• Rozhodčí: Tomáš Andrle
  • Konečný výsledek: 1:2
  • Hráč zápasu podle rozhodčího: Filip Podobský

Zápas pohledem rozhodčího Tomáše Andrleho:

K zápasu o čelo druhé ligy skupiny B nastoupily týmy "Snow Kids" vs. "Modřanský svině" ve velmi příznivých meteorologických podmínkách - sem tam zafoukal ostřejší vítr, který kazil jinak téměř ideální podmínky pro fotbalové utkání…

Důležitost utkání si zřejmě uvědomovali hráči obou týmů, kteří se tentokrát objevili v kádru a zasáhli do utkání - zvolená taktika spočívala v důsledné obranné činnosti, kvůli které se útočné akce soupeřů "rozbíjely" daleko před pokutovým územím. Mírnou územní převahu si již v průběhu prvního poločasu vynutily "Modřanský svině", které těžily z individuálních dispozic a sehranosti jejich hráčů; na vyložené šance se však muselo vyčkat až do poloviny první půle, kdy se v rozmezí dvou minut podařilo hostům překonat obranný val domácích hned dvakrát - napoprvé ve 14. minutě, kdy se po vydařené akci prosadil Milan Šídlo, napodruhé pak v 16. minutě zakončoval pěknou fotbalovou akci Tomáš Vodrážka. Než se domácí oklepali z dvojitého direktu, dospěl první poločas ke svému závěru…

Druhý poločas nabídl velmi obdobný obraz hry, přičemž snaha domácích byla korunována snížením po nařízeném pokutovém kopu - střelu ze značky pokutového kopu sice stačil gólman hostů vyrazit, ovšem odražený míč se obloukem snášel před bránu, kde jej přímo ze vzduchu hlavou do brány nasměroval Yura Vezhdel, a překonal v té chvíli bezmocného brankáře. Od té chvíle se úsilí domácích ještě zintenzivnilo, nicméně většina jejich pokusů ztroskotala na bezchybné obraně hostů - pokud nějaká střela pronikla až bráně, poradil si s ní hostující gólman. Posledních cca patnáct minut utkání tak šlo o to, zda se domácím podaří srovnat, anebo hostům navýšit skóre na dvougólový rozdíl, a zápas de facto rozhodnout.. Přes veškeré úsilí obou týmů se však nenaplnil ani jeden z uvedených scénářů - ani jednomu z nich se již branku vstřelit nepodařilo, proto se závěrečný součet zastavil na konečných 2:1 ve prospěch hostujících "Modřanských sviní"..

Vyjádření kapitána týmu Modřanský svině Jiřího Henka:

Nedělní zápas jsme očekávali opět silný tým Snow Kids, se kterým jsme hráli první zápas 4:3.

1. poločas byl plný soubojů a z obou stran tvrdý, kdy si oba týmy nedaly nic zadarmo.

Ve 2. poločase nás podržel brankář Stehno a pomalu jsme si dokráčeli pro 3 body a k upevnění prvního místa tabulky…Škoda jen, že jsme nepřidali více gólů a nedohráli zápas v klidu, pohodě.

Velkou pochvalu si zaslouží naši dorostenci z Modřan, kteří i přes svůj věk zvládají tempo a úroveň hry.

Vyjádření kapitána týmu Snow Kids Michaela Málka:

Na zápas za pěkného jarního počasí jsme se sešli v početné sestavě, přestože nám chyběli někteří tradiční střelci a opory. Přesto jsme nastoupili odhodlaní první zápas jarní části vyhrát a vrátit Modřanským sviním porážku 4:3 z podzimní části.

Díky agresivnímu hernímu stylu soupeře jsme od začátku věděli, že bude nutné vycházet z dobré obrany a trestat jakoukoliv příležitost, která se naskytne v útoku. Přesto, že jsme byli první polovinu na míči častěji a nebezpečnější než soupeř, skóre první půle dopadlo opačně. Po několika promarněných šancích dobře technicky vybavený Milan Šídlo využil špatného přebrání naším týmem a podařilo se mu dobrou kombinační hrou poprvé skórovat. Tlak našeho týmu se stupňoval, z čehož však pramenila pouze další chyba, kterou soupeř rychlým breakem potrestal a stanovil tak skóre prvního poločasu na 2:0.

Druhá půle začala výrazně opatrněji ze strany soupeře, který se soustředil spíše na obranu. Navíc se ve velké míře projevilo stoupající napětí a agrese z obou stran, výrazně podněcovaná velmi nepřesvědčivým výkonem rozhodčího, který svými na obě strany slabými výroky výrazně přiléval olej do ohně. Skvělou hrou našeho gólmana se nám dařilo držet soupeře na uzdě a nedovolili jsme mu skórovat. Na začátku poločasu došlo k zákroku v pokutovém území na Lukáše Materu, po kterém rozhodčí nařídil pokutový kop, kterého se ujal Vasyl Karaslai. Soupeřův gólman skvělým zákrokem rychlou pokutovou střelu vytěsnil, na dorážku hlavou Yuri Vezhdela však byl krátký. Zbytek zápasu se již odehrával v hektickém tempu, nahoru dolů, jediní, kdo skutečně vyčnívali, byli gólmani obou týmů.

Hra byla velmi kouskovaná, plná faulů na obou stranách, zvláštních rozhodnutí rozhodčího, rasistických a xenofobních urážek mířených na naše ukrajinské spoluhráče. Přes závěrečný tlak se nám vyrovnávací branku vsítit nepodařilo.