Kvalifikace Predátorů U19 pohledem trenéra a kapitána týmu

09.05.2024

 

První květnový sváteční den hostily Pardubice kvalifikaci hráčů U10, U12 a také U19. Predátorů se tentokrát týkala jen kategorie nejstarších, ve které předvedli skvělý výkon. Ten sice na bednu nestačil, ale tým předvedenou hrou dává příslib do dalších ročníků. Turnaj přiblížil a hodnotil nejprve Daniel Šírl, který je od letošní sezóny hlavním trenérem, a svůj pohled přidal také kapitán, Jakub Přída.

Daniel:

Jste trenér výběru U 19 jak se dával tým dohromady?

D: Tým se dával dohromady hlavně z hráčů napříč všemi ligami PKFL.

Udělali jsme přípravný kemp s kategorií U23, který nám udělal předběžný obrázek o kvalitě týmu. Pak jsme naše řady doplnili na pozicích, kde nás tlačila bota (jednalo se hlavně o pozici gólmana).

 

Jak se vám líbila předvedená hra? 

D:Průběh základní skupiny pro nás začal velmi dobře, kdy nám remíza byla málo v prvním zápase s domácími Pardubicemi. V zápase jsme podali skvělý výkon a nezasloužili jsme si dělbu bodů. V dalším zápase s Blanenskem jsme opět podali skvělý výkon a jsme soupeře porazili výsledkem 1:0. 

Olomouc jako největšího outsidera skupiny jsme vyprovodili z kvalifikace výhrou 2:0.

V prvním kole play-off nás čekala Jihlava, nechtěli jsme nechat nic náhodě a od první minuty jsme soupeře vysoko presovali a diktovali tempo hry. Odměnou za naprosto famózní výkon byla vysoká výhra nad Miners 6:1.

Poslední krok do finále už vedl přes dobře a organizovaně hrající Brno, které, dle mého názoru, dokáže dojít až do samotného vítězného konce tohoto ročníku. V zápase jsme rychle vedli, kdy se po krásné individuální akci ocitl před brankářem Brna Tomáš Honzíček, který se nemýlil a poslal nás do vedení (1:0). Jenže Brno začalo hrát více takticky a po většinu zápasu drželo balón více na svých kopačkách, což vedlo k vyrovnávacímu gólu na 1:1. Brno zvyšovalo obrátky a zaslouženě se po rostoucím tlaku dostalo do vedení (1:2). Byla na nich vidět zkušenost, a tak si zápas pohlídali až do samotného konce, a dokázali vsítit ještě jednu branku na konečných 1:3.

Poslední zápas kvalifikace jsme chtěli zabojovat o třetí místo na turnaji. Jenže po celém dni už nám došla energie a poslední zápas s Brnem, kdy jsme bojovali o postup do finále o mistra republiky v malém fotbale, nám vzal hodně sil. Plzeň pak už zcela zaslouženě zvítězila 2:0. Mohl se na tom podepsat i fakt, že Plzeň + Brno hráli ve skupině o zápas méně a prakticky měli více času na regeneraci mezi zápasy, například zápas o třetí místo. 

 

Kdo z mladíků vás zaujal? 

D: V první řadě bych chtěl vypíchnout celkový týmový výkon na turnaji, kdy každý k tomu přidal něco svého. Určitě velký respekt patří kapitánovi týmu Příďisovi, který tým vedl celou kvalifikací, a zároveň se stal nejlepším asistentem celého dne, když dohromady zaznamenal 3 asistence. Dále se mi líbil výkon Brankáře Ledviny, který náš tým svými jistými zákroky několikrát podržel. 

Dále stojí za to vypíchnout trojzubec Rajšner, Honzíček, Kratěna, který dohromady za šest zápasů nastřílel 8 branek. 

 

Co ostatní týmy? 

D: Týmy v kvalifikaci jsou vesměs na stejné úrovni, bezkonkurenčně nejlepší mančaft na turnaji je Brno.

 

Co je podle vás potřeba zlepšit do příští kvalifikace?

D: Určitě se zaměříme na naši herní tvář, kterou bychom se chtěli prezentovat i v dalších ročnících. Myslím si, že tento tým má obrovský potenciál, a můžeme dosáhnout velkých úspěchů. Budeme se také chtít zaměřit na taktickou přípravu, abychom mohli konkurovat i těm nejlepším týmům. 

Na úplný závěr bych chtěl všem poděkovat za předvedený výkon na turnaji, rozhodně se nemáme za co stydět, ale to třetí místo by nám slušelo víc. Příští rok se těšíme na další kvalifikaci!

 

Jakub:

Jak hodnotíte jako kapitán týmu průběh kvalifikace? Přidal jste tři asistence, které znamenají zatím nejvíce na celém turnaji, a máte tak značný podíl na dobrém výkonu celého týmu, kdy se tato kategorie stavěla úplně poprvé. Jste s tímto výkonem spokojen? 


J:Průběh a celkový výsledek turnaje hodnotím pozitivně, v týmu jsme se s většinou viděli prvně a myslím, že jsme si na hřišti docela rozuměli.

Za 3 asistence jsem rád. Na malém hřišti se občas není lehké zorientovat, takže jsem rád, že spoluhráči věděli, kde stát a jak si nabíhat, jde to hodně i za nimi.

 

Mrzí Vás to, že jste nepostoupili do finále, když toto byla Vaše poslední kvalifikace v kategorii U19?

J: Postup se nám trochu zkomplikoval, řekl bych, v základní skupině, kdy jsme mohli jít rovnou do semifinále. Tam jsme ale bohužel nepostoupili kvůli více obdrženým kartám, a pak už to pro nás bylo velmi těžké.

 

Který z Vašich spoluhráčů podle Vás předvedl na turnaji nejlepší výkon?

J: Myslím, že všichni jsme turnaj odehráli velmi kvalitně, a velká pochvala patří nejen hráčům, ale i celému realizační týmu, který nás tlačil jak takticky, tak psychicky k dobrým výsledkům.

 

Autoři: Daniel Šírl, Jakub Přída, Leon Petrů

Všechny novinky