal Matěj Jahoda a PK Hunáč se musel rychle probrat, aby jim soupeř ještě více neodskočil. Štěpán Šmíd, brankář Dortšpuntu, ale svým skvělým výkonem nehodlal za svoje záda pustit žádný gól. Prostřelit ho dokázal až Nazariy Bogatkin, který snížil na 1:2. První poločas nám přinesl vyrovnaný fotbal, ve kterém byli díky své organizovanosti o něco lepší hosté. Závěr poločasu ještě okořenil svým druhým gólem Dominik Holouš a do kabin si tak Borussie odnášela dvoubrankové vedení.

Po změně stran jsme byli svědky ještě více útočného fotbalu. Hráči Huňáče se vrhli na soupeře a byli odměněni gólem na 2:3. To zapříčinilo to, že se hosté více stáhli a vyčkávali na brejk. Jeden takový přišel v polovině druhé půle a domácí opět prohrávali o 2 góly, konkrétně 2:4. Hráči PK Huňáče, ale ukázali velkou bojovnost a psychickou sílu, když při nepříznivém stavu utkání nic nezabalili a dokázali vyrovnat na 4:4. Zápas se schyloval k penaltám, když se ale k míči dostal Matěj Jahoda, který svým čtvrtým gólem na turnaji poslal Borussii Dortšpunt do semifinále. PK Huňáč se i přeš skvělé výkony loučí s turnajem těsnou prohrou 4:5.

Konečný výsledek: 4:5 (1:3)

PKFL hráč utkání podle rozhodčích: Matěj Jahoda

Vyjádření vedoucího Tarase Vetrala z týmu PK Huňáč

V páteční fotbalový večer se sešly dva ambiciózní celky na hřišti v Kobylisích. Začátek v podání Borussie byl famózní. Po taktické stránce dosáhli dvougólového vedení. Od čeho se pak vyvíjel celý zápas. Možná ta nálada a bojovnost od nás byla trošku zastíněna věcmi, co se teď děje ve východní Evropě. Ale na to se vymlouvat nedá. Soupeř byl důraznější a víc chtěl vyhrát než my. Snížení a dokonce i vyrovnání na 4:4 nám nedalo křídla do závěru zápasu. Musím podotknout vynikající výkon gólmana žlutou-černých. Opravdu je podržel v těžkých chvílích. Dnes nám chybělo opravdu málo na vítězství. Dál jde lepší tým, což tolik nevadí, jestli by se tam probojovali nějaký tužky. Hodně štěstí Borussii do dalších bojů! Ale my taky jdeme dál. Čeká nás pěkná sezóna v 2. lize PSMF a ve 3. lize PKFL. PK HUŇÁČ OLEEE!!!PK HUŇÁČ VOLEEE!!!!

Vyjádření vedoucího Leona Petrů z týmu Borussie Dortšpunt

Čtvrtfinálové utkání v pátek večer na Kobylisích, nebyl úplně ideální termín pro naše barvy. Chybělo nám mnoho hráčů ze základu a osy týmu. Na začátek musím smeknout před týmem PK Huňáč, je vidět na tomto týmu síla, chuť a je vidět, že je malý fotbal baví. Mají tam i hodně běhavé a šikovné hráče. A je obdivuhodné, že i přes to co se děje ve východní Evropě, tak kluci z Huňáče zvládli odehrát. Teď už k utkání, je to čtvrtfinále, to se říká že je nejtěžší projít a tak to bylo i včera. Zápas jsme rozehráli asi lépe gólově, jinak si myslím, že to byla vyrovnaná partie. První půli jsme ovládli gólově to nám přineslo úspěch. V druhé půli se útočení ze strany soupeře stupňovalo a přineslo jim to srovnání stavu na 4:4. Naštěstí máme v týmu mladé pušky Jahyho, Maršiho a novou posilu Domina, který byl 2 gólovým střelcem. A právě Jahy to otočil v náš prospěch a díky celému týmu jdeme do finále four. Na konec respekt soupeři a těšíme se na další vzájemný zápas, protože to bylo napínavé až do konce utkání a tak to má podle mě být.