Představení nového předsedy PKFL Lukáše Zahradníčka

19.04.2022

 

 

Lukáš Zahradníček: O mně, PKFL a její budoucnosti

 

Ahoj fotbalisté,

nejprve bych se rád představil a v krátkosti popsal svojí fotbalovou kariéru :)

Jmenuji se Lukáš Zahradníček a brzy mi bude 39 let a od ledna jsem novým předsedou PKFL. Rád bych představil sebe, náš tým a následně, kam bychom rádi PKFL posunuli v příštích sezónách.

Fotbalovou kariéru ve velkém fotbale jsem začal a skončil v již dnes v legendárním klubu SK Sparta Krč. Bylo to krásných 14 let.

Měl jsem štěstí na fotbalovou generaci starších hráčů, kteří se probojovali do druhé ligy dorostu. Díky nim jsem si dva roky zahrál jako jeden z mála odchovanců klubu i tuto skvělou a náročnou soutěž. 

Malý fotbal jsem začal hrát hned po konci ve velkém a především se jednalo o hanspaulku.

První klub byl Borussia Dortšpunt a přes několik dalších klubů a vnitřní touhou mít svůj vlastní tým jsem založil Sokol Picasso A. S ním se nám podařilo vykopat díky skvěle namixovanému týmu zkušených a mladých hráčů až do 2. ligy hanspaulky, což beru jako svůj největší úspěch v malém fotbale, jak z pohledu vedoucího, tak i z pohledu aktivního fotbalisty.

Po utlumení hraní v hanspaulce jsem se přesunul zpět do Borussie Dortšpunt v PKFL. Povedlo se nám urvat vítězství v Zimním turnaji a postup na ČNP v roce 2019, následně z toho bylo třetí místo v roce 2020 a na zatím posledním vítězství v tomto roce nemám podíl žádný :-)

Když mě na konci minulého roku oslovil Leon Petrů, se kterým se známe již od základní školy, s možností být ve vedení PKFL, dlouho jsem neváhal, protože se jednalo o mimořádnou příležitost. Použiji slova Marpa: Já chci žít. Nechci sedět na prdeli doma na gauči a čumět na Netflix celý den.

Beru svojí funkci jako závazek pro to, aby soutěž, která pořádá zábavu pro bezmála 1400 hráčů, fungovala každý týden hladce.

Proto jsem rád, že mám v týmu lidi ze starého vedení = Petr Sejkot a Vilém Řehák, kteří aktivně podporují naší snahu. 

Zároveň máme nové tváře, které vnášejí nové nápady:

Marek Beňo se stará o propagaci soutěže - možná jste si již všimli, že od začátku roku tvoří mnoho obsahu, který je na sociálních sítích a zároveň na našem webu. Zejména reporty ze zápasů, rozhovory, analýzy.

Kateřina Pechová aktivně komunikuje na centrálním e-mailu admin@pkfl.cz a pomáhá s organizací soutěže, jako jsou například přesuny zápasů a podobné administrativní záležitosti.

Oba zároveň pracují každý týden na přípravě podkladů pro Disciplinární řízení.

Leon Petrů má na starost Superligový tým SC Koráb Praha a Martin Soudný bude spolupracovat s Vilémem Řehákem na nutných změnách, a to konkrétně stanov, pravidel, disciplinárního a soutěžního řádu, které do budoucna chystáme.

 

Chci, aby:

- PKFL byla do dvou let nejkvalitnější sledovaná soutěž malého fotbalu v Praze, která hráče baví a mají k sobě úctu a respekt.

- lidé, kteří soutěž pomáhají organizovat měli za organizaci adekvátní odměnu.

- se především rozhodovalo na hřišti = chci, aby se odehrálo co nejvíce zápasů a bylo co nejméně kontumací.

- pískali kvalitní rozhodčí, kteří hodně ovlivní průběh zápasu a musí hlídat zdraví hráčů.

- web PKFL prošel modernizací. Inspirací je nám web https://superliga.dk/

 

V příštích dnech Vám a Vašim zástupcům/kapitánům rozešleme krátký e-mail s několika dotazy a prosíme, abyste na něj zareagovali.

Bude se jednat o otázky na systém soutěže a věčné téma - obutí při zápasech PKFL.

 

Děkuji za pozornost

 

Lukáš Zahradníček

předseda PKFL

 

Všechny novinky