Na Bayer Leverkusen vyrazil i loňský mistr naší ligy

20.03.2024

Poslední, kdo se na výlet na Bundesligu jako odměnu za vítězství v soutěži vydal, byli zástupci loňského mistra, BK Roury Fellas. Do třetice se jelo na Bayer Leverkusen, a že má aktuálně vedoucí tým tabulky formu a zážitek to byl nezapomenutelný, potvrzuje i Jan Boháč, který se s námi o střípky z výletu podělil.

„V pátek, 23.2., jsme vyrazili okolo 11:00 z Prahy směr Kolín nad Rýnem, protože jsme zjistili, že tam jsou zajímavější místa, a je to od Leverkusenu  kousek. Cesta byla příjemná, i se zastávkami jsme na místo dorazili okolo 17. hodiny a ubytovali jsme se v krásném bytě za rozumnou cenu přímo v centru Kolína. Uberem jsme během 20 minut dorazili ke stadionu přímo k sektoru, do kterého jsme měli lístky. Stadion byl opravdu nádherný a moderní. Dorazilo 30 tisíc diváků, takže atmosféra byla strhující, a i když poprchávalo, tak jsme byli v suchu. Trochu nás mrzelo, že od začátku nehrál Schick ani Hložek. Nicméně to dlouho netrvalo a Xhaka nádhernou střelou zpoza vápna překonal brankáře Mohuče a stadion se otřásal v základech. Hosté po chvíli vyrovnali a skóre se neměnilo až do poločasu. V 56. minutě nastoupil Patrik Schick a krátce po jeho příchodu šel Leverkusen do vedení po trochu šťastné trefě a nešikovnosti brankáře hostů. Emoce hráčů pracovaly a v 80. minutě padla i červená karta na straně hostů. Leverkusen už si vedení udržel a na pár minut naskočil i Adam Hložek, takže jsme si zápas užili od začátku do konce. I cestou ze stadionu ještě fanoušci skandovali a slavili. Super zážitek.

Druhý den jsme ještě jeli do Stuttgartu. Krásné město s historií. Zjistili jsme, že je tam muzeum Mercedesu a využili jsme toho. Přespali jsme v hotelu a plní nadšení jsme se vrátili zpět domů.“

Věříme, že díky partnerům soutěže, firmě Czech Sport Travel, se budou v příštím roce podívat na evropské soutěže i další zástupci PKFL. Kdo to bude, na to si ještě počkáme, protože aktuálně je boj o vítězství v letošním ročníku ještě otevřený.

Autoři: Jan Boháč, Barbora Klečková