• Nejlepší hráči podle rozhodčího: Martin Lojda (RT), Vasyl Makaryk (Huňáč)

Zápas pohledem rozhodčího Tomáše Andrleho:

Za poměrně příznivých meteorologických podmínek se v areálu Hrabákova utkaly týmy z čela prvoligové tabulky, "Red Team"  a "PK Huňáč".

Oběma týmům scházeli někteří klíčoví hráči - větší ztráty zaznamenal "PK Huňáč", který se tentokrát musel obejít bez jeho standardních opor a spoléhat se na ostatní hráče kádru...

Domácí "Red Team" předvedli velmi ostrý start, když se jim již ve druhé minutě zápasu podařilo vsítit vedoucí branku, kdy povedenou akci zakončoval jejich nejlepší hráč zápasu, Martin Lojda. Hra byla vyrovnaná, oba týmy se snažily překonat soustředěnou obranu soupeře, ovšem díky jejich kvalitní organizaci se útočné formace dostávaly do vyložených šancí spíše sporadicky.  Přesto se hosté dočkali vyrovnání, když jinak spolehlivého gólmana domácího týmu překvapil těsně před přestávkou z velmi těžkého úhlu Kovalets, takže do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce - žádný z týmů si nevytvořil územní převahu, žádnému z týmů se nepodařilo vytvořit tlak na soupeře, ze kterého by resultovaly slibné střelecké příležitosti, takže za překvapení lze považovat i nakonec vítězný gól domácích ze 47. minuty, kdy se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Adam Krejzl - na obhajobu brankáře hostů dlužno poznamenat, že v okamžiku střely měl zakrytý výhled, takže na vyslaný střelecký pokus zareagoval opožděně.

Hosté od té chvíle zvýšili obrátky, jenže přes zhuštěnou obranu domácích se až do závěrečného hvizdu do vyložené šance nepropracovali, tudíž hubený náskok se domácím podařilo udržet a radovat se z vítězství v poměru 2:1.

Vyjádření zástupce týmu Red Team Radka Skuhry:

V neděli jsme doma nastoupili proti vždy energickému celku PK Huňáč. Snad poprvé v jarní části soutěže se nám podařil vstup do zápasu a již kolem 2. minuty jsme vedli 1:0 z nohy Martina Lojdy. Nevím, kdo z toho byl více překvapen, jestli my, Huňáč nebo fanoušci, nicméně jsme poté zápas kontrolovali. Skórovat podruhé se nám však v první části zápasu už nepodařilo. Toho využil soupeř, který udeřil před koncem první části z protiútoku. Ty se nám do té doby dařilo eliminovat, ať už zásluhou skvělého návratu kluků, nebo občasného taktického faulu. Bohužel, jak to tak bývá, soupeř vykřesal z jedné nebezpečné akce maximum.

Do druhé půle jsme tedy nastupovali znovu za nerozhodného stavu, i když namotivováni povzbuzující týmovou poradou. Dlouho se nám nedařilo prolomit obranu soupeře, který houževnatě bránil, a ohrožoval naši branku kvůli naší občasné nekoncentrovanosti. Díky naší vytrvalosti a dobrému napadání ale přicházely chyby v rozehrávce protivníkova brankáře a zadní řady. Jednu z nich se nám podařilo využít, když po vybojovaném balónu levou nohou zvlnil síť náš věčně zraněný, ale dnes obstojně hrající, Adam Krejzl.

V závěru zápasu se hra začínala vyostřovat a přicházely ostřejší zákroky na obou stranách. Tlak hostů se stupňoval, ale nás dnes vzadu podržel skvěle chytající i rozehrávající Matěj Lačík a mohli jsme se radovat z těžce vydřeného vítězství.

Vyjádření zástupce kapitána týmu PK HUŇÁČ Tarase Vatrala:

Na dnešní zápas jsme se sešli v dost oslabené sestavě. Hned šest hráčů ze základu nám vypadlo z různých příčin. Papírově i tabulkově lepší soupeř se na nás sešel se třemi lidmi na lavičce.

Začalo se hned ve velkém tempu a dost vysokým presem před naší bránou. To rozhodilo náhradního gólmana, který si smolným zákrokem po šikovné střele z otočky útočníka Red Teamu, srazil míč do sítě. Utkání se tak pro nás od začátku nevyvíjelo úplně nejlépe. Vedoucí gól ale soupeře jakoby trochu uklidnil. Hra se vyrovnala, ne že by červení nehrozili, pár fantastických zákroků Guli předvedl, ale další gól do naší branky do přestávky nepadnul. Naopak Huňáč dokázal vyrovnat (kanonýr Kava) v závěru poločasu po šťastné tyči od konstrukce do gólmana a do sítě.

Druhé dějství se hrálo v našem podání spíše na udržení skóre. Soupeř se snažil více a dočkal se. Ve 46. minutě po nastřelení na bránu, míč prošel všemi hráči, po cestě ještě škrtl útočníka a náš gólman absolutně neviděl, kde je balón. Výsledkem byl nešťastný gól pro nás a do konce zápasu zbývající čas rychle utíkal. Ještě jedna loženka na naší straně byla. Po rychlém protiútoku Kalush šel skoro sám na bránu, po šikovné zasekávačce položil celou obranu včetně brankáře na zadek, ale přesně trefit otevřenou škvírku nedokázal. Škoda, nevadí, hlavu vzhůru! Za dnešní výkon nemáme žádné výčitky, naopak klukům velké díky! Soupeřům vzdávám hold, byli o něco lepší. Krásné utkání bez zákeřností!

Autoři: Tomáš Andrle, Radek Skuhra, Taras Vatral