Podzimní část Superligy zakončil Koráb cennou výhrou

21.11.2022

Do posledního kola před zimní přestávkou vyrazil Koráb už v neděli, 20. listopadu, za odvetou do Mostu. Výsledek prvního vzájemného střetnutí v letošním ročníku Superligy vytvářel dojem, že se bude jednat o pohodovou nedělní plavbu, ale soupeře rozhodně nebylo radno podcenit. Oba týmy dělil před zápasem v tabulce jediný bod a oba chtěly uzavřít letošní zápasovou bilanci výhrou, na kterou se bude na jaře mnohem lépe navazovat. 

Z Mostu se naštěstí tentokrát odjíždělo na vítězné vlně s výhrou nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. A aby náhodou nebylo nedělního fotbalu málo, pokračovali někteří ještě večerním zápasem v rámci PKFL, kde se tentokrát postavili proti sobě. V přímém souboji GMK Korábu vs. trenér, slavil ten večer tým v sestavě s trenérem Tomášem Jurčíkem. Oba pro nás pak zhodnotili zápas v Mostě a celou podzimní část Superligy. Pořadí a prostor, který v článku oba dostali, nemá s výsledkem jejich vzájemného utkání žádnou souvislostsmiley

 

Tomáš:

První zápas doma proti Mostu jste ovládli s vysokým skóre. Čekali jste podobný výsledek i v odvetě na jejich půdě?

Stejný výsledek jako doma jsem nečekal. Slyšel jsem, že v Praze s Hanspaulkou odehráli skvělý zápas, a zaslouženě na penalty vyhráli a věděl jsem, že to bude úplně jiný zápas než doma. Na obou stranách pár hráčů chybělo a hřiště je menší než u nás, takže více soubojů, kde Most dominuje.

 

Jak probíhal zápas z Vašeho pohledu?

Zápas jsme takticky upravili díky právě zmiňované marodce v sestavě a pouze dvěma hráči na střídání, takže jsme nenapadali, ale poprvé jsme vyčkávali. Věděli jsme, že v powerplay jsou nejlepší díky reprezentačnímu brankáři Bírovi, a nesměli jsme se nechat zatáhnout moc hluboko. Na šance mi to přišlo vyrovnané, a i když samozřejmě držení míče bylo na jejich straně, tak my potrestali z brejku samostatným nájezdem, kde skvěle proměnil Arčí.

 

Jak moc cenná je výhra z Mostu, který má v kádru reprezentanty?

Cenná výhra je to strašně moc, protože minulé utkání se prohrálo s poslední Plzní, a místo vedení v tabulce o 5 bodů vedeme o 2, ale všechny týmy mají stále zápas k dobru. Kdyby se prohrálo, tak ze dvou zápasu jsme z prvního místa spadli na poslední. Je to jenom tabulka, protože rozhodující bude až play-off, ale čím lepší postavení budeme mít, tím bude papírově lehčí soupeř, a hlavně druhý zápas se odehraje doma. Takže důležitá výhra zpět pro boj o první místo.

 

Podle reportu to v zápase hodně jiskřilo. Čím to bylo?

Zápas byl do takové 45. minuty skvělý mezi oběma týmy a hlavně střídačkami, kde jsme si i zábavně povídali. Bohužel se to pak změnilo v několika situacích za mě zvláštním rozhodnutím rozhodčího, a už se to, hlavně ze strany Mostu, začalo hodně hádat. Nicméně zmiňované situace zápas nerozhodly.

 

Jak hodnotíš podzimní část?

Podzimní část hodnotím smíšeně. Pozitivní je rozhodně stmelení nového týmu, kde na startu Superligy odešlo hodně hráčů do Kolína. Udělal se díky tomu nový tým, který si partou skvěle sednul, a to je za mě 60 % úspěchu. Nové posily patřily k tahounům Korábu. Vítězství s Prahou a Mostem je obrovský úspěch a ukázka, že dokážeme porazit i nejlepší tymy Superligy. 

Za neúspěch považuju dvě prohry na domácí půdě, kde jsme nebyli horším týmem, ale nebyla to taková jízda jako právě se zmiňovanou Prahou nebo Mostem, a bohužel facka ve smyslu prohry asi měla přijít. 

Celkově ale podzim hodnotím jako opravdu úspěšný a celém týmu tímto děkuju, protože si stále nepřipadám jako trenér, ale jako hráčsmiley

 

Jaká máte očekávání v jarní části sezóny?

Jarní část je daleko, ale v posledních zápasech se ukázalo, že je potřeba Koráb doplnit o 2-3 kvalitní fotbalisty. Proto opět uspořádáme trénink pro hráče PKFL, kde snad objevíme další kvalitní hráče jako právě Arčího, který díky tréninku, který byl před sezónou rovnou zapadl do základní soupisky Korábu, a dokonce si během podzimu svými výkony řekl rovnou o reprezentační kemp. 

Zápasy nás čekají tři, ale jedeme ven do Příbrami a ven do Prahy na Hanspaulku, kde to bude opravdu těžké. Musíme těžit z toho, že jsme venku ještě neztratili a navázat na výhry. To, kdyby se povedlo, tak poslední zápas doma máme Kolín. Ale tohle je ještě dalekosmiley

 

Leon:

Jak hodnotíš podzimní část Superligy?

Podzimní část hodnotím velmi kladně. Byla to skvělá část podzimu a jsem na kluky hrdý, jak k tomu přistupují nejen na hřišti, ale i mimo něj. Musím říct, že je v týmu neskutečná sranda. Díky patří i trenérovi a fantastickému hráči Jurčovi, který udělal s týmem opravdu kus práce, ale i všem hráčům za jejich skvělé výkony. Doufám, že na jaře navážeme na stejnou vlnu a popereme se ve vyřazovací části sezóny a nejlépe jsi dojít pro placku.

Všechny novinky