Přidali kluci z LSD další překvapivé vítězství, nebo byla Mazurka tentokrát nad jejich síly?

17.10.2022

Hřiště Na dlouhém lánu zažilo v pátečním zápase 3.A ligy velký den gólmana domácích. Fotbalovější hosté marně ostřelovali domácí branku, do které z mnoha pokusů propadla jediná střela, a tak se z těsného vítězství nakonec radoval domácí tým.

Ligový soubor Deziluzy / Mazurka

• Pátek 14.10. 2022 19:10 Na dlouhém lánu
  • Rozhodčí: Miroslav Lach
  • Konečný výsledek: 2:1
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Pavel Novák (LSD)

Zápas pohledem rozhodčího Miroslava Lacha:

Zápas začal opatrně, prvních deset minut to bylo vyrovnané utkání. Pak hosté zabrali a převzali iniciativu, měli více ze hry, ale nedokázali své šance využít. V 15. minutě dal domácí hráč Šulc z ojedinělé akce z dorážky gól. Hra se nezměnila, hosté pořád útočili, ale všechny šance pochytal gólman domácích Pavel Novák.

Po pauze ve druhé polovině hosté ještě více zabrali, tlak se stupňoval, ale vše končilo v rukou gólmana domácích. Ve 40. minutě domácí hráč Vlček přidal druhý gól a domácí se stáhli do obrany. Hosté za dvě minuty vstřelili kontaktní gól, který dal Filip Bartůšek, a začal tlak. Hosté měli spoustu šancí, ale domácí i se štěstím vítězství ubránili. Dnes vyhrál tým, který měl štěstí, a prohrál tým, který byl lepší.

Vyjádření zástupce kapitána týmu LSD Tomáše Vlčka:

Zápas začal pozvolna, šance byly na obou stranách, ale dlouho nepadl gól. První gól z našich kopaček padnul až ke konci poločasu. Byla to nenápadná akce, střela byla dost z úhlu, ale prošla. Soupeř se s výsledkem chtěl samozřejmě nějak vypořádat, ale i přes kvantum šancí se mu to nepodařilo. Zuby si lámali na našem brankáři, který měl svůj den. Mnohokrát chytil opravdu nemožné, tečované střely nebo přečíslení.

Zápas pokračoval 2. poločasem ve slušném tempu, avšak skóre bylo stále 1:0. Pak přišel moment, který v konečném důsledku rozhodl utkání. Po sražené střele soupeře nám bylo nabídnuto zakončení přes půl hřiště do odkryté brány, jelikož brankář soupeře byl až skoro nesmyslně vyběhnutý daleko ze své svatyně. Mazurka vyvinula tlak, tlačila se za vyrovnáním, ale dala pouze 1 gól. Hráli jsme obětavě, zezadu a na protiútoky.

Utkání také doprovázelo pár situací, které do fotbalu úplně nepatří. Na chvíli se přiostřilo, ale nakonec to všechno dopadlo dobře a s protivníkem jsme se rozešli v dobrém.

Zajímavé utkání plné centrů, střel a s dobrým koncem pro náš tým LSD.

Někdy to prostě nelepí a týmu Mazurka se ještě teď musí zdát o našem brankáři.

Děkujeme týmu Mazurka za utkání a někdy zase na hřišti AHOJ!.

Vyjádření kapitána týmu Mazurka Milana Brože:

V první řadě chci poděkovat spoluhráčům za zodpovědný přístup k utkání, věděli jsme, že to bude utkání, kde budeme hrát do plných, což se potvrdilo, soupeř v podstatě celou dobu odkopával. Téměř celý zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel z mnoha šancí jsme vsítili pouze 1 gól. Výborně chytající gólman nebo obránci soupeře pochytali zbytek, případně naši kanonýři „netrefili zařízení.“ 1 gól je samozřejmě málo. Soupeř skóroval z ojedinělých šancí, druhý gól, bohužel, padl po evidentním zpracování rukou. To zanechává na jinak celkem pěkném utkání jistou pachuť. Pak už si Ligový soubor na hranici sebeobětování vedení pohlídal, často i za cenu nedovolených zákroků. Nezbývá než pogratulovat soupeři k výsledku a v tréninkovém procesu se zaměřit na zakončení.