Plzeňští Rytíři sebrali klukům z Korábu vítr z plachet

10.11.2022

V úterním posledním domácím zápase podzimní části Superligy hostil výběr Pražské klubové fotbalové ligy Rytíře z Plzně. Letmým pohledem do tabulky nebylo o papírově slabším soupeři pochyb, výsledek 2:5 tak čekal málokdo. Prohry k fotbalu patří, i přes druhé zaškobrtnutí stále platí, že je Koráb letos týmem, se kterým je potřeba počítat. Co tedy stojí za herním projevem a výsledkem, který nebude oslavován, ale je možné se z něj poučit?

Na hodnocení zápasu jsme se zeptali Honzy Cardy a trenéra Tomáše Jurčíka:

Honza (Cardič): 

V jakém rozpoložení jste do zápasu šli?

Po výhře nad Hanspaulkou jsme do zápasu šli v dobrém rozpoložení a s pomyšlením, že nás výhra může posunout na první místo v západní skupině, což nám asi trochu svázalo nohy.

Udělali jste změny v sestavě oproti minulému zápasu?

Do zápasu jsme šli oproti minulému více méně beze změny. Po předešlém výkonu nebyl důvod do toho nějak zásadně sahat a něco měnit.

V prvním zápase na půdě soupeře jste vyhráli. Co jste od odvety čekali?

V prvním zápase jsme soupeře jednoznačně přehráli, ale teď přijeli v naprosto odlišné sestavě a věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což se nakonec i potvrdilo. Přesto, že soupeř nebyl lepší ani fotbalovější, povedlo se mu nasazením a bojovností někdy až za hranou fair play, obrat nás o tři důležité body a pro ně i první tři body do tabulky. Pro nás se však nic nemění a budeme chtít v dalších zápasech ukázat, že máme na to hrát o první místo v základní fázi.

Tomáš:

Jaké změny jste udělali ve druhém ppoločase po zvýšení náskoku soupeře na 1:3?

Změna přišla a do brány šel Slansky (Pavel Slánský), chtěli jsme soupeře zatáhnout co nejvíce do svého vápna a z části se tak podařilo, protože z toho padl gól. Pak jsme ale z útočného chybného rohu opět gól dostali a zároveň se zranil Slansky.

Čím Vás soupeř zaskočil? Bylo pro vás něco vyloženě překvapením?

Zaskočili mě tím, že i když se jim do tohodle zápasu nedařilo, a měli 0 bodů, tak přijeli ve skvělé sestavě a ve velkém počtu.

Jak hodnotíte zápas celkově?

Hodnotí se mi to těžce, jelikož se prohrálo, a místo prvního místa v tabulce jsme na třetím. Ale ještě horší byl výkon, který byl oproti minulému zápasu proti Praze o 50% horší, a hlavně ta chuť po vítězství chyběla ze všeho nejvíce.

Všechny novinky