Pozor - možná nová varianta dohrání sezony!

16.04.2020

Vláda v úterý zveřejnila předběžný harmonogram uvolňování současných restrikcí a uvedla předpoklad, že od pondělí 8. června bude možné obnovit konání kulturních, společenských a sportovních akcí do padesáti osob. To by tedy mělo umožnit i zahájení jarní sezony PKFL. V návaznosti na tuto informaci proto dáváme k diskuzi dodatečný návrh k již dříve zveřejněným.

Sezona by začala v pondělí 8. června a během června by v průběhu tří týdnů byla odehrána tři kola. V průběhu prázdnin by oficiální termíny pro jednotlivá kola byly prodlouženy na dva týdny, odehrála by se tedy čtyři kola. Následně by se pak v září během čtyř týdnů odehrála zbylá čtyři kola a sezona by skončila o prodlouženém víkendu 26. až 28. září.

Jarní část sezony bude odehrána dle platného Soutěžního a Disciplinárního řádu, ze strany vedení PKFL nicméně v případě odehrání jarní části sezony 2019/2020 dle tohoto návrhu avizujeme maximální flexibilitu ve vztahu k týmům pro domlouvání termínů a překládání zápasů (a to včetně posuzování jednotlivých porušení řádů disciplinárními orgány PKFL).

Navržená varianta nicméně závisí na dostupnosti hřišť od 8. června a přes prázdniny, což bude třeba v průběhu května ověřit.

Sezona 2020/2021 by v případě tohoto harmonogramu mohla být zahájena cca v polovině října a posunula by se více do zimy (dle počasí).

Vaše názory, postřehy, náměty a připomínky můžete nadále psát na arbitraz@pkfl.cz.

Všechny novinky