LitrpůlFC v útoku na průběžné vedení v tabulce nezaváhal

22.11.2022

Hřiště Na dlouhém lánu v 10. kole ani jednomu domácímu týmu 3.A ligy nepřálo. Ve všech třech zápasech odcházeli domácí s šestigólovým přídělem. To byl případ i Sešrotuj bábu taky, které poměrně jednoznačně spláchl LitrpůlFC.

Sešrotuj bábu taky / LitrpůlFC

• Neděle 20.11.2022 17:00 Na dlouhém lánu
  • Rozhodčí: Filip Černý
  • Konečný výsledek: 2:6

Zápas pohledem rozhodčího Filipa Černého:

Pod taktovkou vítěze Poháru UEFA 2007/08 a Superpoháru UEFA 2008 Radka Šírla, který odehrál celý zápas, a otevřel skóre svojí levačkou, LitrpůlFC dominoval a poločas ovládl 0:4. Občasné šance Sešrotuj bábu taky skvělými zákroky zneškodnil chytající Kovář, nebo faulem obrana před ním.

V druhém poločase, když už to vypadalo, že gólman Kovář udrží čisté konto, se i domácí dočkali, a to hned dvou branek. Stejný počet však dali i hosté, a tak se z rozdílu o 4 góly v poločase nic nezměnilo, a zápas skončil 2:6.

Hvězda utkání za Sešrotuj bábu taky: Pšenčík Jan - nebýt jeho zákroků, rozdíl v skóre by byl ještě vyšší.

Hvězda utkání za LitrpůlFC: Kovář Matěj - skvělé zákroky podpořil i jedním gólem.

Vyjádření kapitána týmu Sešrotuj bábu taky Vítka Mičkeho:

No co k tomu dodat. Prostě jsme od Litrpůlu dostali na prdel. Nebudem se tu vymlouvat na to, že při nás nestálo štěstíčko nebo, že byl sudej tejden. Zkrátka to natvrdo přiznáme - byli jsme v neděli horší a nula bodů si zasloužili. Litrpůl si nás většinu času vodil, byl agresivnější a hlavně i krutě efektivní v koncovce. A zatímco my jsme vepředu zahodili tři čtyři tutovky někam na Bořislavku k metru, náš gólman lovil míč ze sítě už po jejich první tvrdší střele. Což je ale chyba celýho našeho mančaftu, pouštěli jsme ty litrpůlský borce k naší bráně až moc snadno a měli jsme je trochu víc pokopat a znepříjemnit jim to.

Ke konci jsme dva gólíky dali a trochu tím napravili to odporný skóre. A tak se aspoň náš Michal na oslavu té nekompromisní placírky do šibenice posléze parádně setnul v restaurantu U Dandů. Berme to s klukama jako teaser na jarní odvetu. Před ní dostaneme v týmu plošný celibát a zákaz kopulace aspoň tak měsíc dopředu, ať se pak naplavený testosteron přetaví do ryzí fotbalové pomsty, kde už snad Litrpůlu sešrotujeme mámu, tátu, dědu i bábu. Tak se těšíme!

Za tým LitrpůlFC hodnotili zápas kapitán Daniel Šírl spolu se svým zástupcem Lukášem Vernerem:

Do utkání jsme šli s taktikou, že chceme dominovat, a diktovat tempo hry. Během prvních šesti minut hra nenabídla mnoho šancí. Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný, vzhledem k důležitosti tohoto utkání. Od sedmé minuty už jsme to byli my, kdo začal přebírat otěže zápasu a udávat ráz hry, díky čemuž se nám podařilo vsítit první branku, o kterou se postaral ranou ze střední vzdálenosti Radek Šírl. Tento gól nás dostal na koně a bylo nás plné hřiště. Po vstřelené brance jsme ještě více zvýšili aktivitu a napadali rozehrávku soupeře už u jejich brány, a soupeři dělalo velké potíže vyrovnat se s naši nátlakovou hrou. Díky naší aktivitě nám byla odměnou druhá branka, o kterou se postaral brankář Matěj Kovář, který vypálil skoro z poloviny hřiště. Jednou z dalších taktických věcí, kterou jsme chtěli aplikovat, bylo hrát s gólmanem hodně vysoko, a tím zavřít soupeře na jejich polovině. Toto se nám perfektně dařilo. Po jednom z ojedinělých kontrů soupeře nás podržel Matěj Kovář, který se blýskl proti samostatnému úniku útočícího hráče soupeře. Do konce poločasu jsme přidali další dvě branky, o které se postarali Petr Kouba a Ondřej Vobořil a poločas tak skončil výsledkem 0:4.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít s tím, že budeme pokračovat v naší aktivní hře, a navýšíme tak skóre zápasu. To se nám celkem brzy podařilo a ve 37. minutě  skvěle hrající Radek Šírl obešel tři hráče a přesnou kolmicí našel Lukáše Vernera, který zavíral zadní tyč a navýšil tak skóre zápasu na 5:0. V zápětí jsme soupeře dorazili šestým gólem po skvělé spolupráci Ondřeje Vobořila s Matějem Marečkem. Za stavu 6:0 jsme přestali hrát a naší laxností jsme obdrželi v závěru utkání dvě branky. Tímto bychom chtěli vyzdvihnout soupeře, který to i přes velice nepříznivé skóre nezabalil. Dále bychom chtěli vyzdvihnout, že i když se hrálo o první místo, tak se celý zápas nesl v duchu fair-play.

Tento výsledek, který nás dostal do čela tabulky, je pro nás velkým zadostiučiněním, jelikož to s naším týmem na konci minulé sezony nevypadalo vůbec dobře. Muselo dojít k nuceným odchodům z týmu, protože někteří jedinci nedokázali upřednostnit týmové výkony před individuálními, a přinášeli do týmu negativní atmosféru. Tato skutečnost nás jako tým hodně semkla a následně jsme velmi kvalitně doplnili tým, který drží při sobě.

Závěrem bychom chtěli poděkovat celému týmu, který táhne za jeden provaz a výkonnostně roste. Do budoucna přejeme soupeři hodně štěstí.