Predátorky úspěšně prošly kvalifikací a čeká je superligové finále

22.05.2024

 

Tým Predátorů nemá zastoupení jen v mládežnických kategoriích, které u nich dobře známe, ale nově také v soutěži žen. Holky Predátorky dokázaly při svém premiérovém vystoupení zatnout drápy hodně hluboko a ukázaly, že je s nimi potřeba počítat. Suverénním výkonem propluly květnovou kvalifikací rovnou do superligového finále v Českém Dubu. Nejen o kvalifikaci jsme si povídali s Hankou Limbergovou, kapitánkou týmu.

 

Jak se dával tým Predátorek dohromady?

Bylo to trošku složitější. V listopadu jsme začali s Leonem dávat dohromady jména holek, které jsme postupně oslovovali. Já vsadila na holky, se kterými se znám z Braníku či ze Strahova, Leon také využil své kontakty. Složitější to bylo hlavně z důvodu, že několik holek už bylo v konkurenční Hanspaulce, tím se nám výběr zúžil.

Na začátku dubna jsme pak holky, které přislíbily účast poprosily o potvrzení. Bohužel se pár holek nakonec muselo z různých důvodů omluvit, a tak jsme ještě některá jména doplňovali na poslední chvíli.  Takto složený tým pak vyběhl v Pardubicích.

 

Jak jsi se dostala k malému fotbalu?

Byla jsem oslovena bývalou spoluhráčkou, která mi předala kontakt na Leona. Vždycky jsem ráda hrála i jiné formy fotbalu než „klasický jedenáctkový“, takže když se objevila tato možnost spolupodílet se na založení nového týmu, šla jsem do toho.

 

Jak hodnotíš úroveň kvalifikace?

Kvalifikace byla dle mého na dobré úrovni. Objevily se zde kvalitní týmy, které spolu hrají i velký fotbal (např. Příbram, Olomouc, Plzeň), na nich byla znát sehranost. Konkurenční pražský tým Hanspaulka byl pak vytvořen z kvalitních a zkušených fotbalistek. Nemám porovnání s předešlými roky, ale letošní kvalifikace byla, dle mého, atraktivní jak pro hráčky, tak diváky a věřím, že v budoucnu to bude ještě lepší.

 

Jak se ti líbil výkon týmu?

S výkony našeho týmu jsem stoprocentně spokojená. Postoupily jsme, neprohrály jsme jediný zápas a vlastně jsme ani jednou neprohrávaly. Na hřišti jsme si všechny sedly, bylo vidět spousta skvělých kombinací a týmových akcí. Občas jsme některé situace mohly samozřejmě vyřešit lépe, ale celkový dojem je rozhodně pozitivní. Věřím, že tento tým má velkou šanci uspět i v závěrečném finále.

 

Závěrem už jen hodnocení trenéra týmu, Leona Petrů:

Holky byly opravdu famózní v celé kvalifikaci, krásné kombinace a zakončení, předvedená hra byla opravdu na vysoké úrovni. Já tímto děkuji Predátorkám a těším se na Superfinále 22.6. v Českém Dubu.

 

Predátorkám držíme palce a věříme, že v medailovém boji navážou na kvalifikační úspěchy!

 

Autoři: Barbora Klečková, Hana Limbergová, Leon Petrů

Všechny novinky