Nováček obral o body třetí tým minulé sezóny 1. ligy

12.09.2022

Vítejte v nové sezóně PKFL. Všem týmům přejeme mnoho fotbalových úspěchů, zábavu na hřišti a hlavně zdraví.

V úvodním kole na sebe narazil nováček 1. ligy PK Huňáč s letitými favority soutěže Borussií Dortšpunt.

Před samotným hodnocením zápasu, stojí určitě za zmínku netradiční postup PK Huňáč, který odehrál jen zimní turnaj a polovinu jarní sezóny, rovnou do první ligy. Na uvolněné nesestupové místo po týmu Nápoje, který se rozhodl své působení v 1. lize ukončit, jsme hledali náhradu. Oslovili jsme proto týmy na čelních nepostupových místech druhé ligy, nikdo však nabídku na posun do první ligy nechtěl využít. Ve vedení jsme vytipovali týmy, které měly ze sportovního hlediska kvalitu se v první lize neztratit a potřebnou bezúhonnost. Po interní diskuzi jsme se rozhodli pro PK Huňáč, který všechny požadavky splňoval, a hned první zápas v sezóně ukázal, že to byla dobrá volba.

PK HUŇÁČ / Borussia Dortšpunt

Vyjádření rozhodčího Michala Košťála:

Velice pohledné utkání hrané ve velmi rychlém tempu. Domácí hráči byli spíše sešikovaní před svou brankou a vyráželi do brejků. Hosté byli od úvodu hladovější po útočení, vytvářeli si velmi pohledné akce, které většinou končily na skvěle chytajícím brankáři domácích. Domácí hráči vyráželi do nebezpečných protiútoků, ale i hostující brankář měl svůj den, a tak zápas skončil remízou.

PKFL hráč utkání dle rozhodčího - Matěj Vlček

Vyjádření vedoucího PK Hunáč Tarase Vatrala:

Dnešní počasí pátečnímu fotbalu přálo. Bouřka v Kobylisích osvěžila vzduch, a borci mohli jít na věc. V prvním utkání elitní skupiny PKFL jsme vyzvali už tradiční ambiciózní  tým z TOP3 Borussii.  Věděli jsme, že soupeř hraje důraznější fotbal, je silný na balónu a trestá z brejku. Pro první poločas jsme zvolili taktiku hrát zodpovědně a opatrně, bránit na jistotu a přenechat soupeře tvořit. Byl to zápas plný soubojů, zákroků a individualit. Dortšpunt nás dokázal zatlačit až na malé vápno a minutu před koncem poločasu po klasické cloně dal Jagi jednoduchý gól.To byla pro nás studená sprcha.. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že  dnes nechceme prohrát. Žluto-černí snížili obrátky, bránit výsledek a hrozit hlavně z rychlých brejků.Huňáč stále navyšoval tlak a byl čím dál víc nebezpečnější v bráně vynikajícímu gólmanovi. Vyrovnání přišlo trochu se štěstím. Po ráně z dálky Udut lehce tečnul míč, který nabral  opačnou rotaci, čímž oklamal gólmana i obranu soupeře. Pak jsme zahrozili ještě dvěma tyčkami,jedná šyba která vytáhl Čapajev. Škoda, že se nehrál ještě jeden poločas. V tomhle zápase mohl vyhrát každý, klobouk dolů před soupeřem.

Vyjádření vedoucího Borussie Dortšpunt Leona Petrů:

První půle byla v naší režii a měli jsme spoustu šancí na gól. Kombinace byly opravdu hezky vymyšlené, byla radost se na ně koukat, ale bohužel jsme do poločasu získali jen jeden gól. Soupeř hrál na nákopy dopředu, ale my jsme byli v obraně pozorní a zachytal nám i gólman. Druhá půle už byla více vyrovnaná, soupeř hrozil z brejků a nákopů. Pak přišla střela celkem z dálky, teč našeho hráče však zkomplikovala našemu gólmanovi chycení, byla pouze vyražezena nahoru a pokus ji vytěsnit ven skončil v naší bráně 1:1. Plichtou pak celý  duel i skončil. Parádní novou posilou, za niž jsem ohromě rád je  Pavel Slánský, který přišel z Vyhaslých hvězd, a zahrál opravdu na výbornou. Pochvala ale patří i všem ostatním hráčům za jejich výkony v tomto zápase.