Report z napínavého čtvrtfinálového utkání

01.03.2022

 

Modřanské svině - Pivná parta

Neděle 27.2. - 14:00, SK Modřany

Rozhodčí: František Novotný a Michal Košťál

 

 

Čtvrtfinále nám přineslo souboj mezi Modřanskými sviněmi a Pivní partou. Domácí vstupovali do zápasu s faktem, že postoupili z 1. místa a v žádném zápase nedostali více jak 1 gól. 

 

Modřanské svině začali zápas velmi aktivně, kontrolovali hru a hosty nepouštěli do žádných příležitostí. Pivná parta se držela své taktiky a velice organizovaně a vytrvale bránila. Ani jeden tým nepustil soupeře do vyloženě šance a tak byl stav utkání o poločase stále bezbrankový. Podíl na tom měli oba brankáři, jak Ján Bujdoš, tak Pavel Farkaš, kteří byli oporou svého týmu. 

 

Do druhého poločasu vstoupil opět lépe domácí celek, který díky Milanu Šídlovi otevřel skóre utkání a zvýšil na 1:0. Modřanské svině si nadále vytvářeli další šance, v jedné z nich se ocitl Filip Podobský, ale po kličce na brankáře branku minul. Poté, co rozhodčí ohlásil blížící se konec zápasu, se domácí tým už viděl v semifinále. Pivná parta se však pokusila ještě o jeden útok, který brankář Pavel Farkaš zneškodnil, jenže míč se odrazil přímo na kopačku útočníka hostů, který srovnal na 1:1 a využil tak moment nekoncentrovanosti favorita zápasu Modřanských sviň. 

Utkání musely rozhodnout až penalty. V těch si lépe počínala Pivná parta a tak jako lehký outsider, který postoupil z 2. místa, slaví postup do semifinále Zimního turnaje PKFL.

Zápas tak končí překvapením a obrovským zklamáním domácích, kteří byli krok od postupu. Pivná parta se o finále utká s Red Teamem, který postoupil přes Litrpůl FC 4:2. 

 

 

Konečný výsledek: 1:2 po penaltách (0:0) 

 

 PKFL hráč zápasu podle rozhodčích: Marián Jedruch


 

Vyjádření vedoucího týmu Modřanských sviň Jiřího Henka:

Do zápasu jsme šli v silné sestavě s vědomím o možnostech soupeře, který si nebude moci dovolit bláznivé presovaní a otevřít s námi hru. Na druhou stranu jsme věděli o zkušenostech a velkých skalpech kvalitních týmů z minulého ročníku… Z větší části zápasu, to bylo dobývání dobře organizované obrany, kde jsme buď trefovali brankovou konstrukci nebo soupeř obětavě bránil a skákal do střel. Když se k tomu připočte smůla a dobře chytající brankář soupeře, vyšlo nám z toho jen jednogolové vedení, které snad z poslední šance kluci s Pivné party smazali a šlo se do penalt. Taková prohra, v tomto průběhu mrzí, ale i to je kouzlo malého fotbalu a jsme rádi za zkušenosti,které nás posunou dál. Gratulujeme soupeři k postupu a děkujeme PKFL za zajímavý turnaj a speciálně panu Košťálovi, za pomoc při administraci a dobře odpiskané utkání. 

 

Vyjádření vedoucího týmu Pivná parta Vlada Kertesze:

 

Pre množstvo zranení a ospravedlnení sme mali problém poskladať tým. V oklieštenej zostave sme dobre bránili a púšťali súpera len k strelám z diaľky s ktorými si hravo poradil pozorne chytajúci Janko Bujdoš. Na konci sme hrali vabank a strelili sme vyrovnávajúci gól, v penaltách korunoval svoj výkon náš brankár a tak berieme postup. Súper má mladých hráčov a pokiaľ do budúcna troška takticky dozrejú, môžu sa raz stať víťazmi tohto turnaja. Pochvala patrí aj dvojici rozhodcov, tiež to nemali jednoduché.

 
 
Autor: Marek Beňo
Všechny novinky