• Rozhodčí: Sergej Greshnyakov
  • Konečný výsledek: 2:3
  • Nejlepší hráči podle rozhodčího: Michal Veverka (Sehranka), Martin Fürst (KV)

Zápas pohledem rozhodčího Sergeje Greshnyakova:

Týmy na nic nečekaly a od začátku začaly hrát ve vysokém tempu. První svoje šance měli hosté. Jmenovitě v 5. minutě Milan Šivic střílel ve své šanci nad bránu a hned vzápětí v 7. minutě střílel Martin Fürst vedle branky. Z prvního gólu se však radovali domácí. Při rozehrávce hostů zaváhal jejich brankář, který trefil dotírajícího Petra Hoška, od kterého se míč odrazil do brány - 1:0. Hosté však čekali na odpověď krátce. O pár minut později  tečoval neobvykle břichem Martin Fürst prudkou přihrávku do brány, brankář domácích dokázal zakročit, ale míč už byl celým svým objemem za brankovou čárou - 1:1. V 19. minutě se z vedení mohli radovat hosté. Matyáš Krutský našel krásným autem nabíhajícího Martina Fürsta a ten hlavičkou nedal z vápna brankáři šanci střelou do horního levého rohu - 1:2. V 21. minuté mohli hosté zvýšit svůj náskok, ale Martin Fürst ve své šanci o vstřelení hattricku už v prvním poločase střílel mimo. Na konci poločasu ještě ukázal svoje individuální schopnosti Milan Šivic, který obehrát dva hráče, ale neměl už sílu na pořádné zakončení, a tak poločas skončil - 1:2.

Ve druhém poločase nastoupili domácí se snahou zápas rychle vyrovnat. Ve 37. minutě z 15 metrů střílel Marek Teller, ale jeho střelu dobrým obranným zákrokem odrazil na roh David Řezáč.  Ve 39. se už Marek Teller radoval z vyrovnání, dostal se ke střele hlavou a umístil míč za bezmocného brankáře hostů 2:2. Poté se hra vyrovnala a šance byly vidět na obou stranách.  Nejprve Martin Fürst ve 42. minutě střílel z otočky mimo bránu. Hned poté ve 44. minutě  Michal Veverka ve své šanci z rohu střílel těsně nad branku. Ve 48. minutě měl domácí brankář závar ve vápně, ale dokázal všechny tři střely v krátkém sledu pochytat. V 51. minutě už se znova měnilo skóre. Milan Šivic ukázal svoji kvalitu a po rozehrávce rohového kopu uklidil míč prudkou střelou k tyči - 2:3. Domácí chtěli rychle odpovědět a za dvě minuty vyslal povedenou střelu z 25 metrů Michal Veverka, brankář však střelu zneškodnil. Do konce zápasu domácí svého soupeře zatlačili a snažili se vyrovnat, to se jim nepodařilo a naopak hosté byli nebezpeční z protiútoků. V 57. minutě šel dokonce Martin Fürst sám na brankáře, ale vstřelit gól nedokázal, a tak zápas skončil vítězně pro hosty.

Vyjádření zástupce kapitána týmu Královské Vinohrady Davida Řezáče:

Pro tým Královských Vinohrad je letošní sezóna jubilejní desátá. Po podzimní části soutěže hrozí, že by mohla skončit neslavným sestupem do „pralesa“. Pouhých osm vytěžených bodů z 11 podzimních kol je tristním výsledkem i při akceptaci faktu, že nemládneme a někteří z nás začali kynout do tvaru koblihy. Jasným cílem do druhé poloviny soutěže je udržet druhou ligu a vsadili jsme na tým, složený z "otců zakladatelů" a prověřených klubistů. Tahle strategie zatím nese své ovoce. V dohrávce s Daytonou jsme najeli na vítěznou vlnu, abychom o dva týdny opět Daytoně znechutili fotbal a vyhráli přesvědčivě 1:0. V cestě za třetí výhrou v řadě tentokrát stál tým Sehranky, kterému jsme měli co vracet po podzimní dehonestaci v poměru 3:11.

Utkání se odehrálo na umělém pažitu SC Koráb v podvečerní hodině. Tribuny nepraskaly ve švech, spíše se dá říci, že zely prázdnotou. To, že si pražané nenašli svou cestu na tribuny SC Koráb, se dá vysvětlit snad jen termínovou kolizí se zápasem Spartičky se Zbrojovkou Brno.

Zápas začal z naší strany v dobrém tempu a díky tomu jsme se opakovaně dostali do nebezpečného zakončení, leč v koncovce chyběla potřebná kvalita. Střely byly buď příliš slabé, nebo nemířily mezi tři tyče. A tak přišel trest.  Při jednoduché rozehrávce, lehce atakován soupeřem, se ve vinohradské bráně Miroslavu Olšákovi střetly myšlenky, aby svůj odkop nastřelil přímo do soupeře a prakticky si tak vsítil polovlastní branku. Sehranka se tak ujala vedení a náš do té doby vcelku dominantní projev zmizel a do konce utkání se nám už naší dominanci nepodařilo nalézt. Vyrovnání přišlo asi o 10 minut později, kdy z autového vhazování David Řezáč přesně našel hlavičku Martina Fürsta, který těsně procpal míč celým svým objemem za brankovou čáru. Velké uznání míří za fairplay gesto domácího brankáře. Jeho signalizace že se jednalo o regulérní gól, zásadním způsobem přispěla ke změna stavu na 1:1. Ještě jednou velký respekt! V první půli se nám ještě podařilo stav utkání otočit. Opět jsme se prosadili z autového vhazování a po hlavičce nikoho jiného než Martina "Murphyho" Fürsta jsme se ujali vedení. Murphy tak potvrdil svou dobrou střeleckou formu z tohoto týdne, když se o pár dní dříve trefil i v 2. PSMF lize za MAC Warrior.  První půle skončila tedy těsným vedením Vinohrad, ale ke spokojenosti mnoho důvodů nebylo.

Druhá půle již nabídla jen mizerný fotbal, plný nepřesností, nepohybu a dlouhých nákopů... Snaha o vyrovnání Sehranky se odrazila v ještě větší snaze o dobytí branky formou dlouhých míčů a zřejmě se jednalo o nakažlivou nemoc. Ihned jsme tento způsob "kombinace" začali vášnivě napodobovat a fotbal se změnil v překopávanou, dynamika ve statiku, Pelé se obracel v hrobě... Vyrovnání Sehranky přišlo z rychlého autového vhazování. Stav byl 2:2 a kurzy na vítězství byly rázem vyrovnané. Naštěstí bylo vyrovnání pro Vinohradské čmeláky impuls si vzpomenout na doby, kdy jsme byli ještě sršni, a následně několika povedenými kombinacemi jsme soupeře mačkali jak pověstný citron. Snaha byla odměněna v podobě gólu na zadní tyči. O těsném ale velmi důležitém vítězství rozhodl Milan Šivic, kterého by i věrní fanoušci měli problém po zimní pauze poznat…neboť nám během těhotenství své ženy očividně otěhotněl také. Bohužel, zatím neporodil. Suma sumárum se v historii malé kopané odehrálo mnoho lepších zápasů... Na to se anály však ptát nebudou a jediné co je důležité, jsou tři body, které Vinohrady urvaly.

Sehranka neměla o zápasové hodnocení v této podobě mj. z důvodů časového vytížení zájem, jejich pohled se nám tedy nepodařilo získat.