LitrpůlFC v přímém souboji o vítězství v lize triumf ze svých rukou nepustil

LitrpůlFC / Sešrotuj bábu taky

• Neděle 11.6.2023 Koráb
  • Rozhodčí: Marek Řeháček
  • Konečný výsledek: 3:1
  • Nejlepší hráči podle rozhodčího: Martin Žižka (LTFC), Matěj Gregor (Sešrotuj bábu)

Zápas pohledem rozhodčího Marka Řeháčka:

Do utkání dvou nejlepších mančaftů 3.A ligy, dle počtu získaných bodů, vstoupily oba celky velmi opatrně a disciplinovaně, aby svému soupeři neposkytly příliš mnoho prostoru k vytvoření si vyložené brankové příležitosti. Míč na svých turfech drželi v průběhu prvního dějství více hráči domácího LitrpůluFC, avšak k výraznějšímu ohrožení Pšenčíkovi branky se nedostali.

Úvod druhé půle se nesl v obdobném duchu, který však narušila minuta 44. V té byli účastníci utkání přítomni jednomu velmi nesportovnímu momentu ze strany kapitána LitrpůluFC, Lukáše Vernera. Ten důrazně rozporoval verdikt hlavního sudího, za což byl po opakovaných protestech po zásluze oceněn žlutým kartonkem.

Hra po této estrádě pokračovala za bezbrankového stavu do 48. minuty, v níž se po odražené střele z levé strany dostal k míči zhruba 6 metrů od branky Martin Žižka, a míč poslal nechytatelnou ranou přesně k bližší levé tyči branky hostí (1:0). Sešrotuj bábu taky bylo nuceno po inkasované brance otevřít hru, za což pykalo druhou obdrženou brankou o minutu později, tedy v minutě 49. V té kontr 2 na 1 podnikla dvojice Tomáš Řápek - Radim Kochman, kdy druhý jmenovaný zužitkoval u levé tyče přihrávku Tomáše Řápka z pravé strany, střelou do odkryté části branky (2:0). Týmu Sešrotuj bábu taky se podařilo zdramatizovat závěr klání v 52. minutě, kdy se jiskřičku naděje podařilo vykřesat Matěji Gregorovi, který byl u konce pohledné kombinační akce svého týmu (2:1). Poslední slovo měl nakonec opět domácí LitrpůlFC dvě minuty před koncem duelu, když se Radim Kochman zpoza vápna odhodlal ke střele, trefil svého spoluhráče Tomáše Řápka, od nějž se míč odrazil za záda bezmocného Pšenčíka v brance hostí (3:1).

Konečný stav 3:1 pro LitrpůlFC je zaslouženým vyústěním zlepšené produktivity v samotném závěru zápasu. Tímto výsledkem si domácí navíc s předstihem zajistili první místo v ligové tabulce.

Komentář kapitána týmu LitrpůlFC Daniela Šírla:

Ve 21. kole 3.A ligy nás čekal zápas s druhým celkem tabulky. Jednalo se tak o přímý souboj o ligové čelo. Před zápasem nám hrálo do karet skoro všechno, tříbodový náskok, který jsme si drželi po celou sezónu, vzájemný zápas a také domácí prostředí, ve kterém jsme po celou sezónu ještě neprohráli. Ve slunném poledni, které nám přímo nabízelo ideální podmínky pro fotbal, mohlo utkání začít.

V prvním poločase oba celky hráli hodně zodpovědně a nikdo nechtěl udělat chybu.

I přesto si dovolím říct, že jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Ve 20. minutě se dostal za obranu Martin Žižka, který svedl souboj s hostujícím obráncem, kdy si poradil dle našeho názoru čistě, pohotově zakončil a překonal brankáře hostů. Radost z gólu překazil až verdikt hlavního sudího p. Řeháčka, kdy regulérní gól odvolal, a jako důvod uvedl, že domácí hráč si počínal nedovoleně. (Úder loktem). Větší šance první poločas nenabídl, když už ano, vynikli brankáři na obou stranách.

Druhý poločas už přinesl svižnější a kombinační fotbal. O první gólovou radost se postaral Martin Žižka, který svou pravačkou vyslal nechytatelnou střelu k bližší levé tyči, a přiblížil nás tak k vytouženému mistrovskému titulu. (1:0)

Po inkasované brance soupeř musel jít do rizika a byl nucen otevřít hru. Což se jim vymstilo asi o dvě minuty později, kdy se dvojice Tomáš Řápek a Radim Kochman  dostala do slibného brejku, a právě druhý jmenovaný propálil hostujícího brankáře. (2:0) Hosté se ale navzdory nepříznivému výsledku nevzdávali a v 52. minutě vykřesal jiskřičku naděje Matěj Gregor, kdy vsítil kontaktní branku na 2:1.

Pár minut před koncem utnula naději hostů na bodový zisk opět dvojice Radim Kochman a Tomáš Řápek, kdy prvně jmenovaný poslal tvrdou střelu, která měla pozdravit hostujícího brankáře, ale i díky šťastnému odrazu od zad Tomáše Řápka, skončil míč za zády bezmocného brankáře hostů. Po konci utkání vypukla euforie ze zisku prvního mistrovského titulu a oslavy pokračovaly v plném proudu.

Jedinou kaňkou zápasu zůstalo nepochopitelné rozhodnutí sudího Řeháčka, kdy i po přiznaní soupeře a následném opravení i svým asistentem, hlavní sudí trval na svém mylném verdiktu, což neslo za následek úsměvné reakce všech přihlížejících.

Chtěli bychom ještě poděkovat soupeři, kdy se celý zápas nesl v duchu fair-play. Několik zásadních chyb hlavního sudího, které v zápase udělal, tak se obě strany vždy přiznaly podle pravdy. Za což soupeři patří obrovské poděkování.