• Sobota 18.3.2023 17:00 Koráb
  • Rozhodčí: Taras Vatral
  • Konečný výsledek: 3:3

Zápas pohledem rozhodčího Tarase Vatrala:

Dnešní utkání doprovázelo nádherné jarní počasí. A tak se šlo na věc s lepší náladou, která možná úplně nepanovala na lavičce hostů, kteří se sešli jen taktak v 5+1.

Hned ze začátku o něco lepší “Promile” zahrozily dnes perfektně chytající gólmankou Šolcovou. Právě ona byla tou, která dirigovala svojí obranu, a stručně napovídala spoluhráčům v kritických okamžicích. Po odrazu útoku hostujících domácí borci ukázali, že fotbal hrát umějí. Povedlo se jim vsítit gól po chybě v obraně, šťastným střelcem se stal Hrouda. Poté se hra vyrovnala a hrálo se převážně ve středu hřiště, což vyhovovalo Republice. Ještě do poločasové přestávky každé z mužstev dokázalo skórovat. Na straně domácích se trefil Zoubek a za hosty Václav Jisl. Poločas skončil za stavu 2:1 pro domácí a šlo se do šaten.

Po změně stran převzali iniciativu hosté a zatlačili soupeře na jejich vápno. Domácím R.I.P. zbyla taktika “na brejky”, se kterou byli docela úspěšní. Po jednom takovém padl krásný gól, jehož autorem byl znova Hrouda. Mezitím dostal žlutou Leffler za nešikovný skluz. Hosté nic nevzdávali a sáhli si až na dno svých sil. Dvěma brankami vyrovnali stav utkání (znova Jisl a Kubík), urvali cenný bod a utekli porážce.

Klobouk dolů za fair-play v podání obou celků.

Vyjádření kapitána týmu R.I.Publica United Karla Zoubka:

Sobotní odpoledne přichystalo ideální podmínky pro fotbal. Koráb, kde jsme v zimní části odehráli pár zápasů na sněhu a ledu, byl tentokrát zalitý sluncem. Jaro je konečně tady. Náš tým se sešel v tradiční sestavě, jejíž jádro poslední dobou drží pevně pohromadě: šest hráčů do pole + dva na střídání.

Před výkopem tedy panoval optimismus. Se soupeřem jsme na tom bodově byli naprosto shodně, tudíž jsme cítili, že máme šanci sehrát vyrovnanou partii a výsledek překlopit na svou stranu. Následující průběh to však potvrdil jen částečně.

V prvním poločase jsme byli, troufám si říct, lepší, vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel se projevila naše dlouhodobě nízká produktivita. Nemohoucnost v koncovce paradoxně prolomil až soupeřův gól, jímž se dostal do vedení 1:0. Po něm jsme se i my konečně dokázali prosadit: dvěma slepenými góly nás ještě před přestávkou dostal do vedení Víťa Hrouda, náš loňský nejlepší střelec.

Po pauze se prohodily strany, a jak to tak někdy bývá, góly i dál padaly hlavně do jedné branky – v tu chvíli to bohužel byla ta naše. Z rychlého protiútoku soupeř srovnal, a vzápětí se mu navíc povedlo doklepnout dlouhý nákop. Rázem byli ve vedení Dvojpromileboyzz. Jestli se ale můžeme za něco v zápase pochválit, byla to reakce na nepříznivý vývoj. I tentokrát jsme po obdrženém gólu dokázali zapnout a silou vůle dotlačit jeden míč za soupeřova gólmana – střela do tyče se odrazila ke kapitánu Karlu Zoubkovi, který ji pohotově uklidil, a ještě si tak vylepšil svoje letošní osobní maximum v tabulce střelců.

Škoda jen, že už pak na něj nikdo nedokázal navázat. A že šance byly! Minimálně dvakrát jsme netrefili úplně prázdnou branku, což nás v konečném součtu stálo cenné dva body.

Zdá se, že výsledek 3:3 je nám v zápasech proti Dvojpromileboyzz souzený. Dopadlo tak naše první klání na podzim, a i tentokrát se skóre přelévalo ze strany na stranu tak, aby se nakonec ustálilo přesně uprostřed.

Vyjádření kapitána týmu Dvojpromileboyzz Petra Pavlíčka:

Do zápasu jsme vstupovali pouze v šesti bez možnosti střídání, ale přesto se nám podařilo dát první gól. Po vstřelené brance jsme se stáhli, soupeř byl nebezpečnější a na naši neaktivitu jsme doplatili dvěma inkasovanými góly na konci prvního poločasu.

Druhou půli jsme začali opět pasivně, v brance nás ale několikrát perfektně podržel Vilém Valenta. Naději na 3 body nám dal Vašek Jisl, když dvěma rychlými góly otočil stav utkání. O vedení jsme ale vzápětí přišli a zápas se dohrál za nerozhodného stavu.

Celkově myslím, že remíza byla odpovídající průběhu utkání, my ji teda v šesti lidech určitě bereme všema deseti.