Les Rustiques se rozloučili s kapitánem výhrou

29.11.2022

 

Nedělní zápas v Kobylisích nepostrádal takřka nic. Nechybělo krásné počasí, napínavá hra, kdy se výsledek přeléval ze strany na stranu, ani gól loučícího se kapitána korunovaný vítězstvím jeho týmu. 

Diggers / AC Les Rustiques

 

  • Neděle 27.11.2022 13:20 Kobylisy
  • Rozhodčí: Miroslav Lach
  • Konečný výsledek: 2:3
  • Hráč zápasu podle rozhodčího (best player): Juan Garcia

 

Zápas pohledem rozhodčího Miroslava Lacha:

 

Za pěkného počasí se hrál fotbal, který přinesl spoustu pěkných akcí a soubojů. Začátek byl opatrný, soupeři se seznamovali a čekali na chybu protivníka. Hosté měli mírně navrch, ale gól dali až ve 20. minutě. Diggers zabrali, ale všechny šance pochytal gólman hostů Lehečka.

Druhý poločas přinesl tlak domácích, ze kterého vyrovnali z penalty. Domácí se více pouštěli do útočení, a to jim přineslo po pěkné akci vedení. Hosty s horkou krví to rozladilo a začali se více věnovat hráčům domácích než míči. Po dvou žlutých kartách pochopili, že tudy cesta nevede a začali znovu hrát fotbal. Zlom přišel pět minut před koncem zápasu, když obránce domácích, jinak výborně hrající Chalupa, udělal chybu a přihrál hostujícímu hráči, který úplně sám před brankářem vyrovnal. Když už se hrálo před koncem opatrně, přišel v poslední minutě přímý kop pro hosty. Zeď domácích měla díru, kterou našel hráč hostů a krásnou střelou rozhodl zápas. Domácím už nezbyl čas na vyrovnání. 

 

Vyjádření kapitána týmu Diggers Matouše Neužila:

Za nádherného slunečného odpoledne nás čekal první tým tabulky. Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran, po chvilce jsme ale zjistili, že technická a rychlostní převaha jsou na naší straně a začali jsme tak obléhat obranu soupeře. V prvním poločase jsme měli více ze hry, přesto po hezké individuální akci šel soupeř do vedení a do druhého poločasu jsme tak nastupovali za nepříliš příznivého stavu 0:1. 

Cítili jsme však, že je obrat více než reálný. To se nakonec ukázalo být pravdou, když jsme nejdřív trochu šťastným gólem vyrovnali stav, a následně jsme z penalty odskočili. Následovaly další šance, ale skvěle chytající brankář hostů byl proti. A tam, kde byl i on krátký, zvonila několikrát konstrukce. Troufnu si říct, že jsme v druhém poločase už byli výrazně lepším týmem, zejména se začal projevovat rozdíl ve fyzické připravenosti obou týmů. Ledovou sprchou tak bylo šťastné vyrovnání soupeře z velmi náhodné akce po hrubce v naší obraně několik minut před koncem. Zápas pak korunoval gól na 2:3 z přímého kopu, který přišel z brejku poté, co jsme neproměnili svou velkou šanci. Zkrátka “nedáš, dostaneš” v plné parádě. Myslím, že minimálně remíza by byla o mnoho spravedlivější, ale to už je fotbal. Nakonec musím hostům za zápas poděkovat, mělo to náboj i tempo, jaké by zápasy o první příčky tabulky měly mít. Tentokrát byli šťastnější oni, v odvetě to už jistě bude jinak.

Celkově musím říct, že podzim se velmi vydařil. Jako nováček 2. ligy jsme do sezony vstoupili s očekáváním tuhých bojů o střed tabulky. Nakonec jsme vlastně prohráli jen jedno hrané utkání. Ve všech zápasech jsme ukázali, že tu můžeme hrát s kýmkoliv, a troufnu si říct, že jsme povětšinou měli zápasy pod vlastní kontrolou. Zejména nám po celou dobu výborně funguje obrana, jištěná výborným Čendou Ryklem v brance. Za devět odehraných utkání jsme inkasovali jen sedmkrát a soupeře jsme po většinu času k ničemu moc nepustili, což se ukázalo i dnes, kdy si soupeř za celý zápas vyloženou brankovou příležitost vypracoval jen jednu. Celkově jsem s našimi výkony více než spokojen a moc se těšíme na jarní část, do které snad vletíme s ještě větším klidem než do velmi vydařené podzimní. 

 

Vyjádření kapitána týmu AC Les Rustiques Alana Lujana:

Poslední kolo první poloviny sezóny přineslo skvělý zápas mezi dvěma soupeři z horní poloviny tabulky 2.B ligy: Diggers vs AC Les Rustiques.

Během 1. poločasu si oba týmy vyměnily pár útočných a obranných akcí, na které ale brankáři skvěle odpověděli. Zápas byl opravdu vyrovnaný, dokud tým AC Les Rustiques nedal okolo 20.minuty gól díky Juanu Garciovi. Do konce 1. poločasu se již nic moc nezměnilo a do 2. poločasu šli s převahou hosté.

Ve druhém poločase se dynamika hry proměnila. Diggers začali od 1. minuty neúnavně útočit, což přineslo pozitivní výsledek, protože zápas vyrovnali v 10. minutě. Po dobrém tlaku a zotavení ve středu pole a chybě obránce Les Rustiques skóroval Allen Garuba. Vyrovnání dalo Diggers ještě větší impuls k dalšímu útočení a hosté se v tuto chvíli drželi pouze v obraně. Pouhých 5 minut po vyrovnání byli Diggers odměněni penaltou za dotek rukou hráče hostů po rohovém kopu. Podařilo se jim proměnit parádní střelu těsně vedle brankáře, který dobře odhadl, ale nedokázal zasáhnout.

Za stavu 2:1 ve prospěch domácích se hosté přesvědčili, že musí jít do remízy se vším, co mají, ale zanechávali obrovské prostory v obraně. Diggers naštěstí nedokázali navýšit rozdíl, i když k tomu dostali poměrně dost šancí. Brankář Les Rustiques, Michal Lehečka, držel tým „při životě“. Nakonec se hostům podařilo ve 25. minutě vyrovnat po vhazování a sérii odrazů nebyli obránci schopni odvrátit míč. Ignacio Gabiola skóroval trochu s pomocí brankáře, který udělal nešťastnou chybu a nedokázal míč zastavit. Za stavu 2:2 do konce zbývalo pouhých 5 minut.

Pouhou minutu před koncem kapitán AC Les Rustiques naposledy zaútočil, když byl těsně před střelou faulován přímo u brankoviště. Brankář Diggers postavil zeď. Postavil se vedle ní a kryl celou branku, pro míč téměř nebyl prostor. Velmi přesná a prudká střela od kapitána Alana Lujana však poslala míč do sítě a dostal svůj tým do vedení 2:3. Už nezbývalo mnoho času, a přestože Diggers ještě měli pár šancí na vyrovnání, obrana visela napevno a vítězství připadlo hostům. AC Les Rustiques vyhrálo opravdu cenné a také emotivní vítězství, a to nejen kvůli výhře na poslední chvíli, ale také proto, že střelec poslední branky, kapitán Alan Lujan, odehrál svůj poslední zápas po 5 letech účasti v PKFL. Není lepší způsob, jak odejít do důchodu!smiley

Celkově vzato by spravedlivým výsledkem měla být remíza, protože oba týmy hrály svůj zápas s velkým úsilím, ale vítězství si odvezl tým AC Les Rustiques.


 

English version

-------------------------------------------

Sunday's match in Kobylisy lacked almost nothing. There was beautiful weather, an exciting game where the result spilled over from one side to the other, the captain's last goal in his playing career crowned his team's victory.

Resume of referee Miroslav Lach:

Nice weather accompanied the match which brought a lot of nice “football” and fights. The beginning was cautious, the teams got to know each other and waited for the opponent's mistake. The visitors had a slight upper hand, but scored a goal only in the 20th minute. Diggers took over, but all chances were saved by the visitors' goalkeeper Leheček.

The second half brought pressure from the home team, from which they tie from a penalty shot. The home team started to attack more, and this brought them the lead after a nice action. This upset the hot-blooded guests and they started to pay more attention to the home players than the ball. After two yellow cards, they understood that this was not the way to go and started playing football again. The turning point came five minutes before the end of the match, when the defender of the home team, Chalupa, who was otherwise playing excellently, made a mistake and passed to the visiting player, who tied all by himself in front of the goalkeeper. Even if it was already being played cautiously before the end, a free kick for the visitors came in the last minute. The home side's wall had a hole which was found by the away player who decided the match with a beautiful shot. There was no time left for the home side to tie the match.

 

Diggers captain Matouš Neužil resume of the match: 

On a wonderful sunny afternoon, the first team of the table was waiting for us. The beginning of the match was very cautious from both sides, but after a while we found out that the technical and speed advantage was on our side and we started to besiege the opponent's defense. In the first half, we had more of the game, but after a nice individual action, the opponent took the lead, and we entered the second half with a not very favorable score of 0:1.

However, we felt that the turnaround was more than real. That turned out to be true in the end when we first tied the game with a bit of lucky goal and then bounced back from the penalty spot. More chances followed, but the visitors' goalkeeper was against it with a great catch. And where he was also short, the structure rang several times. I dare say that in the second half we were already a significantly better team, especially the difference in the physical training of both teams began to show. The ice shower was a lucky tie the game by the opponent from a very random action after a foul in our defense a few minutes before the end. The game was then crowned by a goal to make it 2:3 from a free kick that came from a break after we failed to convert our big chance. In short, "you don't give, you get" in full display.

I think at least a draw would be much fairer, but that's football. In the end, I have to thank the visitors for the match, it had the charge and pace that matches for the first rungs of the table should have. This time they were happier, it will surely be different in the rematch.

All in all, I have to say that autumn went very well. As a newcomer to the 2nd league, we entered the season with the expectation of tough battles for the middle of the table. In the end, we actually lost only one game played. We showed in all the matches that we can play with anyone here and I dare say that we were in control of the matches for the most part. In particular, our defense has been working excellently throughout, secured by the excellent Čenda Rykl in goal. In the nine games we played, we only conceded seven times and for most of the time we didn't let the opponent do much, which was also shown today, when the opponent had only one goal-scoring opportunity in the entire match. Overall, I am more than satisfied with our performances and we are very much looking forward to the spring part, which we hope to enter with even more calmness than the very successful autumn part.


Les Rustiques captain Alan Lujan resume of the match:

The last game of the first half of the season had a great match between two of the top contenders of 2b Liga: Diggers vs AC Les Rustiques.

During the 1st half, both teams exchanged attack and defence but goalkeepers responded greatly. A truly even match until AC Les Rustiques scored at around minute 20 thanks to Juan Garcia. Nothing much changed until the end of the 1st half and visitors went to 2nd half with the advantage.

On the 2nd half the dynamic of the game changed. Diggers Team started controlling the actions of the game from minute 1 attacking relentlessly. This brought a positive outcome as they tied the game at minute 10. After a good pressure and recovery in the midfield and a mistake from a defender of Les Rustiques,  Garuba Allen scored with an exquisite definition. The tie gave them even more momentum to keep on attacking, visitors were only holding on defence at this point. Only 5 minutes after the tie, Diggers were rewarded with a penalty caused by a touch with the hand from a player of the visitors team after a corner-kick. They exchanged it for a goal with a great shot low right of the goalie that guessed very well but couldn’t save it.

With the game 2-1 in favour of the host, visitors saw themselves on the need to go for the tie with all they’ve got but leaving huge disadvantages on defence. Fortunately, Diggers were not able to increase the difference even though they got quite a few chances for it. Les Rustiques goalie, Lehečka Michal kept them “alive”. Finally, the tie came at minute 25 after a throw-in and a set of bounces were defenders were not able to reject the ball. Gabiola Ignacio scored with a bit of help of the goalie who had an unfortunate mistake and wasn’t able to stop the ball. 2-2 with only 5 minutes to go.

With only 1 minute left to finish the game, AC Les Rustiques Captain made one last run on attack were he was fouled just before shooting, right by the goal area. Diggers goalie set the wall and stood beside them covering the entire goal, there was nearly not space for the ball to pass. However, a very precise and violent shot from the Captain, Alan Lujan, sent the ball to the net to put his team ahead 2-3. There was not much time left yet Diggers managed to have a couple extra chances to tie but the defence hung solid and the victory went to the visitors. Not only AC Les Rustiques took a really valuable win but it was also an emotional one, not just because of the win last minute but also because the scorer of the last goal, the Captain Alan Lujan, played his last game after 5 years of participating in PKLF. No better way to retire!

All in all, a fair result should have been a tie as both teams played their game with great effort but was AC Les Rustiques who took the win.

Všechny novinky