Modřany zažily gólové hody

08.11.2022

Do nedělního utkání nastoupili domácí bez obou svých brankářských opor a v průběhu zápasu si museli poradit i s vyloučením jejich zastupujícího brankáře. Přesto se nenechali hosty zaskočit a celý zápas měli pod kontrolou.

Modřanský svině / BTW Krč fm

• Neděle 6.11.2022 19:00 SK Modřany
  • Rozhodčí: Filip Černý​
  • Konečný výsledek: 10:4
  • Nejlepší hráč podle rozhodčího: Tomáš Vodrážka ml.

Zápas pohledem rozhodčího Filipa Černého:

V nedělním sychravém počasí se proti sobě postavili podle názvu blízcí sousedé z pražských čtvrtí, Modřanský svině a Btw Krč fm.

Od začátku zápasu byla viditelná převaha a větší technická vybavenost domácích, kteří diktovali tempo hry, a byli silnější na míči. Hned trojice domácích hráčů (Šídlo Milan, Vodička Martin a Vodrážka Tomáš ml.) v prvním poločase, který skončil 6:1, dosáhla dvou gólů a byla jen otázka času, který z nich dovrší hattrick jako první.

K překvapení zmíněné trojice se jako první hattricku, a dokonce čistého, dočkal hráč Jan Bazal, který v druhém poločase navýšil skóre již na 9:1. V 47. minutě však domácí gólman Leo Marku chytil střelu ještě mimo pokutové území a obdržel červenou kartu. Hosté z následného přímého kopu snížili a síly na hřišti se vyrovnaly. Krč však v posledních 13 minutách dokázala pouze korigovat skóre na konečných 10:4.

Celý zápas se nesl v přátelské atmosféře, do které rozhodčí píšťalkou musel zasahovat pouze výjimečně. Modřanský svině projevem své hry určitě mohou pomýšlet na boj o přední příčky v 2.B lize.

Vyjádření kapitána týmu Modřanský svině Milana Šídla:

Na zápas jsme se sešli v jedné z našich nejsilnějších sestav, i když chybělo pár jmen.

První poločas jsme začali hrát velice aktivně a snažili se rychle dostat za obranu soupeře. Bylo to těžké, jelikož soupeř na nás moc nevylézal. I tak jsme měli dost šancí a i hezkých kombinačních akcí. Soupeř hrozil převážně jen z rychlých brejků po našich ztrátách, se kterými si poradil náš brankář. Bohužel ani jeden z našich brankářů nemohl, a tak musel chytat náš tvůrčí středopolař Leo Marku. Už pár zápasů odchytal, a tak jsme věděli, že se o něj můžeme opřít.

Do druhého poločasu jsme šli opět aktivně. Po pár minutách jsme trošku ustoupili z aktivity, a tak měl soupeř více šancí nás ohrozit. Bohužel náš brankář zahrál rukou mimo vápno, rozhodčí neotálel a ukázal červenou kartu. Museli jsme rychle vyřešit hráče na post brankáře a toho se ujal Filip Podobský, který dostal 3 góly. Jsme rádi, že s námi začínají hrát pomalu i mladší kluci z SK Modřan, a mohou tak nakouknout do dospělého fotbalu.

Musím vyzdvihnout chuť a zápal pro hru Tomáše Vodrážky ml., který nevypustí jediný míč, a tak za mě má zaslouženou hvězdičku.

Vyjádření kapitána týmu BTW Krč fm Vojtěcha Svobody:

Zápas se odehrál v přátelském, až žertovném duchu. Domácí v jasné převaze a přesném zakončení nepřeháněli obranu, takže hosté zůstali nezlomeni. Koncem zápasu po vyloučení brankáře domácích, jenž bez brýlí chytal mimo vápno, přidali hosté ještě dva čestné úspěchy. Zejména branka střídajícího brankáře a šedesátidvouletého kapitána hostí Josefa Basíka stojí za vyzdvihnutí. Sudí bezchybný.